WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаМедицина → Реабілітація в педіатрії - Реферат

Реабілітація в педіатрії - Реферат

Реабілітація в педіатрії.
Актуальність. Фізичні методи широко застосовують в педіатрії для лікування і профілактики захворювань. Будучи методами патогенетичної терапії, вони викликають в організмі утворення безумовних і умовних рефлексів, впливаючи тим самим на перебіг паталогічного процесу змінюючи реактивність організму і підвищують опірність до захворювань.
Особливості розвитку нервової системи дитини (ранній розвиток спинного мозку, вегетативної нервової системи) будови загального покрову, підвищена електропровідність і проникливість до світла, недостатній розвиток теплолорегуляції, сприйнятливість до інфекційних захворювань, обумовлюють необхідність поєднання загальних процедур при яких оглюється тіло (УФО) з тепловими (солюкс). Електропроцедури для дітей повинні бути менш тривалими і в менших дозах ніж для дорослих. Особливе місце займає загартовування і тренування організму.
Гальванізацію і електрофорез призначають дітям з перших тижнів життя. Стум від 0,01 до 0,02 мА дітям дошкільного віку (до 7 років)до 0,03мА/см2, шкільного віку (до 10-143 років) до 0,05мА/см2.електрофорезпо Вермелю дітям до 6 міс - 3 мА, тривалість 8 хв, від 6 міс до 2 років - до 5 мА - 10хв, 12 років - 7-8 мА, 10-12хв, анод - в міжлопатковій дільниці. Гальванічний комірець за Щербаком призначають старше 12 років (сила струму до 10-12 мА), ендоназальний електрофорез - з 3 років(0,3 - 1мА). ДДТ проводять з 3 років двухетапним хвильовим струмом, СМТ - застосовують дітям з 3 місяців. Електродіагностику нервово-м'язевого апарату проводять з 2-х років. Електросон з 2-3 років через день або два дні підрід, третій перерва.
Індуктотермія показана дітям з 5 років, а УВЧ - індуктотермію з 1 міс (1-3міс - 5-6хв, старше 3міс - 7-10хв). Електричне поле УВЧ призначають з перших днів життя в оліготермічній дозі, дарсонванізацію - з 2 років.
Мікрохвильову терапію рекомендують застосовувати з 2 років (2-3 роки - 2-4 Вт, 3-5 хв, 3-6 років 4-6 Вт, 5-7 хв, старше 6 років 0- 8-10 Вт, 8-10хв).
УЗ призначають дітям з 2 років (2-4 роки - 0, 05 - 0,1, 4-7 років - 0,2Вт/см2, старше 6 років - 8-10 хв)методика рухома повторний курс - через 3-6 міс.
Водолікування: хлоридно-натрієві ванни можна призначати з перших місяців життя 10г/л, 3 роки - 20-40г/л; дітям шкільногго віку, сульфідні - старше 6 років. Афозольтерапія - з перших рокі життя.
Асфікція новонародженого. Виникає при кисневому голодуванні внаслідок порушення збудливості дихального центра, закупорки дихальних шляхів, передчасному вдоху, порушенні кровобігу і гізообміну в плаценті.
Симптоми: ціаноз шкіри і слизових оболонок, відсутність дихальння у новонароджених.
Завдання: викликати подразнення дихального центра. Застосовують серцеві середники, вводять в пупочну артерію глюкози, хлорид кальцію. Одночасно застосовують:
1) відсмоктування зь дихальних шляхів слизу катетером
2) збризгування водою t=18-200С і похлопування
3) ванна загальна (t=380С) з одночаним розтиранням тіла, 3-5хв, з наступним обливанням дитини водою t=35-360С. при відсутності ефекта - ШВЛ, поддача кисню
Хвороби пупка. Серозне або гнійне виділення з пупочної ранки, грануляційні розростання, іноді інтріфікація оточуючї шкіри іоточуючої шкіри і підшкірної основи.
Завдання: протизапальна, бактероцидна і розсмоктуюча дія, покращити трофіку тканини стимулювати епіталізацію виразкової поверхні.
1) туалет пупкової рани
2) рефлектор Мініна на ділянку пупка 3-5 хв, кожний день або через день
3) УФО ділянки пупка ? біодози, через день або кожний день
При флегамоні піпка:
1) туалет бактерицидними серединками і а/б пупосної рани.
2) УВЧ на ділянку пупка, 15-40 Вт, 5-6хв. Кожний день в поєднанні з УФО.
Гіпотрофія. Розвивається в результаті тривалого голодування (кількісного і якісного), перенесених захворювань, поганих побутових умов (сирість, погана освітленість).
Завщдання: підвищити загальний тонус організму, покращити кращу асиміляцію їжі, апетит, сон і настрій хворого, стимулювати секреторну і моторну функцію ШКТ.
1) УФО по сповільненій схемі. Через день (поєднують з солмоксом, застосовують при виключенні туберкульозу)
2) Хвойні вани (t=36-370С) тривалість процедури 10хв, з наступним обливанням водою t=350С (чергують з УФО)
3) Гімнастика дозована через години після їжі. Кожний день, 2-3 рази в день (в поєднанні з масажем)
4) Масаж загальний (поглажування)2-3 хв (поєднують з загальним УФО, застосовують при відсутності вираженої форми рахіту).
Діатез ексулативний. Спостерігається в грудному віці в насідок алергічної реактивності.
Завдання: викликати перебудову адпційної трофічної функції організму, загартовуюча гіпосесибілізуюча і зудозаспокійлива дія, покращити сон і насрій хворого.
1) дієта
2) УФО загальне посповільненій схемі. Через день на курс 15-20.
3) Повітряні ванни
4) Солмокс на мокнучі поверні 10-15 хв, в поєднанні з УФО
5) УВЧ 40Вт на зудячі поверхні 16-18хв
6) Внни крохмальні, сульфідні (0,05г/л) з 5 років радонові (0,8 кБк/л), азотні (t=36-370С)4-8 хв 2 рази в тиждень
7) Ніжні (ручні) мильно-пінисті, крохмальнеі ванни (t=39-400С) - 5-8 хв з наступним обливанням (t=370С).Ч/з день (при екземі і шкірному зуді).
8) Са-дімідрол-електрофорез за Вермелем
9) Сонячні вани
Дисперсія проста.
Завданя: викликати перебудову функції кишок, підвищити тонус організму.
1) чайно-водна дієта, дозоване хачування
2) ванни загальні (t=36-370С) 8-12хв або
3) укутування теплі, вологі 20-30хв
4) солмокс, рефлектор Мініна на ділянку живота 5-10хв при болях
5) УФО загальне по сповільненій схемі ч/з день
6) Грілка компрес зігріваючий на ділянку живота при болях
7) Масаж - поглажування живота по ходу товстої кишки справа наліво з наступним вкладаннями хворого на живіт ( при вздутті)
Рахіт. Розхвивається внаслідок нестачі в організмі віт. Д порушується мінеральний обмін, зниження збудливості кори головного мозку.
Завдання: нормалізувати обмін речовин (фосфорно-кальцієвий), функцію нервової системи і паращитовидних залоз, загартовуюча дія, ліквідувати гіпоавітаміноз Д. Лікування комплексом, систиматичне і тривале (з врахуванням індивідуально - вікрврї реактивності)
1) УФО загальне по основній схемі ч/з день (восени і весною) 3-5 міс. Сповільнена схема
2) Соляно-хвойні ванни (t=36-370С) 5-10хв через день (з 6 міс) після курсу УФО
3) Масаж загальний

 
 

Цікаве

Загрузка...