WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаМедицина → Лікарська хвороба - Реферат

Лікарська хвороба - Реферат

гортані, бронхоспазма
тромбози судин мозку і серця
крововиливу до жизненоважные органів - гол. Мозок
за останні 3-5 років частота смертельних результатів при анафілактичному шоці складає 0,4 на 1 млн населення в рік (від Пеніциліну 1 смертельний результат на 7,5млн ін'єкцій, рентгенконтрастые речовини близько 9 на 1 млн урологічних досліджень.
СИРОВАТКОВА ХВОРОБА.
Це досить частий синдром лікарської хвороби. В даний час налічується більше 30 препаратів, які можуть викликати сироваткову хворобу . цей синдром схожий з істинною сироватковою хворобою, що викликається гетеролитический або гомологический сироваток, виділяють легку, важку і анафілактичну форми сироваткової хвороби. Розвитку гострої реакції передує інкубаційний період 7-10 діб від моменту введення лікарського препарату. Продромальний період характеризується гіперемією, гиперестезией шкіри, збільшенням лу, висипаннями в місцях введення лікарських препаратів.
Гострий період. Характеризується підвищенням температури до 39-40, полиартралгией, рясної уртикальной і висипу, що сильно зудить. Висип може носити эритематозный, папулезный, папуловезикульозний, геммарогический характер, з'являється поліартрит, набряк Квінке, нерідко діагностується міокардит, поліневрит, дифузний гломерулонефрит, гепатит. Гострий період продовжується 5-7 діб, при важкому перебігу до 2-3 тижнів. Ускладнення рідкісні. Клінічна картина при сироватковій хворобі при повторному введенні лікарського препарату залежить від терміну, що пройшов після першого введення. Якщо цей період рівний 2-4 тижні, то сироваткова хвороба розвивається негайно після введення лікарського препарату і протікає важко у вигляді розвитку набряку, запалення по типу феномена Артюса в місцях ін'єкцій і лихоманки, висипу, артралгії або анафілактичного шоку.
КРОПИВ'ЯНКА І НАБРЯК КВІНКЕ характеризуються мономорфной висипом первинний елемент якої пухир, є гостро виникаючим набрякомсосочкого шару дерми. Захворювання починається раптово з інтенсивної сверблячки шкіри. Потім в місцях сверблячки з'являються гиперемированные ділянки висипу, виступаючі над поверхнею. Якщо загальна тривалість більше 5-6 тижнів, то говорять про хронічну форму кропив'янки здібної до рецидиву з болісною сверблячкою, приєднанням папулезной висипу, гнійників і інших елементів.
Набряк Квінке характеризується набряк дерми і підшкірної клітковини і навіть іноді розповсюджується на м'язи. Набряк Квінке - це гігантська кропив'янка. Локальні поразки спостерігаються в місцях з рихлою клітковиною, улюблена локалізація - губи, віка, слизисті оболонки порожнини рота (мова, м'яке небі, мигдалини). Небезпечним є набряк Квінке в області гортані, який зустрічається в 25% всіх випадків. При виникненні набряку гортані - охриплість голосу, "гавкаючий кашель", потім утруднення дихання, інспіраторно-експіраторна задишка, дихання галасливе стридарозное, ціаноз особи, хворий кидаються, неспокійні. Якщо набряк розповсюджується на трахею, бронхи, то розвивається бронхоспастический синдром і смерть від асфіксії. При легкій і середній тяжкості набряк гортані продовжується від 1 години до діб. Після стихання гострого періоду деякі час залишається осипла голосу, біль в горлі, утруднене дихання, в легенях вислуховується сухі хрипи. При локалізації набряку на слизистих ЖКТ - абдоминальный синдром, який починається з нудоти, блювоти, приєднуються гострий біль, спочатку локальна, потім по всьому животу, супроводиться метеоризмом, посиленою перистальтикою. В цей період може спостерігатися позитивний симптом Щеткина-Блюмберга. Закінчується напад профузным поносом. Абдомінальний набряк в 30% супроводиться шкірними проявами. При локалізації набряку на обличчі в процес можуть залучатися серозні мозкові оболонки з появою менингиальных симптомів і судом.
Таким чином, клінічна картина і тяжкість процесу визначається локалізацією патологічного процесу і ступенем його інтенсивності. Ураження шкіри - це найчастіша форма ЛХ, характеризується різними поразками: сверблячка, эритематозная висип, макулопапулезная, кореподобная, экземаподобная висип, эксудативная багатоформова еритема, эксфолиативный дерматит, синдром Лайела і ін. Звичайно висипання з'являються на 7-8 доби після початку прийому ліків. Частіше за все вони викликаються СА препаратами, еритроміцином, гентамицином, барбітуратами, препаратами золота. Висип зникає через 3-4 дні після відміни препарату.
Зі всіх шкірних проявів ЛХ хочеться зупинитися на синдромі Лайела. Синдром Лайела - це токсичний епідермальний некроліз - важке буллезное захворювання з тотальним ураженням шкіри і слизистої. Захворювання починається гостро протягом декількох годин або днів після прийому ліків (амидопирин, аспірин, букарбан, аб, анальгетиків), іноді раптово як гостре гарячкове інфекційне захворювання . з'являються міхури величиною з волоський горіх, які лопаються, утворюючи ерозії, надалі вливаються, займають великі ділянки на шкірі тулуба, кінцівках, некротизований епітелій відторгаючись утворює великі ділянки без захисного покриву епітелію з розвитком токсемии і загибелі хворих від сепсису.
ЛІКАРСЬКІ ВАСКУЛІТИ відносяться до системних васкулітів - це група захворювань, в основі яких лежить генерализованное поразка артерій і вен різного калібру з вторинним залученням в процес внутрішніх органів і тканин. Зв'язок системних васкулітів з прийомом лікарського препаратів доведений ще Тарєєвим. Лікарські васкуліти частіше розвиваються у осіб з обтяженим алергологічним анамнезом. Відомо більше 100 лікарських препаратів, прийом яких викликає системні васкуліти. Лікарські васкуліти (артеріїти, капилляриты, венулиты, флебіти, лимфанаиты) рідко представляють самостійні захворювання, частіше є одним з доданків іншого патологічного процесу. Лікарські васкуліти мають гостру і підгостру течію, можуть рецидивувати, але звичайно не прогресують. Процес носить тимчасовий характер і закінчується повним одужанням. Захворювання протікає по типу геморагічного васкуліти (хвороба Шенлейн-Геноха), некротичного васкуліту, гранулематоза Вегенера, синдрому Машковіца, облетерирующего тромбангиита і ін.
Поразка внутрішніх органів при ЛХ.
Органи дихання - атопічна форма ба, алергічний бронхоспастический синдром, аспириновая (простогландиновая) астма, хр бронхіти, алергічні альвеолиты.
Поразка серця -

 
 

Цікаве

Загрузка...