WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаМедицина → Лікарська хвороба - Реферат

Лікарська хвороба - Реферат

80-90%, у Пеніциліну -- 0,3-3%)
розвиток Лікарської алергії залежить від індивідуальних здібностей організму, в якій хворе значення мають генетичні чинники. Наприклад, діти рідше страждають лікарською алергією, ніж дорослі. Частіше лікарська алергія розвивається у хворих (тобто на фоні основного захворювання ), ніж у здорових. Хворі ВКВ особливо схильні лікарській алергії. Бронхіальна астма частіше розвивається у осіб, що мають дефіцит Ig E, простогландинов і т.д.
для розвитку лікарської алергії велике значення має попередня сенсибілізація, особливо речовинами білкової природи.
переважна локалізація алергічної реакції незалежно від способу введення лікарського препаратів: СА, золото- ушкоджують кістковий мозок, сої важких металів - токсико-алергічний гепатит.
КЛАСИФІКАЦІЯ ЛХ : по гостроті виникнення виділяють 2 форми:
Гострі форми
* анафілактичний шок
* бронхіальна астма
* гостра гемолітична анемія
* набряк Квінке
* вазомоторний ренит
Затяжні форми
* сироваткова хвороба
* лікарські васкуліти
* синдром Лайела і ін.
По тяжкості течії розрізняють 3 ступені
легка (сверблячка, набряк Квінке, кропив'янка) симптоми зникають через 3 дні після призначення антигістамінних препаратів
середньої тяжкості(кропив'янка, екзематозний дерматит, багатоформова еритема, лихоманка до 39, поли- або моноартрит, токсико-алергічний міокардит). Симптоми зникають через 4-5 днів, але вимагають призначення глюкокортикоїдів в середній дозах 20-40 мг.
важка форма виявляється анафілактичним шоком, эксфолиативным дерматитом, синдромом Лайела, приєднуються поразки внутрішніх органів (міокардит з розладами ритму, нефротический синдром). Всі симптоми зникають через 7-10 днів після поєднаного призначення не тільки глюкокортикоїдів, але і імуномодуляторів, антигістамінних.
КЛІНІКА.
Ранні прояви ЛХ дуже різноманітні і мало специфічні, що нерідко утрудняє їх правильну оцінку. Серед них спостерігається загальне погіршення самопочуття, нездужання, слабкість, апатія, звичайно нез'ясовних перебігом основного захворювання . може бути головний біль, запаморочення, диспептические розлади і т.д. також надзвичайно різноманітні клінічні синдроми ЛХ, Полосухина образно виражаючись, говорить, що прояви ЛХ багатоманітні і несподівані. З безлічі описаних синдромів, ми зупинимося лише на тих, які мають найбільше клінічне значення, як часто що зустрічаються або важко протікаючі, небезпечні для життя.
Анафілактичний шок.
Вперше поняття "анафілаксія" було сформульовано в 1902 році Ріше і Портьє, як незвичайна реакція організму собак на повторне введення ним екстракту з щупалек акпениб. В 1905 році аналогічну реакцію на повторне введення кінської сироватки у морських свинок описав Сахаров.
Анафілаксія - цей стан, протилежний захисту організму від дії токсичних продуктів.
Анафілактичний шок - це вид лікарської алергії негайного типу, що виникла на повторне введенні медикаменту в організм хворого. Причиною анафілактичного шоку можуть бути всі вживані в даний час лікарські препарати. Найбільш часто анафілактичний шок розвивається на введення антибіотиків (Пеніцилін 0,5-16%). Доза Пеніциліну, що викликається шок може бути украй малий. Наприклад описаний випадок шоку на сліди Пеніциліну в шприці, що залишився в ньому після того, як шприц, використаний для введення Пеніциліну одному хворому, промили прокип'ятили, зробили ним ін'єкцію іншого препарату хворому, чутливому до Пеніциліну. Описані випадки анафілактичного шоку на введення рентген контрастних речовин, релаксантів, анестетиков, вітамінів, інсуліну, трипсину, гормонів паращитовидной залози. Анафілактичний шок характеризується різким падіння судинного тонусу, виниклим в безпосередньому зв'язку з введенням ліків і що приводить до життєво небезпечним циркуля уторованим і некротичним змінам в тканинах життєво важливих органів - мозку, серця, нирках і т.д.
Лікарський анафілактичний шок виникає через 3-30 мін після введення лікарського препарату. Клінічні ознаки різноманітні. Залежно від тяжкості розрізняють 3 ступені анафілактичного шоку. Тяжкість шоку обумовлена ступенем порушення кровообігу і функції зовнішнього дихання. При легкому перебігу анафілактичного шоку спостерігається короткий продромальный період 5-10 мін, який характеризується появою сверблячки, уртикальной висипу, гіперемії шкіри, набряку Квінке, набряку гортані з осиплою голосу аж до афонії. Хворі встигають поскаржитися на біль в грудній клітці, запаморочення, брак повітря, погіршення зору, оніміння пальців, мови, губ, болів в животі, поперековій області.
Об'єктивно: блідість шкірних покривів, ціаноз, пульс ниткоподібний, бронхоспазм з дистанційними свистячими хрипами, блювота, рідкий стілець. ПЕКЛО 6030 - 50 мм рт ст тоны серця ледве прослуховуються, экстрасистолы.
ПРИ АНАФІЛАКСИЧЕСЬКОМ ШОЦІ середньої тяжкості наголошуються певні симптоми передвісники: слабкість, турбота, страх, запаморочення, болі в серці, блювота, печія, задуха, кропив'янка, набряк Квінке, судоми. Вслід за цим - втрата свідомості, холодний липкий піт, шкіра бліда, ціаноз, зіниці розширені, пульс ниткоподібний, аритмічний, ПЕКЛО не визначається, тонічні і клонические судоми, носові, маткові і шлуночкові кровотечі, за рахунок активації фибринолиза і викиду гепарина огрядними клітками.
ВАЖКИЙ ПЕРЕБІГ АНАФІЛАКСИЧЕСЬКОГО ШОКУ характеризується відсутністю продромального синдрому, раптовою втратою свідомості, судомами і смертю.
По провідному синдрому в клінічній картині розрізняють 5 варіанту анафілактичного шоку:
гемодинамический
асфиксический
церебральний
абдоминальный
тромбоемболічний
Послешоковий період продовжується 3-4 тижні. Хворі, що перенесли шок, тривалий час відчувають слабкість, погіршення пам'яті, головний біль. Їх також можуть турбувати болі в серці, задишка, тахікардія, унаслідок розвитку міокардиту і пошкодження міокарду, симптоми ураження нирок (підвищення ПЕКЛО, ніктурія, гематурія, протеїнурія), печінки - збільшення печінки, жовтяниця, сверблячка. В послешоковом періоді можуть розвиватися інфаркт міокарду, гемолітична анемія, тромбоцитопенія, агранулоцитоз, менінгоенцефаліт, поліартрит, арахноїдит. Причиною смерті при анафілактичному шоці можуть бути:
гостра судинна недостатність
асфіксія через набряк

 
 

Цікаве

Загрузка...