WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаМедицина → Все по целюліт - Реферат

Все по целюліт - Реферат

ще більший збиток венам, а погіршення стана вен веде до подальшого росту тиску і виникненню целюліта.
1.4. Інші чинники
Носіння тісного одягу, поясів, ременів, нижньої білизни, що обтягають тіло й урізуються в плоть, призводить до того, що рідина накопичується поверх або знизу місця обхвату. Якщо це продовжується тривалий час, то набряки і деформації можуть прийняти постійний або навіть необоротний характер. Більш того, даючи ілюзію "стиску" проблемних зон, ці предмети одягу розслаблюють м'язи і згодом знижують їхній тонус.
Крім того, вагітність, передменструальний стан, запори - усе це збільшує обсяг нижньої частини живота і вносить зміни в кровообіг нижніх конечностях.
Носіння непідходящого взуття протягом тривалого часу деформує ікроножні м'язи і порушує нормальний кровообіг нижніх конечностях. Крім того, штучне піднімання п'ятки змінює поставу з усіма наслідками, що звідси випливають.
Сидіння зі схрещеними або скрученими ногами порушує нормальний кровообіг у нижніх конечностях, оскільки в цьому положенні здавлюється одна з головних вен нашого тіла, що йде по внутрішній поверхні стегна. Це може принести визначену шкоду, оскільки вени в області ніг дуже уразливі.
Сидіння або стояння в одному положенні протягом тривалого відрізка часу призводить до того, що вся рідина в організмі збирається в нижніх конечностях.
Погана постава призводить до неправильного розташування органів, що значно знижує ефективність їхній функціонування і призводить, у свою чергу, до додаткової напруги системи кровообігу.
Вагітність
Вагітність може визвати накопичення рідини, відкладення жиру и привести к целюліту.
Вагітність робить глибокий вплив на різноманітні системи організму і часто, але не завжди, стає причиною розвитку целюліта.
Протягом усіх місяців, що передують народженню дитини, матка збільшується в розмірах і давить налімфатичні судини і вени, у результаті чого сповільнюється відтік лімфи і крові з тканин і створюється передумова для скупчування рідини і розвитку целюліта. Проте ця ситуація носить тимчасовий характер, і відразу ж після народження дитини тиск на судини , що дренують , зменшується і тік крові і лімфи відновляються.
За час виношування дитини рідина - зокрема, лімфатична рідина - зібралася в тканинах і в ній почався процес утворення волокон. Для підтримки зародку, що розвивається, організм у великих кількостях виробляє естроген, прогестерон і інші гормони, що сприяють відкладенню жиру і скупченню води. Реагуючи на підвищення рівня естрогена, жир відкладається на ногах, стегнах і сідницях. Зародок, що розвивається, потребує йод для формування власної щитовидної залози, що контролює обмін речовин на клітинному рівні і швидкість згорання енергії (жиру). Весь необхідний йому йод зародок бере в матері, у результаті чого вона сама може випробувати недостачу йоду - усе залежить від стану її щитовидної залози і власних запасів йоду. Як слідство, функціонування її щитовидної залози може бути порушене і вона виявиться не в змозі спалити весь жир, накопичений за час вагітності. При першій вагітності це непомітно, але кожна наступна вагітність добавляє декілька зайвих кілограмів, від котрих надзвичайно тяжко позбутися. У такому випадку необхідно додаткове споживання йоду, щоб відновити нормальне функціонування щитовидної залози і повернути стару вагу.
Проте вагітність не так страшна, як здається. У результаті проведених нещодавно досліджень установлено, що годівля грудьми - дуже ефективний, якщо не єдиний, засіб позбутися від надлишку жиру нижче талії, що з'являється після вагітності, і в цьому заслуга гормонів, що виробляються в процесі годівлі грудьми. Вагітність характеризується високим утриманням естрогену і прогестерону, а також посиленою дією цих гормонів.
Гормональний вплив
Гормони, які мають мають відношення до жіночих статевих органів, впливають на розвиток целюліту.
На жирові тканини, розташовані в нижній частині тіла, роблять вплив такі гормони, як естроген, прогестерон і гормон росту. Целюліт, як нам відомо, є насамперед жіночою проблемою, і в його виникненні істотну роль грають жіночі статеві гормони естроген і прогестерон. Розвиток целюліту в жінок відбувається з підліткового віку і до завершення клімактеричного періоду.
Естроген грає істотну роль у розподілі жирових клітин у тілі і, зокрема, контролює кількість рецепторів, які зберігають жир і виділяють жир на поверхні клітин у процесі їхнього росту. Естроген сприяє розвитку клітин, які зберігають жир, під час статевого дозрівання і стимулює їхній ріст на грудях, стегнах, сідницях і колінах, що надає округлі форми, що асоціюються з жіночністю. У період росту естроген разом із гормоном росту сприяє відкладенню жирових клітин у цих місцях. М'язи, кістки, серце, легені і жирові тканини також розвиваються дуже швидко. При такому швидкому рості шкіра не завжди поспіває за ними, у результаті чого на ній з'являються сліди розтягу. Як правило, вони спостерігаються тільки в жінок і з'являються після таких періодів прискореного росту організму, як статеве дозрівання і вагітність.
Великі сліди розтягу шкіри припускають вибуховий характер росту організму і часто є єдиною ознакою, що вказує на виникнення целюліта. Проте на швидкий ріст, як на причину виникнення целюліта в молодих жінок, часто не звертають уваги. Сліди розтягу на ногах, стегнах і ікрах свідчать про їх особливо швидкий ріст і припускають відкладення жиру на ногах.
Механізм впливу естрогена на жирові клітини ще не зовсім ясний, але точно відомо, що ця проблема пов'язана не стільки з рівнем вмісту естрогена в крові, скільки з чутливістю до нього жирових тканин. Поза всяким сумнівом, одні жінки більш дошкульні до естрогену, чим інші. Деякі жінки приймають комбіновані (естроген і прогестерон) пілюлі, не зазнаючи при цьому яких-небудь побічних ефектів, тоді як інші, приймаючи те ж дозування, почувають себе цілком розбитими, втомленими і набряклими. Вони можуть страждати мігренями, головним болем, депресією, для них характерні товсті ноги і надлишкова вага. У таких випадках жирові тканини реагують на гормони накопиченням жиру, а вени - уповільненням венозного кровотоку, що в остаточному підсумку може призвести до розвитку целюліта.
Прогестерон, що утримується в чисто прогестеронових або комбінованих пілюлях, також грає

 
 

Цікаве

Загрузка...