WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаМедицина → Все по целюліт - Реферат

Все по целюліт - Реферат

головним чином на зовнішніх і внутрішніх частинах стегон і сідницях.
У деяких людей, що знаходяться в стресовому стані, також відбувається відкладення жиру в найбільш характерних для стресу місцях: на верхній частині живота, під ребрами, над пупком або на потилиці, де утвориться непривабливий бугор, назва якого звучить досить неприємно - "удовиний горб". Але це ще не усе: через стрес шия часто стає осередком артриту, болів і спазмів.
Такі люди часто страждають хронічними болями в області шиї і плечового пояса, а також головними болями і мігренями. У таких випадках, крім лікування целюліта, необхідно лікувати шию за допомогою остеопатії, терапевтичного масажу, хіропрактики або мезотерапії (метод місцевих підшкірних ін'єкцій).
Яким би тривалим не був стрес і яким би нерозв'язним він не здавався, його необхідно лікувати або, щонайменше, мінімізувати його наслідки за допомогою протистресової терапії .
1.3. Кровообіг
Існують і деякі інші чинники, що впливають на появу і розвиток целюліта. Поганий кровообіг можна назвати в числі однієї причин, що створює сприятливе внутрішнє навколишнє середовище для утворення цієї субстанції і її росту. Оскільки целюліт більш схильний утворюватися в місцях нашого тіла з уповільненоюциркуляцією крові, то з'явившись, він ще більш збільшує цю проблему, створюючи осередок застою. Всякий інший чинник, що робить вплив на швидкість кровотоку в тканинах, вносить свій внесок у справу розвитку хвороби.
Артерії, що несуть насичену киснем і живильними речовинами кров, розгалужуються на більш дрібні судини доти, поки вони не перетворюються в капіляри. Коли найтонші капіляри обплітають клітини тканини, кров віддає їм кисень і живильні речовини. Це є те, що називається малим колом кровообігу.
Коли говорять про порушення малого кола кровообігу, це значить, що кисень і живильні речовини надходять у тканині в кількостях, недостатніх для нормального клітинного метаболізму, що призводить до визначеного голодування тканин і накопиченню в цьому місці продуктів життєдіяльності клітин і токсинів. При короткочасному порушенні кровопостачання шкідливі наслідки не виникають.
Недостатнє постачання тканин киснем і живильними речовинами і, відповідно, неповна нейтралізація токсинів призводять до ушкодження тканин. Саме так і полягає справа при утворенні целюлітної тканини.
Целюлітна тканина погано постачається кров'ю. Відносна нестача кисню і живильних речовин призводить до накопичення токсичних продуктів життєдіяльності клітин - так називаних метаболітів, що не тільки завдають шкоду навколишнім тканинам, але і впливають на утворення нових тканин.
У самих тканинах є волокностворюючі клітини, що називаються фібробластами. Фібробласти роблять найтонше волокно, що утворюється навколо жирових клітин підтримуючи систему й у такий спосіб зв'язують всю структуру - м'яко, але міцно, як тканинний цемент. Але якщо фібробласти позбавлені кисню і харчування, то замість тонких волокон вони роблять товсті вузли мюкополісахаридів - значне волокно, що оточуює і обволікає жирові клітини. Скупчення цих щільних товстих волокон - одна з причин виникнення знайомого "прикордонного" ефекту, властивого целюліту.
При застарілому целюліті серед целюлітної тканини залишається декілька артерій, що не занадто постраждали від процесу, що целюлітостворює. Вони усе ще можуть реагувати на величезну кількість метаболічних токсинів, що зібралися в тканинах, і розширюються, наскільки це можливо, щоб насичена киснем кров могла нейтралізувати їх. У результаті з'являються острівці теплої тканини серед моря холодної целюлітної тканини, у чому можна переконатися з першого ж доторку. Будь-яка людина, що страждає целюлітом, безсумнівно, знає деякі з цих знайомих симптомів - від ранніх натяків до очевидних ознак розвинутого целюліту.
Швидкість, із яким жир проходить свій метаболічний цикл - тобто виводиться з жирової тканини - залежить від постачання тканин киснем і живильними речовинами, а також від кількості рецепторів, що жировиводять, у даній ділянці тіла.
Таким чином, жирова тканина, що постачається кров'ю, легко спалюється, коли організм відчуває потребу в додатковій енергії. Проте у випадку порушення малого кола кровообігу в тканину потрапляє недостатня кількість крові, і жир просто не може бути використаний організмом. У результаті людина одержує непіддатливу масу недоступного жиру.
Вени
Перенос крови по венам (венозний кровотік) також грає важливу роль в забезпеченні нормального функціонування жирових тканин.
Кров, насичена двоокисом вуглецю і продуктами життєдіяльності клітин, виводиться з тканин по капілярах, що з'єднуються й утворюють вени. Вени нейтралізують токсичні відходи і доставляють кров у легені, де вона рятується від вуглекислого газу, що утримується в ній.
Проте, якщо тік крові у венах сповільнюється, у системі кровообігу створюється обернений тиск, що по венах передається в тканини. Це нагадує транспортну пробку, при якій блокування дороги в одному місці веде до скупчення транспорту в іншому і викликає його повне припинення. Точно так само порушення венозного кровотоку призводить в остаточному підсумку до скупчення в тканинах токсичних метаболітів, що завдають шкоди як тканинам, так і стінкам вен, у результаті чого починається місцевий запальний процес. Запалення вен призводить до ослаблення їхніх стінок і утворенню ще більш сильнодіючих речовин, у тому числі арахідонової кислоти, що разом з іншими речовинами загострює запальний процес, що характеризується набряклістю тканин і болями.
Коли стінки вен надмірно слабшають, кров проникає через них у тканини, внаслідок чого запальний процес і біль ще більш посилюються.
Деякі з цих змін зовнішньо непомітні. У деяких випадках вени дуже сильно набухають, і усе закінчується варикозним розширенням. Деякі вени тільки здуваються, але ті, що подрібніше, лопаються, і кров із них потрапляє в навколишні тканини, викликаючи появу синців і зміну кольору шкіри.
Варикозні, а також що здулися і лопнули вени - результат підвищеного тиску у венозній системі, і усі вони можуть призвести до розвитку целюліту. При таких серйозних порушеннях вени більше не можуть повноцінно перекачувати кров із тканин, і від цього обернений тиск у тканинах ще більше збільшується. У такий спосіб створюється порочне коло: зрослий тиск завдає

 
 

Цікаве

Загрузка...