WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаМедицина → Все по целюліт - Реферат

Все по целюліт - Реферат

і, таким чином, тонке співвідношення двох важливих речовин у організмі людини, що повинно зберігатися незмінним, ризикує бути порушеним. Тому програма харчування повинна передбачати максимально можливий прийом солей калію і мінімальний - натрію, щоб поліпшити співвідношення цих речовин і скорегувати нестачу першого.
Звичка неправильно харчуватися з'являється до двадцятьох років. У двадцять-тридцять років особливо жінки часто експериментують з різноманітними модними дієтами, найчастіше руйнуючи тканини власного організму. Таким чином, вік самий по собі не є причиною розвитку целюліта, проте погані звички, що людинаодержує в різноманітні вікові періоди, зрештою призводять до руйнівних наслідків.
Коли тканини часто піддаються змінам в обсязі, що є, як правило, слідством переїдання і наступної руйнівної дієти, то шкіра і лежачі під ній волокна розтягуються й обвисають під дією сили ваги. Така обвисла шкіра і м'язи звичайно супроводжують наявність проблеми целюліта і роблять її більш помітної.
Їжа швидкого готування - ще одна велика проблема, уникнути котрої практично неможливо, оскільки вона є невід'ємною частиною сучасного життя.
Неправильний добір продуктів і їхнє погане сполучення роблять стресовий вплив на шлунково-кишковий тракт і залози внутрішньої секреції.
Надлишок спожитого цукру накопичується у вигляді жиру
Надлишок цукру в раціоні харчування призводить до такого ж результату. Визначена кількість цукру зберігається в печінці у виді глікогену - короткочасного джерела енергії, котрим легко і швидко може скористатися організм. Надлишок цукру буде зберігатися у виді жиру в жирових клітинах, розташованих головним чином у нижній частині тіла.
Контроль за утриманням цукру в крові і мікроелементи
Утримання цукру в крові повинно зберігатися на постійному рівні. Підтримка нормального і постійного рівня утримання цукру в крові забезпечує інсулін - гормон, вироблений підшлунковою залозою. Інсулін управляє також накопиченням надлишкового цукру у виді жиру, але він працює не один, а в сполученні з незначними кількостями таких мікроелементів, як хром, цинк, нікель і кобальт, які називаються інакше олігоелементами.
Раціон, бідний свіжими натуральними продуктами, призводить до дефіциту мікроелементів, що контролюють утримання цукру в крові: хрому, цинку, нікелю і кобальту.
Передменструальна тяга до цукру може бути обумовлена гострою потребою організму в додатковій енергії.
Передменструальна тяга до цукру може бути викликана також гормональними змінами, що свідчать про недостачу в організмі вітамінів і мікроелементів.
Вільні радикали й ушкодження тканин
Вільні радикали або речовини, що викликають окислювання, грають головну роль у руйнації тканин нашого організму. Процес, що можна назвати "перехресним з'єднанням" - злиття за певних умов декількох білкових молекул, - найбільшою мірою "винний" за характерний горбистий вид шкіри на стегнах і сідницях. Ці частини тіла можуть здаватися передчасно постарілими і неживими через наявність тканин, що піддалися "перехресному з'єднанню", що призводить до обвисання і зморщення поверхні шкіри, що дуже часто супроводжується появою глибоких віспин і ямок.
Вільні радикали постійно утворюються в результаті протікання в нашому тілі природних біохімічних процесів, і для нашого організму необхідний контрольований процес окислювання.
Можливі причини надлишку вільних радикалів
От деякі можливі причини, що викликають появу вільних радикалів, руйнівних для нашого тіла.
" Дуже масна їжа.
" Переїдання - чим більшу кількість їжа переварює наш організм, тим більше утвориться вільних радикалів.
" Швидка утрата ваги.
" Забруднення навколишнього середовища.
" Забруднення внутрішнього середовища організму, що викликається палінням, зловживанням алкоголем і кофеїном, ужитком різноманітних ліків, наявністю важких психічних потрясінь, запорами і різноманітними хворобами.
Білки
Білки утримуються в м'ясі, рибі, яйцях, молоці, бобових культурах, сої, горіхах і сирі. Варто пам'ятати, що горіхи і деякі види сиру містять занадто багато жиру і їх не омжна вживати, дотримуючи дієту при лікуванні целлюлиту. Споживання продуктів, бідних білками, призводить до того, що вода більше не утримується білками, які знаходяться в крові, а інфільтрується в тканини.
Вживання у їжу бідних білками, солоних і масних продуктів, а також сладощів сприяє зменшенню кількості білків в організмі.
1.2. Стреси
Правильне функціонування здорового організму базується на ефективності основних фізіологічних функцій: кровообігу, травлення, дихання і виділення. Стреси можуть у більшому або меншому ступені негативно позначаються на усіх вищевказаних фізіологічних процесах. Крім того, стреси негативно впливають на залози внутрішньої секреції, особливо на наднирки, гормони яких регулюють водяний баланс в організмі. Крім цього, стреси найчастіше є причиною переїдання і споживання великої кількості алкоголю. Іншими словами, стреси та напруги виводять із рівноваги усі фізіологічні процеси нашого організму. А самі руйнівні наслідки цього - ліподистрофія, або целюліт, і передчасне старіння.
Тривалий стрес призводить до розвитку целюліта на верхній частині живота і потилиці, а також на стегнах, сідницях и колінах.
Адреналін - гормон, продукує наднирковою залозою, викидається в кров у стані страху, паніки, хвилювання або стресу. Це дає нам фізіологічний поштовх для виходу з неприємних ситуацій, у які ми іноді потрапляємо. Серце б'ється швидше, легені набирають більше кисню, посилюється притока крові до м'язів, частина накопиченого жиру перетвориться в цукор, і в результаті ми відчуваємо раптовий приплив енергії і сили, необхідних для подолання кризової ситуації або утечі від неї. Це цілком нормальна реакція, відома за назвою синдрому "біжи або бийся". Проте тривалий стрес впливає на людей по-різному. Деякі люди перетворюються в осередок нервів, проявляючи при цьому всі зовнішні ознаки підвищеної активності наднирки: прискорене серцебиття і подих, розширені зіниці, дрож. Такі люди, як правило, худі, оскільки усі свої жирові запаси спалюють у виді нервової енергії. На інших людей адреналін робить прямо протилежну дію: замість перетворення жиру, що утримується в жирових клітинах, у цукор, він змушує клітини накопичувати ще більше жиру,

 
 

Цікаве

Загрузка...