WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаМедицина → Використання цинку оксиду(ZnO) в технології лікарських форм - Реферат

Використання цинку оксиду(ZnO) в технології лікарських форм - Реферат

необхідно масу жирової основи помножити на коефіцієнт переходу, рівний 1,21:39,5 х 1,21 = 47,674 " 47,7 г (желатину 5,96; води 11,92 мл; гліцерину 29,8).
Введення кислоти борної до складу желатино-гліцеринової основи практичне не впливає на об'єм, тому що вона прописана в кількості до 5 %.
У попередньо старовану чашку поміщають подрібнений желатин, обливають водою і залишають на 30-40 хвилин для набухання. Потім додають гліцерин (залишивши частину для розчинення борної кислоти і розтирання цинку оксиду), суміш нагрівають на водяній бані, помішуючи до утворення однорідної маси.
У баночці при легкому нагріванні розчиняють борну кислоту в гліцерині. У ступці розтирають цинку оксид у сухому вигляді, потім з розчином борної кислоти в гліцерині, додають отриману суміш до приготовленої основи і змішують. Готову супозиторну масу зважують (додають воду) і розливають у форми, змазані тонким шаром вазелінового масла. Приготовлені песарії поміщають у картонні коробки й оформляють до відпуску.
При розрахунках кількості желатино-гліцеринової основи можна використовувати так званий модуль переходу, що являє собою відношення щільності жирової основи до щільності желатино-гліцеринової основи: 0,95:1,15 = 0,826.
Для желатино-гліцеринової основи використовується коефіцієнт заміщення, що виводиться множенням коефіцієнта заміщення жирової основи на модуль переходу.
Таким чином, коефіцієнт заміщення желатино-гліцеринових основ Еж/м = Еж х 0,826
Так наприклад, якщо Еж для іхтіолу дорівнює 1,1, то Еж/м дорівнює
1,1 х 0,826 = 0,908 = 0,91.
М'які лікарські форми з цинком оксидом.
Згідно ДФ України мазі - м'які лікарські засоби для місцевого застосування, дисперсійне середовище яких при установленій температурі зберігання має неньютонівський тип течії і високе значення реологічних параметрів.
У сучасній рецептурі аптек мазі становлять у середньому 10-15%. їх наносять на шкіру, рани, слизові оболонки шляхом намазування, втирання або з допомогою пов'язок. Інколи в порожнини тіла вводять марлеві тампони, просочені маззю, або використовують спеціальні шприци.
Мазі (Unguentum) - м'яка лікарська форма, призначена для нанесення на шкіру, рани або слизові оболонки. Вони складаються з основи і лікарських речовин, рівномірно в ній розподілених.
Мазі
Приклад
Rp.:Ephedrini hydrochloridi 0,1
Dimedroli 0,2
Mentholi 0,3
Zinci oxydi 2,0
Lanolini 8,0
Vaselini 20,0
Misce, fiat unguentum.
Da. Signa: Мазь для носа.
Комбінована мазь: стосовно ментолу - мазь-розчин, ефедрину гідрохлориду і димедролу (легко розчинні у воді) - мазь-емульсія, цинку оксиду (не розчинний ні у воді, ні в основі) - мазь-суспензія зі вмістом твердої фази більше 5 %.
У порцеляновій (фарфоровій) випарювальній чашці на водяній бані розплавляють близько 1/3-1/4 частини вазеліну при температурі не вище 50 °С і в ньому розчиняють 0,3 г ментолу. У теплу суху ступку поміщають 2,0 г цинку оксиду і ретельно розтирають з невеликою кількістю (= 1,0 г) розчину ментолу у вазеліні, потім додають решту розчину ментолу у вазеліні і перемішують до відсутності окремих видимих часток цинку оксиду. Отриману масу знімають целулоїдною пластинкою зі стінок ступки і поміщають на край ступки (чи зсувають до носика). У ступку, що звільнилася, поміщають 0,1 г ефедрину гідрохлориду і 0,2 г димедролу і розчиняють у 2,4 мл води (30 % водного ланоліну). До розчину додають 5,6 г ланоліну безводного і змішують до повного поглинання рідкої фази. Отриману емульсію ретельно змішують з раніше приготовленою маззю-суспензією і вазеліном, що залишився, до одержання однорідної маси ясно-жовтого кольору з характерним запахом ментолу.
Лінімент
Rp.: Zinci oxydi
Talci aa 5,0
Amyli 10,0
Olei Ricini 10,0
Olei Helianthi 70,0
Misce fiat linimentum
Da. Signa. Для пов'язок на ногу.
Лінімент-суспензія, що містить лікарські речовини, нерозчинні в оліях соняшниковій і рициновій.
У ступку поміщають порошкоподібні речовини, розтирають, додають приблизно 10,0 г олії соняшникової/із відпускного широкогорлого флакона, в якому заздалегідь зважено 70,0 г олії соняшникової/і старанно подрібнюють до одержання тонкої пульпи. Потім у 2-3 прийоми добавляють олію, що залишалася, і перемішуючи час від часу, знімаючи масу зі стінок ступки і товкачика целулоїдною пластинкою. У звільнений відпускний флакон зважують 10,0 г олії рицинової, додають у ступку і перемішують до одержання лініменту, однорідного за зовнішнім виглядом. Готовий лінімент переносять у відпускний флакон, старанно очищаючи ступку і товкачик, оформляють до відпуску.
Пасти
Приклад
Rp.: Zinci oxydi
Amyli tritici aa 10,0
Vaselini 20,0
Misce, fiat pasta
Da. Signa: Наносити на уражені ділянки шкіри.
Паста цинкова (Pasta Zinci oxydi). Подрібнюють цинку окис до максимального ступеня дисперсності і змішують з 5,0 г розплавленого вазеліну в підігрітій ступці.
До напівохолодженої маси частинами додають крохмаль і решту напів охолодженого вазеліну (крохмаль при змішуванні з гарячим вазеліном може утворювати крохмальний клейстер).
Приклад
Rp.: Zinci oxydi 10,0
Vaselini 90,0
Misce, fiat unguentum.
Da. Signa: Наносити на уражену ділянку шкіри.
Мазь цинкова (ДФ X, ст. 737). У підігрітій ступці старанно розтирають 10,0 г цинку оксиду (не дуже натискаючи товкачиком), потім додають половинну кількість (5,0 г) розплавленого вазеліну, після чого в кілька прийомів при розтиранні додають решту вазеліну.
Приклад
Rp.: Zinci oxydi 10.0
Aquae puraficatae 100 ml
Misce. Da. Signa. Для примочок
Суспензія для зовнішнього застосування, до складу якої входить гідрофільна речовина цинку окис. 10,0 г цинку окису розтирають у ступці спочатку у сухому вигляді, а потім додають 4-6 мл води і старанно розтирають, щоб забезпечити максимальне диспергування. Потім частинами додають решту води і переносять у флакон для відпуску,намагаючись шляхом змивання зі стінок ступки кількісно перенести диспергований цинку окис. Оформляють етикетками "Зовнішнє" і "Перед уживанням розбовтати".
Паспорт письмового контролю:
Дата № рецепта
Zinci oxydi 10,0
Aguae purificatae 100 ml
Приготував:
Перевірив:
Приклад
Rp.:Acidi salicylici 0,4
Zinci oxydi
Amyli aa 5,0
Vaselini 10,0
Misce, fiat pasta.
Da. Signa: Паста Лассара.
Цинку оксид, кислота саліцилова і крохмаль не розчиняються у воді і вазеліні, прописані в кількості 50 % від маси пасти. Саліцилова кислота при розтиранні утворює пил, що подразнює слизові.
У випарювальній порцеляновій (фарфоровій) чашці на водяній бані розплавляють вазелін. У підігрітій ступці (до 50 °С) подрібнюють цинку оксид, змішують із саліциловою кислотою і частиною розплавленого вазеліну (5,0 г). До напівохолодженої маси додають частинами крохмаль (крохмаль при змішуванні з гарячим вазеліном може утворювати крохмальний клейстер), додають решту розплавленого вазеліну і перемішують до утворення однорідної маси.
Висновок
Цинк оксид при трансдермальному застосуванні проявляє підсушуючу, протизапальну дії, які відіграють важливу роль при лікуванні дерматологічних хворих з проявом гіперексудативним симптомом, що забезпечує зменшення тривалості перебігу хвороби і полегшення стану хворого.
Список використаної літератури:
1. Державна Фармакопея України/Державне підприємство "Науково-експертний фармакопейний центр".-1-е вид.-Харків:РІРЕГ, - 2001
2. Значение цинка в обмене веществ/ Василевская Л.Р., Орлова С.В. и др.// Микроелементы в медицине. - 2004, №4.
3. Імунореабілітація дітей, які часто хворіють, за допомогою пірацетаму, оксиду цинку і оротату калію/Костенко І.Ф.//ПАГ, 2001, №4.
4. Цинк//Самолечение, 2003, №8.
5. Тихонов О.І., Ярних Т.Г.//Аптечна технологія ліків.- 1995, Харків.

 
 

Цікаве

Загрузка...