WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаМедицина → Використання спирту етилового в технології лікарських форм - Курсова робота

Використання спирту етилового в технології лікарських форм - Курсова робота

5,3), тому спирту етилового неохідно взяти: 50 - 7,9 = 42,1 = 42 мл.
У тарований флакон для відпуску відважують олію рицинову і дьоготь, додають розчин анестезину і борної кислоти в 42 мл 96% спирту етилового.
Rp.:Streptocidi 5,0
Susp. Hydrocortisoni 10,0
Propolisi 25,0
Lanolini anhydrici 80,0
Spiritus aethylici 96% - 100 ml
M.D.S. Змазувати ураженні ділянки шкіри один раз на день. [7]
Очищений від механічних домішок прополіс настоюють на 96% етиловому спирті на протязі 7 діб при періодичному перемішуванні. Стрептоцид подрібнюють з кількома краплями спирту і з'єднують з попередньо профільтрованою витяжкою прополісу, емульгують суміш безводним ланоліном, частинами додають суспензію гідрокортизону і змішують до одержання однорідної маси, що не розшаровується.
5.Використання спирту етилового для приготування різноманітних лікарських формах
Крім розчинів спирт етиловий входить до складу інших лікарських форм : порошків, мазей, колоїдних розчинів і т.д., де він виступає як допоміжна речовина та використовується для подрібнення важкоподрібнюваних речовин.
При виготовленні порошків з важкоподрібнюваних речовин, для покращення їх подрібнення, використовують летку рідину - спирт етиловий (ефір медифний), в якій вони розчиняються. За ступенем розчинності речовини поділяються на дві групи. До першої належать йод, камфора, ментол, фенол, фенілсаліцилат, пентоксил. До другої - саліцилова кислота, борна кислота, стрептоцид, натрію тетраборат. Для подрібнення 1 г цих речовин використовують відповідно 10 або 5 крапель 95% етилового спирту.
Rp.:Mentholi 0,01
Amidopiri
Antipirini ana 0,3
M. f. p.
D. t. d. №10
S. По одному порошку 3 рази на день. [2]
До складу рецепту входять три компоненти. Ступку затираємо попередньо відваженими 1,8 амідопірину, який після затирання повністю висипаємо на капсулу. В цій же ступці подрібнюємо 0,06 ментолу з додаванням розрахованого спирту в кількості 1 краплі. Далі додаємо раніше розтертий амідопірин, а потім 1,8 антипірину. Суміш розстираємо до однорідності і фасуємо по 0,6 г на 6 доз. Готовий порошок пакуємо в капсули з пергаментного паперу. Кількість використаного спирту записуємо в паспорт письмового контролю.
Rp.:Dermatori 0,13
Streptocidi 0,2
Vastlini 10,0
M. ut. f. unguentum
D.S. Для пов'язок. [2]
Дана лікарська форма - мазь-суспензія. В ступці з 1 краплею спирту подрібнюємо попередньо відважених 0,2 стрептоциду. Далі додаємо 0,13 дерматолу і олії вазелінової в кількості 0,16. Перемішуємо. Додаємо 10,0 вазеліну і нагріваємо ступку на водяній бані. Після розтоплення вазеліну, масу перемішуємо товкачиком до повного охолодження. Переносимо мазь в баночку і закупорюємо кришкою, під яку підкладаємо пергаментний папірець. Оформляємо до відпуску етикетками: "Зовнішнє", "Зберігати в прохолодному захищеному від світла місці". Кількість використаного спирту вказуємо в паспорті письмового контролю.
Приготування складних порошків з екстрактами, залежить від властивостей застосовуваного екстракту та його консистенції. В технології порошків часто використовують екстракт беладони. В ДФ є два препарати екстракту беладони: густий і сухий, з вмістом алкалоїдів відповідно 1,5% та 0,75% . Для зручності роботи в аптеках дозволяється використовувати розчин густого екстракту - extraktum Belladonnae soludum (1:2), який готують за прописом: 100,0 г густого екстракту розчиняють у суміші з 60,0 г води, 10,0 г 90% етилового спирту і 30,0 г гліцерину. Три останні компоненти, у співвідношенні 6:1:3, отримали назву спирто-водно-гліцеринова суміш, в якій спирт використовується для покращення розчинення екстракту і виконує роль антисептика.
В медицині спирт етиловий в різних концентраціях широко використовується як самостійна лікарська форма в якості антисептика, для обробки ран та опікових поверхонь. Застосовують його і як піногасник при набряку легень.
Rp.: Spiritus aethylici 30% - 100ml
D.S. Для інгаляцій при набряку легень. [8]
Для приготування 30% розчину спирту етилового, використовуємо спирт тієї концентрації, яка наявна в даний час в аптеці. Розведення проводимо за алкоголеметричними таблицями. Після проведення розведення, готовий 30% розчин в кількості 100 мл переливаємо у флакон для відпуску. Флакон закупорюємо та оформляємо до відпуску.
6.Спирт етиловий в авторських прописах
Авторськi прописи екстемпоральних лiкарських форм займають належне мiсце в реалiзацiї принципiв iндивiдуалiзованої терапiї. З точки зору психологiчного впливу, лiкарськi засоби виготовленi за авторськими прописами славетних вчених i вiдомих лiкарiв виявляють значно вищю лiкувальну дiю, нiж деякi готовi лiкарськi засоби промислового виробництва. Крiм того, вони мiстять мiнiмальну кiлькiсть допомiжних речовин, що робить їх максимально доступними для людей малозабезпечених, особливо пенсiонерiв. Часто до складу авторських рописiв входить і спирт етиловий.
- Шинкаревського I.П., рідина:
Rp.: Anastesini3,0
Dicaini 0,5
Mentholi 0,05
Aetheris medicinali 6,0
Spiriti aethylici 96% 3 ml
Chloroformi 1,0
Aquae purificatae 1 ml
M.D.S. Зовішнє.Для знеболювання в урологiї i
стоматології, пiд час невелик операцій.[5]
У теплу склянку (нагрiту у теплiй водi) висипають 3 г анастезину, приливають сумiш 6 г ефiру i 3 г етилового спирту. Пiсля розчинення анестезину додають 0,5 г дикаїну i 1 мл води очищеної. Збовтують до повного розчинення порошкоподiбних печовин, потiм додають 0,05 г ментолу i 1г хлороформу. Готують ex tempore. Оформляють додатковою етикеткою:"Берегти вiд вогню".
- Попова В.I., рiдина №3 протишокова:
Rp.: Natrii chloridi 15,0
Kalii chloridi 0,2
Calcii chloridi 0,2
Natrii hydrocarbonati 4,0
Spiriti aethylici 96% 100 ml
Glucosae 150,0
Aquae pro injectionibus ad 1000 ml
Sterelisa.
M.D.S. Стерильно.Використовувати при шокових
станах. [5]
Вiдважують вказанi кiлькостi натрiю i кальцiю хлориду, глюкозу, розчиняють їх, доводять розчин до 600,0 i стерелiзують. Окремо готують 150 мл. розчину натрiю гiдрокарбонату i стерелiзують. Пiсля охолодження, розчини зливають в асептичнихумовах, додаючи 100 г етилоиого спирту i доводять водою до 1000 мл.
- Манкевича, мазь:
Rp.: Axungiae porcine depuratae 100,0
Meli 50,0
Folia Cactusi grandiflori 50,0
Olei Olivari 30,0
Spiriti aetilici 90% 30 ml
Acidi nitrogenici 30 ml
M.D.S. Зовішнє. Для лікування тріщин сосків у
порділь. [5]
Всi iнгридiєнти кип'ятять 3,5 години в неметалевому посудi. Пiсля осiдання додають листя кактусу. Мазь розливають через стерильну марлю в банки по 10-15 г.
- Лєбєдєва, пластир акрихiновий:
Rp.: Acrihini 10,0
Spiriti aethylici 96% 10 ml
Aquae purificatae 10 ml
Lanolini anhydrici 50,0
Emplastri plumbi 50,0
M.D.S. Для лiкування хворих червоним вiвчаком. [5]
50 г свинцевого пластиря i 50 г ланолiну

 
 

Цікаве

Загрузка...