WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаМедицина → Використання гліцерину в технології лікарських форм - Курсова робота

Використання гліцерину в технології лікарських форм - Курсова робота

відпуску. Закупорюють і оформляють.
21. Гліцерин яєчний
Rp.: Vitelli 40,0
Glycerini 50,0
M.D.S.: Зовнішнє. Косметичний засіб.
Приготування: У чисту суху ступку поміщають жовток яйця і перемішуючи поступово додають 50,0 г відваженого гліцерину. Готують ex tempore.
22. Гліцерин йодно-карболовий
Rp.:Phenoli 1,0
Iodi 1,0
Kalii iodidi 2,0
Glycerini 100,0
M.D.S.: Зовнішнє. Антисептичний і фунгіцидний засіб. При грибкових
захворюваннях шкіри.
Приготування: У сухий флакон з жовтогарячого скла поміщають концентрований розчин калію йодиду. Потім додаємо йод (враховуючи його леткість). Флакон тарують на технічних терезах, відвахують 100,0 г гліцерину, розбовтують до одержання розчину. Потім додаємо 1,1 г рідкого фенолу (рідкого фенолу беруть на 10% більше ніж кристалічного), закупорюємо флакон і оформляють до відпуску.
23. Гліцериновий бальзам
Rp.: Cerae flava 5,0
Spermaceti 5,0
Olei Amygdalari 20,0
Natrii tetraborati 1,0
Acidi benzoati 0,5
Aquae purificatae 1,5
Glycerini 7,5
Olei Rosae gtt XI
. M.D.S.:Зовнішнє. Антисептичний і пом'якшуючий шкіру засіб.
Приготування: У ступці сплавляють 5,0 г воску, 5,0 г спермацету, 20,0 г олії мигдалевої і охолоджують при перемішуванні до 70?С. У підставку відміряємо 1,5 мл води, додають 7,5 г гліцерину і розчиняють у них відважені 1,0 г натрію тетраборату і 0,5 г кислоти бензойної. Нагрівають до 70?С, після чого водну фазу емульгують у олійну. Олію розову додають при охолодженні бальзаму до 40-50?С. Потім перемішують до охолодження. Приготовлену суміш переносять у баночку до відпуску. Закупорюють і оформляють.
24. Борогліцерин
Rp.: Acidi borici 10,0
Glycerini 9,0
M.D.S.: Зовнішнє. Антисептичний і пом'якшуючий шкіру засіб.
Приготування: У сухий флакон до відпуску з підібраною пробкою поміщають 10,0 г борної кислоти, тарують на технічних терезах і відважують 9,0 г гліцерину. Підігрівають на водяній бані (50-60?С) до повного розчинення борної кислот. Закупорюють і оформляють до відпуску.
25. Суміш Кеффера
Rp: Zinci oxydi 25,0
Gelatini 25,0
Glycerini 120,0
Aquae purificatae 80 ml
M.D.S.: Зовнішнє. Антисептичний і підсушуючий засіб для лікування
захворювань шкіри.
Приготування: Дрібно подріблений желатин поміщають у таровану фарфорову чашку, додають 80 мл води очищеної і залишають для набухання на 30-40 хвилин. До набухлого желатину додають 120,0 г відваженого гліцерину і нагрівають на водяній бані до розчинення. Зважують і при необхідності доводять теплою водою до потрібної ваги. У підігрітому стакані розтирають 25 г цинку оксиду з отриманою сумішшю. Не чекаючи охолодження, суміш виливають у відпускну банку. Закупорюють і оформляють до відпуску.
26. Паста Певзнера
Rp.: Acidi oleinici 10,0
Natrii hydroxydi 1,25
Sol. Amonii caustici 10% 1,5 ml
Glycerini 1,5
Aquae purificatae 15 ml
Paraffini 1,5
Canifolii 0,3
M.D.S.: Захисний засіб від дії органічних розчинників, технічних
масел та інших агресивних речовин.
Приготування: У сухій ступці зміщують 0,3 г каніфолі, 10,0 г олеїнової кислоти з розчином натрію гідроксиду (попередньо у підставку відміряють 15 мл води і розчиняють у ній 1,25 г натрію гідроксиду) і розчином аміаку при обережному нагріванні. До теплої пасти додають 1,5 г парафіну і 1,5 г гліцерину. При виготовленні пасти проходить омилення олеїнової кислоти і каніфолі лугами і утворюється мило- основний інградієнт пасти. Приготовлену суміш переносять у баночку до відпуску. Закупорюють і оформляють.
27. Мазь Сельського (мазь висихаюча)
Rp.: Amili tritici 15,0
Talci 22,5
Olei Helianti 10,0
Glycerini 15,0
Gelatini 2,0
Acidi borici 1,5
Aquae purificatae ad 100 ml
M.D.S.: Зовнішнє. Мазь добре розтирають між пальцями і втирають в
шкіру, утворюючи в її роговому шарі тонку захисну плівку.
Приготування: У суху ступку відважують 22,5 г тальку і 15,0 г крохмалю. Додають соняшникову олію і добре розтирають у ступці. У підставці 2,0 г желатину розчиняють у воді на водяній бані, додають 15,0 г гліцерину і 1,5 г борної кислоти. Розчин охолоджують і додають невеликими порціями до жирної основи, постійно помішуючи. Переносять у баночку до відпуску. Закупорюють і оформляють.
28. Мікстура Траскова (антиастматична)
Rp.: Fol. Urticae 32,0
Fol. Menthae piperitae 32,0
Herb. Equseti arvensis 32,0
Herb. Adonidis 12,5
Fol. Pini 12,5
Fruct. Anisi 12,5
Fruct. Rosae 6,0
Glycerini 100,0
Kalii iodidi 100,0
Natrii iodidi 100,0
Natrii hydrocarbonati 19,0
Argenti nitratis 0,003
Aquae purificatae ad 1000 ml
M.D.S.: Внутрішнє. По 1 чайній ложці, 2-3 рази на день з теплим
молоком, через 25-30 хвилин після їди, для лікування
астми.
Приготування: Рослинні інградієнти добре перемішують і просіюють через сито №6, завантажуюють їх у скляну колбу або емальовану посудину і заливають 1 літром очищеної води. Потім до колби під'єднують зворотній холодильник і ставлять на підігріту до 70?С водяну баню. Нагрівають на протязі 2 годин, після чого настоюють на гарячій бані без підігріву ще 1 годину. Рідину фільтрують. Масу, яка залишилась у колбі,промивають киплячою очищеною водою і ще раз фільтрують. До отриманого настою, при температурі 40?С додають невеликими порціями натрію гідрокарбонат, потім срібла нітрат і послідовно йодид калію, йодид натрію і гліцерин при постійному перемішуванні до повного розчинення солей. Рідину відстоюють при кімнатній температурі на протязі 48 годин; при цьому випадає осад. Потім рідину фільтрують від осаду і додають воду до отримання 1000 мл мікстури. Готову мікстуру (темно-бура рідина, солоно-гіркого смаку, ароматного м'ятного запаху) розливають по 200 мл у флакони з темного скла і обгортають світлонепроникним папером. Зберігають у прохолодному місці. Термін зберігання- 3 місяці.
Висновок
У фармацевтичній практиці застосування гліцерину є дуже широким. Його використовують для виготовлення широкого спектру лікарських форм, а саме: розчинів, сиропів, еліксирів, мікстур, суспензій, емульсій, мазей, паст, свічок, та ін. Гліцерин використовують і як лікарський засіб з різноманітною фармакологічною дією. Він входить в склад багатьох косметичних засобів.
Велика кількість гліцерину іде на приготування нітрогліцерину, що має антиангінальну, судинорозширюючу (венодeлатируючу), коронародeлатеруючу дію.
Гліцерин використовують також в харовій промисловості для підсолоджування вин та лікерів. Гігроскопічні властивості гліцерину використовують в поліграфії для виготовлення "невисихаючих" фарб, а також в текстильній та паперовій промисловості. В органічному синтезі його застосовують для виготовлення алкідних смол, поліуретанів, акролеїну, антифризів та емульгаторів.
?
Використана літеретура
1. Беликов В.Г. Фармацевтическая химия. - М: Высшая школа. -1985.
2. Державна фармакопея України перше видання. -Харків. -2001.
3. Олійник П.В., Говзар Р.Д., Бокшан Л.В.,Дячишин Р.І. Авторські прописи. Фармацевтичний довідник. - Л: Медицина світу. -2002.
4. Регистр лекарственных средств России. Энциклопедия лекарств. - ООО "ЛРС-2004". -2004.
5. Сборник нормативных документов по аптечному делу в Украине.
- Киев. -2000.
6. Степаненко Б.Н. Курс органической химии. - М: Высшая школа. -1974.
7. Тихонов О.І., Ярних Т.Г. Аптечна технологія ліків. - Х:Оригінал. -1995.
8. Чекман И.С. Рецептурный справочник врача. - Киев:Здоровья.- 1982.
9. Чуешов В.И., Хохлова Л.Н. и др. Промышленная технология лекарств. -Х: Основа. -1999.

 
 

Цікаве

Загрузка...