WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаМедицина → Аномалії пологових сил - Реферат

Аномалії пологових сил - Реферат

її.
Клінічні та експериментальні дослідження засвідчили, що серотонін, введений для стимуляції пологової діяльності до призначення окситоцину, підвищує стійкість дихальної функції мітохондрій клітин міо-метрія. Тому в разі стійкої слабкості пологової діяльності, що не піддається дії окситоцину, рекомендується спочатку вводити внутрішньовенно крапельно 20-30 мг серотоніну, потім пологостимулювальну суміш з окситоцином.
Інтенсивність дихання мітохондрій міо-метрія в разі слабкості пологової діяльності знижується. Введення окситоцину пригнічує процеси дихання у мітохондріях, що часто призводить до гіпоксії плода, а інколи й до внутрішньоутробної його смерті. Серотонін підвищує дихальну активність мітохондрій міометрія.
Даючи порівняльну клінічну оцінку серотоніну й окситоцину при слабкості пологової діяльності, слід відзначити, що обидва препарати справляють вплив на скоротливу функцію міометрія, причому окситоцин більш ефективний. Проте у групі роділь, яким стимулювали пологову діяльність серотоніном, сталося менше випадків асфіксії новонароджених та мертвонароджень, ніж у групі роділь, в якій стимуляцію пологової діяльності проводили окситоцином. Випадків хірургічного розродження та ручного втручання в порожнині матки у послідовий та ранній післяпологовий періоди в цій групі відзначено також у 2 рази менше.
Методика стимуляції пологової діяльності дезаміноокситоцином (ОДА-914). Останнім часом у практику родопомічних закладів запроваджується синтетичний окситоцин ОДА-914. Застосування його дуже зручне і не пов'язане з ризиком появи судомних перейм та інших негативних явищ, що бувають при введенні окситоцину. Дія його на міометрій аналогічна дії окситоцину. ОДА-914 застосовують трансбукально у таблетках (по 25 або 50 ОД речовини в таблетці) кожні 30-40 хв протягом 5 год залежно від одержуваного ефекту. Доза дезаміно-окситоцину має бути суворо індивідуальною. Середня доза становить (520±32,6) ОД (Л.С.Персіанинов, 1971). Позитивний результат після застосування ОДА-914 одержано у 89,4% роділь. Цей самий препарат можна вводити інтрацервікально за внутрішній матковий зів (1 таблетку).
Методика стимуляції пологової діяльності простагландином F,n. З метою лікування первинної слабкості пологової діяльності, особливо в разі передчасного відходження навколоплідних вод та при незгладженій шийці матки, дуже успішно застосовують також простагландин F,H. Методика його застосування така: вміст флакона (5 мг препарату) розчиняють у 100 мл 5% розчину глюкози. Розчин вводять внутрішньовенно крапельно спочатку із швидкістю 20 крапель за 1 хв (50 мкг/хв), через 1 год доводять її до 30 крапель за 1 хв (100 мкг/хв). Уже через 15-30 хв після внутрішньовенного введення простагландину F,fi проявляється його висока тономоторна дія на міометрій.
При стимуляції пологової діяльності середня тривалість введення простагландину F,a становить 3-3,5 год, при цьому витрачається в середньому 7 мг препарату. За даними Л.С.Персіанинова (1972), простаглан-дин F,n не викликає змін функції серця плода і не підвищує артеріальний тиск у роділлі. Застосовують також синтетичний 15-метил-простагландин F2n, тономоторна дія якого на міометрій переважає дію звичайного прос-тагландину F,rx у 10 разів. Введення простагландинів показане переважно при "незрілій" шийці матки.
У рідкісних випадках у разі первинної слабкості пологової діяльності проводиться оперативне розродження шляхом кесаревого розтину. Операція показана тоді, коли навколоплідні води відійшли передчасно, немає ефекту від медикаментозного лікування, особливо якщо при "незрілій" шийці матки немає динаміки її розкриття, тривалість безводного проміжку становить 7- 8 год.
Оперативне розродження шляхом кесаревого розтину при первинній слабкості пологової дільності показане також в інтересах плода в разі гострої його гіпоксії, особливо при обтяжуючому акушерському анамнезі (мертвонародження при попередніх пологах, літній вік першороділлі), без-плідність в анамнезі тощо).
Поряд з медикаментозними засобами та акушерськими маніпуляціями для стимуляції пологової діяльності можуть застосовуватися нетрадиційні методи (акупунктура, електроакупунктура тощо). Із цих методів у наш час для стимуляції пологової діяльності в акушерській практиці найчастіше застосовується електроакупунктура, для проведення якої використовують різні електростимулятори типу Ж-6805, мультивібратори та інші прилади, котрі дають змогу регулювати частоту, форму імпульсу, амплітуду, силу й напругу струму. Стимуляцію точок акупунктури проводять за допомогою змінного струму частотою від 2 до 15 Гц, прямокутнимиімпульсами. Добирають режим електростимуляції індивідуально. Нерідко для посилення ефекту рефлексо-голкотерапії використовується вплив постійним струмом через введені в активні точки голки. Для досягнення терапевтичного ефекту достатньо скористатися слабкими струмами (50-70 мкА).
Під час проведення електроакупунктури з метою стимуляції та посилення слабкої пологової діяльності використовують, як правило, дві точки: на правій руці точка Хе-гу і на лівій нозі точка Сан-інь-цзяо. До срібних голок-електродів підключається імпульсний електростимулятор у різних режимах стимуляції залежно від стану роділлі та ефекту стимуляції. Електростимуляція матки проводиться серіями протягом 15 хв з короткими паузами. Загальна тривалість електростимуляції 3 год. При підключенні до голок-електродів імпульсного струму з частотою до 1000 Гц і силою 1,5 мА спостерігаються спочатку активізація нервово-м'язового апарату верхніх і нижніх кінцівок, потім через кілька хвилин посилюються перейми або потуги. Ця методика стимуляції пологової діяльності проста, високоефек-тивна, економічна, не має негативного впливу і безпечна для матері і плода. Внаслідок такої стимуляції після того, як розвинеться добра пологова діяльність, розродження настає швидко.
При лікуванні слабкості пологової діяльності використовують 1-й варіант збудливого методу. При цьому рекомендується завдавати поодинокі, але сильні подразнення протягом 8-10 хв у такі основні точки: Хе-гу, Сан-інь-цзяо, Гуань-юань, Тай-чун, Кунь-лунь, Чжу-цзи.
Як самостійний метод впливу на рефлекторні зони й точки акупунктури у наш час застосовують низькоенергетичні оптичні квантові генератори - лазери. Монохроматичне когерентне випромінювання дає певний лікувальний ефект. Випромінювання гелій-неонових лазерів справляє стимулю-вальний вплив на біологічні тканини. Відбувається стимуляція активних точок за рахунок поглинання енергії випромінювання. На організм загалом, а також на периферичну і центральну нервову систему це випромінювання шкідливого впливу не справляє.
Лазерне випромінювання використовується для подразнення перелічених раніше точок акупунктури від кількох секунд до 20-30 с. Для посилення ефекту акупунктури енергія лазера спрямовується безпосередньо на голки, введені в активні точки.
Під час лікування первинної слабкості пологової діяльності необхідний ретельний контроль за станом плода. Як тільки з'являться найменші ознаки гіпоксії його, показане застосування всіх наявних засобів, спрямованих на боротьбу з цим станом. Крім того, у зв'язку з тим, що при первинній слабкості пологових сил дуже часто виникає метаболічний ацидоз організму матері й плода, показане через кожні 4-5 год профілактичне введення препаратів для боротьби з можливою гіпоксією плода.
При лікуванні первинної слабкості пологової діяльності у зв'язку з уповільненим темпом розкриття шийки матки рекомендується призначення спазмолітичних препаратів (2 мл 2,5% розчину но-шпи, 1 мл 1% розчину апрофену, 1 мл 0,1% розчину атропіну сульфату та ін.), які можна вводити разом з пологостимулювальною сумішшю внутрішньовенно крапельно або застосовувати внутрішньом'язово.

 
 

Цікаве

Загрузка...