WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаМедицина → Аномалії пологових сил - Реферат

Аномалії пологових сил - Реферат

називає його "гормоном м'язової недостатності". Ацетилхолін, як відомо, швидко руйнується холінестеразою. Однак застосовуваний у модифікації Є.М.Курдиновського хініну гідрохлорид, що справляє антихолінестеразну дію, стабілізує вміст ацетилхоліну в крові, тим самим посилюючи його дію на матку. Інша окситоцична речовина - пітуїтрин - також пригнічує активність холінестерази і, отже, посилює стабілізацію ацетилхоліну, зумовлену хініном.
Стимуляція пологової діяльності за методом Л.А.Решетової (1948) починається з внутрішньом'язового введення 10 000 ОД олійного розчину естрадіолу дипропіонату. Через 30 хв підшкірно вводять 0,15 мл пітуїтрину і всередину дають 0,001 г карбахоліну. Через 15 хв. повторюють таку саму дозу карбахоліну, але вже разом з 0,15 г хініну гідрохлориду. Ще через 15 хв. повторюють введення пітуїтрину і карбахоліну у таких самих дозах.
Застосовувані за цією схемою естрогенні гормони створюють сприятливе тло для більш потужної, об'єднаної дії на матку двох пологоприскорюючих фізіологічних окситоцичних речовин: пітуїтрину та ацетилхоліну, які підвищують чутливість матки щодо окситоцину. Із естрогенних препаратів найактивнішим є естрадіолу дипро-піонат.
За спостереженням Л.А.Решетової, ці препарати дали добрий результат у 67,3% роділь. Однак при відносній ефективності цей метод дуже громіздкий. Тому він, як і всі попередні методи, застосовується лише для лікування первинної слабкості пологових сил.
І.Я.Беккерман (1951) запропонував вводити олійний розчин естрадіолу дипропіонату або синестролу разом з ефіром, виходячи з того, що ефір екстрагує із рідинних середовищ естрогенний гормон, який знаходиться в них, завдяки чому препарат при підшкірних та внутрішньом'язових ін'єкціях всмоктується швидше. Біологічний вплив олійного розчину естрадіолу дипропіонату у суміші з ефіром відчувається вже через 15-20 хв. після ін'єкції.
Л.В.Тимошенко (1958) встановив, що найефективнішим методом введення естрадіолу дипропіонату в організм вагітної є ін'єкція суміші його з ефіром у задню губу шийки матки. Це пояснюється тим, що задня губа добре васкуляризована й багата на інтерорецептори. Метод Л.В.Тимошенка:
1. У задню губу шийки матки вводять 40 000 ОД естрадіолу дипропіонату разом з 0,5-1 мл ефіру для наркозу.
2. Через 30 хв після цього в вену вводять 10 мл 10% розчину кальцію хлориду або кальцію глюконату разом з 40 мл 10% розчину глюкози та 5 мл 5% розчину аскорбінової кислоти.
3. Через 1 год. введення цієї суміші повторюють.
4. Одночасно починають давати всередину хініну гідрохлорид по 0,15 г через кожні 30 хв. (до 6 порошків).
5. Через 1 год. після повторного введення кальцію хлориду (або глюконату) з глюкозою починають вводити під шкіру пітуїтрин - по 0,2 мл (при активності 3 біологічні одиниці в 1 мл) через кожні 30 хв., чергуючи введення його з прийманням хініну гідрохлориду, всього 2-5 разів.
Під час викликання пологової діяльності необхідно насичувати організм вагітної киснем, даючи його інгаляційним методом по 5 хв через кожні 20 хв.
Широко застосовується також метод В.М.Хмелевського (1953), за яким з метою стимуляції пологової діяльності вводять разом глюкозу і кальцію хлорид.
Р.Л.Шуб (1959), грунтуючись на експериментальних даних про безпосередній вплив вітаміну В12 на скорочення непосмугованих м'язів, застосував його для посилення пологової діяльності й дістав добрі результати.
А.П.Ніколаєв (1955) рекомендував таку схему лікування первинної слабкості пологових сил. Роділлі дають 60 г рицинової олії і через 2 год ставлять очисну клізму. За 1 год до очисної клізми починають давати всередину хініну гідрохлорид - по 0,2 г через кожні 30 хв, всього 5 разів (тобто 1 г). Після дії проносного між двома останніми прийманнями хініну гідрохлориду роділлі вводять у вену 50 мл 40% розчину глюкози і 10 мл 10% розчину кальцію хлориду. Потім після останнього приймання хініну гідрохлориду внутрішньом'язово вводять 100 мг тіаміну броміду і за необхідності через 1 год - ще 60 мг його. У більшості випадків (65 %) помітне посилення пологової діяльності починалося вже в перші 2 год після застосування цього методу. Як засвідчили клініко-біохімічні дослідження (М.С.Бакшеєв, О.Т.Михайленко, 1968), необхідним гуморальним чинником, котрий бере участь у пологах, є серотонін. При слабкості пологової діяльності в міометрії та в крові знижується вміст серотоніну. Тому цей препарат включено у сучасні схеми родозбудження та лікування слабкості пологових сил.
Останнім часом у практику родопомічних закладів запроваджено низку нових препаратів для стимуляції пологової діяльності, модифіковано застосовувані раніше схеми і розроблено нові методики родозбудження та стимуляції пологової діяльності.
Методика родозбудження та стимуляції пологової діяльності окситоцином. Перед введенням пологостимулювальної суміші з окситоцином доцільно ввести естрогенний гормон з ефіром (300 МО/кг маси тіла роділлі естрогену з 1 г ефіру для наркозу). Через 1/2-1 год після введення естрогену вводять внутрішньовенно 20 мл 40% розчину глюкози і 10 мл 10% розчину кальцію хлориду.
Приготування пологостимулювальної суміші з оситоцином: 5 ОД окситоцину розводять у 350-400 мл 5 % розчину глюкози і вводять внутрішньовенно крапельно протягом 3-4 год. У цю суміш додають 100 мг тіаміну хлориду та 500 мг аскорбінової кислоти. Швидкість введення окситоцину: перші 30хв - 10-15 крапель за 1 хв, далі - 35-40 крапель за 1 хв (стежити за реакцією матки). Перед введенням окситоцину треба провести окситоцинову пробу. З цією метою внутрішньовенно вводять 0,05 ОД окситоцину. У разі високої чутливості матки до препарату через 5 хв тонус її підвищується, що легко визначається рукою через стінку живота. При негативній окситоциновій пробі препарат застосовувати не рекомендується. У таких випадках окситоцин замінюють на серотонін.
Методика родозбудження та стимуляції пологової діяльності серотоніном. Перед введенням цього препарату доцільно ввести естрогенний гормон у зазначеній вище дозі - 20 000-30 000 ОД естрогену з 1 мл ефіру для наркозу. Через 1/2-1 год після введення естрогену вводять внутрішньо-венно 20 мл 40% розчину глюкози та 10 мл 10% розчину кальцію хлориду. Якщо естроген вводять без ефіру, кальцію хлорид та глюкозу треба вводити через 5-6 год після введення естрогену в тій самій дозі.
Приготування пологостимулювальної суміші з серотоніном: 30-40 мг серотоніну розчиняють у 350-400 мл 5% розчину глюкози, додають 100 мг тіаміну хлориду, 500 мг аскорбінової кислоти і вводять внутрішньовенно спочатку із швидкістю 8- 10 крапель за 1 хв. Швидкість подальшого введення серотоніну залежить від ступеня активності скорочення матки, але вона не повинна бути більшою як 30-40 крапель за 1 хв. Треба стежити за загальним станом роділлі. Кальцію хлорид при цьому вводять так: 10 мл 10% розчину його вводять відразу після початку введення серотоніну, потім через 30 хв і 1,5 год від початку введення повторюють таку саму дозу цього препарату. При нефропатії серотонін протипоказаний.
Методика комбінованого застосування серотоніну та окситоцину. В разі недостатньої ефективності стимуляції пологів окситоцином або серотоніном рекомендується введення серотоніну разом з окситоцином. З цією метою 5 ОД окситоцину і 20 мг серотоніну розводять у 350-400 мл 5% розчину глюкози, додають 100 мг тіаміну хлориду та 500 мг аскорбінової кислоти. Суміш вводять внутрішньовенно крапельно із швидкістю 15 крапель за 1 хв, поступово збільшуючи її до-ЗО-40 крапель за 1 хв. Треба стежити за реакцією матки і загальним станом роділлі. Кальцію хлорид при цьому вводять так: 10 мл 10% розчину його вводять відразу після початку введення пологостимулювальної суміші, потім таку саму дозу вводять повторно через 30 хв і 1,5 год від початку введення

 
 

Цікаве

Загрузка...