WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаМедицина → Інструкції з охорони праці в гінекологічному відділенні - Реферат

Інструкції з охорони праці в гінекологічному відділенні - Реферат


Реферат з охорони праці
Інструкції з охорони праці в гінекологічному відділенні?
ІНСТРУКЦІЯ - 1/60
з охорони праці на лікарів
гінекологічного відділення
Лікар повинен бути обізнаний з характером роботи та своїм робочим місцем. Здійснювати всі необхідні дослідження, лікування, лікарські маніпуляції, призначає харчування і відповідний догляд за хворими. Веде історії хвороби, доповідає зав. відділом про всі труднощі в постановці діагнозу, а також про всі зміни стану хворих. Перевіряє правильність І своєчасність виконання середнім і молодшим медперсоналом всіх лікарських призначень.
Перевірити справність електроапаратури, наявність медикаментів ург. допомоги. До роботи допускаються працівники трудового віку, які пройшли медогляд та інструктаж по охороні праці, техніки безпеки та протипожежній безпеці. Повинен знати і дотримуватись правил внутрішнього трудового розпорядку роботи гінекологічного відділення. Бути обізнаним з можливими шкідливими факторами, що можуть впливати на здоров'я , як бути причиною нещасного випадку:
- інфікований хворий
- травми, пов'язані з неправильним користуванням електроапаратурою,
ріжучими інструментами.
Лікар повинен працювати у спецодязі (халат, шапочка, маска, рукавички). Утримувати себе і своє робоче місце в належному стані. Дотримуватись санітарних норм і правил особистої гігієни (миття рук, приймання душу, переодягтися в чистий спецодяг).
ВИМОГИ БЕЗПЕКИ ПЕРЕД ПОЧАТКОМ РОБОТИ
Перед початком роботи лікар повинен прийняти душ, переодягтися в спецодяг, пройти медогляд стану здоров я у зав. відділенням і прийняти зміну від чергового лікаря. Перевірити - справність електроапаратури,
- наявність медикаментів ург. запасу
- наявність інструментів для малих хірургічних операцій. При виявленні несправності приладів, обладнання і справність засобів захисту повідомити зав. відділ., заст. директора по лікувальній частині.
ВИМОГИ БЕЗПЕКИ ПІД ЧАС РОБОТИ
При роботі з електричним обладнанням переконатись в підключенні заземлення. При виконанні робіт пов'язаних із забором крові, сечі, обробкою післяопераційної рани лікар повинен дотримуватись безпечної організації праці як при роботі із заразним матеріалом. При виконанні лікарських маніпуляцій працювати в масці, щоб запобігти попадання крові на шкіру, слизові.
При проведенні маніпуляцій, оперативних втручань в разі попадання крові і виділень на пошкоджену шкіру та слизові оболонки у випадку аварійних ситуацій (прокол голкою, порізи, інстр.) дотримуватись заходів, передбачених пам'яткою по профілактиці СНІДу. Бути обережним при ходьбі по сходах, по коридорах з кафельним покриттям, ходити на низьких каблуках у зручному взутті.
Дотримуватися правил ТБ та протипожежної безпеки.
Робоче місце зберігати у належному стані. В роботі з апаратурою можуть бути перебої в електропостачанні /поломка електродвигунів, світлочутливих пристроїв в таких випадках відключається апаратура від електромережі і повідомляється зав. відділенням, начмеда.
Не зберігати у відділі легкозаймисті і вибухові речовини.
Не захламлювати своє робоче місце, повинен бути вільний доступ до обладнання. У випадку виявлення хворого у відділенні із ОНІ чи СНІД знати правила поведінки та користування додатковим одягом захисту. На робочому місці, повинні бути вогнегасники пінні та порошкові. Бути обізнаним з інструкціями по СНІДу. Якщо стався нещасний випадок чи раптове захворювання або виявлені несправності в обладнанні потрібно повідомити зав. відділенням та керівника установи.
Ужити заходів для надання долікарської допомоги. При необхідності викликати ШМД. Зберегти до прибуття комісії з розслідування обстановку на робочому місці в якому вона була на момент події. Вміти користуватися протипожежними засобами.
ВИМОГИ БЕЗПЕКИ ПІСЛЯ ЗАКІНЧЕННЯ РОБОТИ
Передати черговому лікарю наявність хворих, перевірити безпечне вимикання й вмикання електроприладів, апараті в ШВЛ, цілісність шнурі в, наявність кисню в системі.
При виявленні неполадок повідомити зав. відділенням. Після роботи зняти спецодяг, прийняти душ, переодягтися.
ВИМОГИ БЕЗПЕКИ В АВАРІЙНИХ СИТУАЦІЯХ
1. Знати правила гасіння вогнегасниками та іншими засобами. джерел виникнення вогню. При виявленні пожежі повідомити пожежну службу по т. 01, евакуювати хворих та майно згідно плану евакуації у суміжне відділення.
2. Вміти надати першу невідкладну медичну допомогу при пораженні електроструму, при опіках та інших травмах.
ЗАТВЕРДЖЕНО:
Наказ Директора ОПЦ
від _____________
ІНСТРУКЦІЯ № 9 -6/65
з охорони праці на молодшу медсестру по роздачі їжі в гінекологічному відділенні
І. ЗАГАЛЬНІ ПОЛОЖЕННЯ
І. Інструкція з охорони праці є нормативним документом, що містить обов'язкові для дотримання працівника вимог з охорони праці при виконанні ними професійної роботи.
2. Робочим місцем роздатчиці їжі є кімната для роздачі їжі.
3. До роботи працівник допускається (немолодше 18 р., після
проходження медогляду, або періодичних оглядів (2 рази в рік), після проведення інструктажу по ТБ та протипожежній безпеці.
4. Роздаточниця виконує правила внутрішнього трудового розпорядку установи, дотримуються правил особистої гігієни, забезпечується установою окремим халатом для роздачі їжі, взуттям на гумовій або шкіряній підошві.
5. Спецодягом (халат, косинка, тапочки) забезпечує установа.
6. Шкідливим фактором на робочому місці є хімічні дезсередники. Роздаточниця повинна знати як надати невідкладну допомогу при можливішу попаданні всередину, або отруєнні через дихальні шляхи.
ІІ. ВИМОГИ БЕЗПЕКИ ПЕРЕД ПОЧАТКОМ РОБОТИ
І. Прийняти душ, одягнути спецодяг. Пройти медогляд у чергового лікаря. Приготувати до роботи необхідний інвентар.
2. Перевірити своє робоче приміщення (справність розеток, крану, каналізації).
3. При виявленні несправності чи інших порушень вимог охорони праці, повідомити керівника підрозділу.
ІІІ. ВИМОГИ БЕЗПЕКИ ПІД ЧАС РОБОТИ
І. Носити взуття тільки на низьких підборах і на гумовій або
Дотримуватись правил ТБ та протипожежної безпеки Користуватися тільки справним інвентарем. Дотримуватись правил і норм дезрежиму та правил особистої гігієни (при роздачі їжі одягти спецодяг).
Не піднімати і не переносити тягар, який перевищує 10 кг.
ІV. ВИМОГИ БЕЗПЕКИ ПІСЛЯ ЗАКІНЧЕННЯ РОБОТИ
І. Привести робоче місце в відповідність до санітарних норм та вимог (вологе прибирання, провітрювання, квартування).
2. Необхідний інвентар приготувати для наступного користування.
3. При виявленні несправностей та порушень вимог по охороні праці, повідомити керівнику підрозділу.
V. ВИМОГИ БЕЗПЕКИ В АВАРІЙНИХ СИТУАЦІЯХ
І. Причинами аварійних ситуацій може бути несправність електромережі, каналізації.
2. Під-час виникнення пожежі використовувати засоби гасіння та повідомити

 
 

Цікаве

Загрузка...