WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаМедицина → Класифікація аптек - Реферат

Класифікація аптек - Реферат

такі є).
Аптека повинна забезпечувати:
- наявність лікарських засобів обов'язкового асортименту, а також лікарських засобів та виробів медичного призначення для надання долікарняної медичної допомоги;
- відповідністьматеріально-технічної бази аптеки та її структурних підрозділів нормативним вимогам;
- дотримання вимог законодавства та нормативно-правових актів стосовно якості лікарських засобів під час їх виготовлення, зберігання, контролю якості та відпуску;
- дотримання особливих вимог законодавства до реалізації та обігу наркотичних і психотропних лікарських засобів, прекурсорів, імунобіологічних лікарських засобів та препаратів з крові та її плазми, а також радіологічних фармацевтичних препаратів;
- дотримання екологічних, санітарно-гігієнічних норм і правил щодо зберігання, виготовлення та реалізації лікарських засобів, а також охорони праці, протипожежної безпеки;
- безумовне виконання розпоряджень (приписів) державних контролюючих органів стосовно заборони (призупинення), відвантаження, реалізації лікарських засобів, які не відповідають вимогам нормативних документів;
- наявність у залі обслуговування населення інформації про:
а) рівень акредитації аптеки;
б) вид та обсяг послуг щодо лікарського забезпечення;
в) особливості правил відпуску лікарських засобів;
г) адресу та номер телефону суб'єкта господарювання;
д) адресу та номер телефону органу ліцензування та органів, що забезпечують державний контроль якості лікарських засобів і захист прав споживачів;
ж) відомості щодо книги відгуків і пропозицій.
На фасаді аптеки має бути вивіска із зазначенням її найменування, назви господарюючого суб'єкта або власника чи уповноваженого ним органу. Біля входу до аптеки розміщується інформація про режим її роботи, адреси чергової та найближчої аптек.
У разі планового закриття аптеки (для проведення санітарних заходів, ремонту, технічного переобладнання тощо) на термін більше ніж 30 днів, господарюючий суб'єкт повинен у письмовій формі подати органу ліцен-зування повідомлення про ці зміни, а також не пізніше як за 5 днів по-відомити про це громадян, розмістивши поряд з інформацією про режим роботи оголошення про дату і період закриття.
Приміщення аптеки та їх обладнання
Аптека повинна бути розміщена в окремому ізольованому приміщенні, що розташоване у першому поверсі будинку.
В аптеках розрізняють виробничі і службово-побутові приміщення. Аптечне приміщення виробниче - це приміщення, призначене для виготовлення, комплектації, відпуску, контролю та зберігання ліків. До них відносяться: зал обслуговування, асистентська, фасувальна, дистиляційна, мийна, кокторій (приміщення для виготовлення водних витяжок з рослинної сировини), стерилізаційна, кабінет провізора-аналітика. матеріальні кімнати, кімната для обслуговування населення в нічний час тощо.
Розміщення виробничих приміщень повинно виключати зустрічні по-токи технологічного процесу виготовлення ліків в асептичних умовах і нестерильних лікарських засобів.
Зал обслуговування населення, матеріальні кімнати обладнуються спеціальними меблями, які дозволені для зберігання лікарських засобів і виробів медичного призначення.
Приміщення для виготовлення нестерильних ліків обладнується спеціальним виробничим устаткуванням та приладами. В цьому приміщенні допускається організація робочого місця для проведення контролю за якістю та фасуванням ліків.
Приміщення для одержання води очищеної обладнується апаратами, місткостями для отримання та зберігання води. Одержання води для ін'єкцій проводиться в окремій кімнаті асептичного блоку, де категорично забороняється виконувати будь-які роботи, що не пов'язані з отриманням води для ін'єкцій.
Приміщення для зберігання запасів лікарських засобів обладнується стелажами, шафами, холодильником та іншим устаткуванням з метою забезпечення умов зберігання отруйних, наркотичних, психотропних, сильнодіючих, вогненебезпечних, термолабільних та інших лікарських засобів, лікарської рослинної сировини, виробів медичного призначення відповідно до чинних вимог.
Аптечне приміщення службово-побутове - це приміщення, призначене для здійснення адміністративних і господарських функцій. До них належать: кабінет завідувача, бухгалтерія, кімната персоналу, гардеробна, туалет (вбиральня), душова, кімната занять з персоналом, кімната зберігання предметів прибирання і т. п.
Кімната персоналу повинна бути обладнана холодильником, меблями для організації вживання їжі, а також відпочинку персоналу.
Приміщення та устаткування гардеробної повинні забезпечити утри-мання та схоронність особистого та технологічного одягу відповідно до вимог санітарно-епідеміологічного режиму аптек.
В аптеці допускається поєднання таких приміщень:
- асистентської з фасувальною та кабінетом (робочим місцем) про-візора-аналітика;
- мийної і стерилізаційної аптечного посуду;
- матеріальної кімнати засобів санітарії та гігієни, виробів медичного призначення та матеріальної допоміжних матеріалів (в сільських аптеках - матеріальної лікарських засобів і засобів санітарії, гігієни та виробів медичного призначення);
- кабінету завідувача і бухгалтерії;
- кімнати персоналу і гардеробної.
Номенклатура штатних посад аптеки
Кожна аптека повинна бути укомплектована відповідними фахівцями і допоміжним персоналом. При цьому міські аптеки повинні бути укомплектовані не менше ніж двома штатними фармацевтичними фахівцями. В аптеках, розташованих у сільській місцевості, допускається одна штатна посада фармацевтичного фахівця. На сьогодні у штаті аптек можуть бути такі працівники:
1. Завідувач аптеки (не допус- 9. Провізор-аналітик.
кається займати цю посаду за су- 10. Провізор-інтерн.
місництвом). 11. Фармацевт.
2. Заступник завідувача аптеки. 12. Молодший фармацевт.
3. Завідувач відділу. 13. Фасувальник.
4. Заступник завідувача відділу. 14. Санітарка-мийниця.
5. Завідувач аптечного пункту. 15. Бухгалтер.
6. Завідувач аптечного кіоску. 16. Касир.
7. Старший провізор. 17. Водій.
8. Провізор. 18. Прибиральниця.
Посади завідувачів, заступників завідувача аптеки заміщаються фахівцями з вищою фармацевтичною освітою (провізорами). В аптеках, розташованих у сільській місцевості, ці посади можуть займати фахівці з середньою фармацевтичною освітою за умови проходження ними атестації в установленому порядку.
Відділи аптек та

 
 

Цікаве

Загрузка...