WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаМедицина → Основи діагностики захворювань парадонта - Реферат

Основи діагностики захворювань парадонта - Реферат

0,25 ньютон. Вимірювання кишень в різних дослідженнях можна порівнювати лише за наявності постійного тиску зондування. Запалення ясен можуть робити вплив на глибину зондування.
В здорові ясна зонд занурюється на глибину 0,24-0,35 мм, тоді як при запалених яснах унаслідок колагенової деструкції завантажується до 0,4 мм Кут і позиція розташування пародонтального зонда можуть відрізнятися; вплив надає зубний камінь і різні відкладення на корені. Тут можливі значні погрішності вимірювання. Лише при застосуванні зондів з калібруванням тиску і при дотриманні названих чинників можна встановити відповідність між двома різними дослідженнями з погрішністю в межах + - 1мм.
ЕЛЕКТРОННІ ВИМІРЮВАЛЬНІ СИСТЕМИ
Електронні вимірювальні системи з автоматичним постійним тиском зондування використовуються в наукових дослідженнях, а також в спеціалізованих пародонтологічних відділеннях CPITN-ЗОНДИ Завдяки старанням ВІЗ, був розроблений зонд для епідеміологічних досліджень, який знайшов застосування і в стоматологічній практиці. На цьому зонді відзначені різні ділянки, причому область зондування відрізняється до 3.5 мм, від 3.5 - 5.5 мм і більш ніж на 5,5 мм
За допомогою цього зонда може бути визначений вид пародонтальної терапії, а також спосіб різних втручань. В той час, як в межах вимірювання від 0 - 3.5 мм достатньо призначення звичайних гігієнічних заходів і очищення зубів, для того, щоб запобігти захворюванню пародонта, то в межах вимірювання 3,5 - 5,5 мм необхідні проведення піддесневого видалення піддесневого каменя (сканинга) і кюретажа. Саме з 5,5 мм необхідні комплексні лікувальні заходи, які часто проводяться у формі клаптевої операції. В США широко застосовуються ці зонди в повсякденній практиці для оцінки видів лікування, а також для ранньої діагностики.
РЕНТГЕНІВСЬКА ТЕХНІКА ДЛЯ ВИЗНАЧЕННЯ АЛЬВЕОЛЯРНОЇ ДЕСТРУКЦІЇ
Традиційна радіографія Так само, як і зондування, традиційна радіографія дає відомості про стан захворювання, що почалося. При оцінці відстані між альвеолярним гребенем і емалево-цементною межею; ший розпізнається втрата кістки. Якщо звичайно у здорової людини ця відстань складає 1 - 2 мм, то будь-яке відхилення може розглядатися тільки як втрата альвеолярної кістки. При цьому слід знати, що рентгенівський знімок відображає і дозволяє розпізнати відмінності, якщо кістка демінералізована на 30-50%.
Різні потемніння знімка, а також погрішності при прояві можуть спричинити за собою і різні інтерпретації. Краще всього розпізнається втрата кісткової тканини, є два або декілька рентгенівські знімки, зроблені з інтервалом. Втрата кісткової тканини, що з'явилася, може бути оцінений тільки через 6-8 місяців. Традиційні знімки по техніці половини кута мають дуже сильні спотворення, залежні від індивідуальної установки рентгенівського апарату.
Ці спотворення рідко дозволяють точно розпізнати відстань між Margo alveolaris і емалево-цементною межею і приводять до неточних думок. Тому можна рекомендувати не застосовувати традиційні рентгенівські знімки для точної діагностики визначення альвеолярної деструкції. Замість них можна використовувати прикусні знімки, при яких відбувається вирівнювання між зубною віссю і віссю знімка. Недоліком є той факт, що хоча жувальні поверхні і представлені дуже добре, проте немає верхівки кореня.
ОРТОПАНТОМОГРАММА
Ортопантомограмма має ту перевагу, що ласт загальний огляд щелепної області, щелепного суглоба, рідше за щелепу і гайморові пазухи. Проте вона має два вагомі недоліки при застосуванні в пародонтальній діагностиці у дорослих пацієнтів.
В першу чергу йдеться про сильний зсув шийного відділу хребта у немолодих пацієнтів в результаті сильної мінералізації кальциноза і разом з тим дуже поганого відображення фронтальної області.
З другого боку можуть бути дуже великі спотворення жувальної області. Звичайно для детальної діагностики ортопантомограми не застосовуються. Альтернативою може служити доповнення наявних ортопантомограмних знімків окремими рентгенівськими знімками.
ВИЗНАЧЕННЯ РУХЛИВОСТІ ЗУБІВ
Визначення рухливості зубів слідує проводити в рамках діагностичної тріади. Звичайно рухливість зубів встановлюється шляхом перевірки і застосування натиснення. Розрізняють три ступені рухливості зубів.
1 ступінь - це відчутна рухливість зуба на натиснення за допомогою рукоятки зонда і визначення відхилення пальцем.
2 ступінь- це видима рухливість зуба з відхиленням до 3 мм 3 ступінь характеризується реї сильною рухливістю зуба з сильним відхиленням і аксіальною (вертикальної) рухливістю.
МІКРОБІОЛОГІЧНІ МЕТОДИ
Оскільки пародонтальні захворювання, як правило, викликаються периопатогенними бактеріями, мікробіологічна діагностика має велике значення особливо при прогресуючих маргінальних пародонтитах. Є цілий ряд методів, які можуть проводитися тільки в спеціальних бактеріологічних лабораторіях і не є в розпорядженні у простого практикуючого стоматолога. Можна розрізнити наступні:
1. КУЛЬТУРИ БАКТЕРІЙ При цьому відбувається застосування бактеріологічного методу з подальшим біохімічним диференціюванням і типізацією. Класичні методи культур припускають тимчасові витрати, відповідне транспортування, щоб зберегти анаеробні бактерії. Все це коштує дорого і не підходить для стоматолога.
2 СВІТЛОВІ МІКРОСКОПИ Застосовуються мікроскопічні дослідження в темному полі і фазово-контрастні мікроскопія- Береться вміст кишені і досліджується під мікроскопом з домішкою слини і нанесенням покриваючого скла. Можна відрізнити рухомі бактерії від нерухомих і ідентифікувати морфологічно такі штами бактерій, як спірохети і протозої. Світломікроскопічна діагностика припускає наявність мікроскопа з невеликим ступенем дозволу.
3 ФЕРМЕНТНИЙ ТЕСТ З ВИЗНАЧЕННЯМ ПРОТЕАЗИ Завдяки визначенню бактерійної активності ферментів можна ідентифікувати Porphyromo-nas gingivalis. Весteroides forsythus і Treponem denticula. Проте за допомогою цих тестів можна визначити не всі патогенні бактерії. Так, наприклад, не можна визначити протеазанегативні бактерії, такі як Actinobacillus асlinomyceteincomitans. Фірмою Eastmann Kodak Company, США, була розроблена система тестів під назвою Evalusite Periodontal Test, яка, проте, не отримала до теперішнього часу розповсюдження на практиці.
УЗАГАЛЬНЕННЯ І ОЦІНКА
Технологічний прогрес дозволяє клініцисту, виходячи за рамки простої оптичної інспекції і пальпації, визначати важливі деталі запалення, а також мікробної інфекції. При цьому не можна забувати, що і традиційні діагностичні методи, такі як вимірюваннякишень, визначення втрати опорних тканин, рухливість зубів і рентгенологічна оцінка альвеолярної деструкції є основою всякої пародонтальної діагностики. Технічний прогрес охопив електронні засоби, а також мікробіологічну діагностику. Важливо оцінити співвідношення ціни і якості. Перш ніж будуть надані найпрогресивніші діагностичні засоби, стоматологам-клініцистам не було слід би забувати і традиційні методи дослідження. З погляду пародонтальної діагностики. тут слід назвати вимірювання кишень, яке треба проводити в наочній формі у кожного нового і повторно звертається пацієнта.
Література, що використовується:
1. Журнал: "Клінічна стоматологія" № 3/1998г. стр: (30 - 35), Автор: Д. Е. Ланге.
2. Журнал: "Клінічна стоматологія" № 2/1999г. стр: (46 - 51), Автор: Е. В. Попкова.

 
 

Цікаве

Загрузка...