WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаМедицина → Особливості клінічних проявів сифілісу в порожнині рота - Реферат

Особливості клінічних проявів сифілісу в порожнині рота - Реферат

папулезних висипань. Характерні чіткі межі поразки, відсутність або незначне розлите запалення і слабка хворобливість при ковтанні. При локалізації у області мигдалин і інших ділянках слизистої оболонки рота вторинні сифіліди з'являються у вигляді ерозійних папул, ерозій, покритих біло-жовтим нальотом. На кератінізірованних поверхнях (ясна, тверде небо) звичайно розташовуються папули. Папули в кутках рота розвиваються по типу хронічних заєд. Папули на мові - у вигляді тріщин, ерозій, язв, садна, обмеженого кератоза з "пупковідним вдавленієм" в центрі.
Висипання на інших ділянках слизистой* оболонки не відрізняються від таких при вторинному свіжомусифілісі. Проте папули крупніше і менш численні.
Прояви сифілісу в цій стадії відрізняються слабким болем або відсутністю хворобливості, чіткими межами висипань, торпідностью до кератопластичної терапії, поліморфізмом структури патологічних елементів. Рецидивні форми, не викликаючи суб'єктивних відчуттів, часто є видимим хворими і нерідко служать джерелом непрямого зараження.
При локалізації папулезних елементів у області зіву виникає папулезная ангіна. Папули на бічній і дорсальній поверхні мови представляються а гладенькими.
Вони западають нижче за рівень слизистої оболонки (якщо наголошується атрофія ниткоподібних сосочків, унаслідок їх розсмоктування), можуть з'являтися і гіпертрофічні папули, покриті потовщеним епітелієм сіро-білого кольору і виступаючі над рівнем слизистої. Вегетірующие папули можуть розташовуватися у області коріння мови (мал. 3, 4, 5, 6).
Диференціальну діагностику цього етапу розвитку сифілісу слід проводити з схожими запальними поразками слизистої рота, гортані і глотки: червоний плоский лишай (папулезная і сітчаста форми), всі форми герпесу і рецидивуючого афтозного стоматиту, мікробні заєди (ангулярний стоматит), серединна тріщина губ, географічна мова, деськваматівний глоссит, пухирчатка і інші дерматози міхурів, червоний вовчак, кандидамікоз (ерітематозная і гіперпластична форми), плоска і веррукозная лейкоплакия, обмежені гіперкератоз, тонзілліти, дифтерія зіву, виразково-некротичний стоматит і тонзиліт, прояви Віл-інфекції, включаючи "волохату" лейкоплакию слизистої мови і порожнини рота, ерозії і виразки на фоні туберкульозної інфекції. Всі вказані поразки відрізняються своїми характерними ознаками прояву і відсутністю позитивних серологичеськіх реакцій. У відокремлюваному ерозійних елементів не виявляється бліда спірохета. Початкові форми злоякісних новоутворень відрізняються специфікою цитологичеськой і гистоморфологичеськой картини.
Пустулезний сифілід при вторинному сифілісі зустрічається украй рідко, локалізується звичайно у області зіву. У динаміці розвитку спочатку наголошується розлитою, тестоватой консистенції, насичено-червоного кольору інфільтрат, який швидко розкривається з утворенням виразки. Язва має підриті круті краї, зрите дно, покрите некротичним розпадом, супроводжується хворобливістю. Пустулезно-укритий виразками сифілід не відрізняється від виразок іншої природи, звичайно поєднується з пустулезнимі висипаннями на шкірі.
Третинний сифіліс зустрічається рідко. Звична локалізація спостерігається у області м'якого і твердого неба, носа і рідше на мові, губах, задній стінці глотки. Залежно від локалізації клінічні ознаки відрізняються, але загальними ознаками є щільний інфільтрат, відсутність лімфаденопатії, наявність горбиків, гумм або дифузної інфільтрації (мал. 7, 8).
Гуммозноє поразка у області слизистої оболонки носа починається з щільного інфільтрата, що звужує просвіт носової порожнини. Після його розпаду утворюється некротична язва, по глибині що розповсюджується до кісткових структур носа. При пошкодженні носової перегородки відбувається деформація носа (сідлоподібний ніс).
Гуммозниє і бугорковиє сифіліди м'якого і твердого неба починаються з пошкодження окістя і кістки. Іноді процес розповсюджується з носової порожнини. Інфільтрація, виразка і некротизація кістки приводить до перфорації неба. З'являється гугнявий голос, западеніє їжі в порожнину носа.
Диференціальну діагностику проводять з туберкульозним вовчаком, туберкульозом язви, ріноськлеромой і лепрою.
Диференціювати третинні сифіліди мови слідує з глосситом при злоякісній гіперхромній анемії, складчастою мовою, злоякісними поразками мови, глосситамі лікарського генеза, макроглосією при з. Мелькерсона-Розенталя, абсцесом мови, туберкульозними виразками і гуммамі, хронічними травмами мови, травмами, ускладненими вторинною інфекцією?
Стоматологи часто помиляються в діагнозі, а також на прийомі пацієнтів можуть і з'явитися джерелом перехресної передачі інфекції. Діагноз ставиться на підставі анамнезу, клінічних симптомів, комплексу серологичеськіх реакцій, дослідження серума на бліду трепонему. Кожному пацієнту з сифілісом рекомендується пройти обстеження на Віл-інфекцію. Підвищена частота сифілісу останніми роками, труднощі діагностики проявів в порожнини рота, особливо атипових форм, приєднання інших інфекцій, передаваних статевим шляхом, дефекти самолікування, зниження контролю розповсюдження захворюваності і пр.создают великі проблеми в ліквідації цієї специфічної патології, особливо в латентній стадії розвитку.
ЛІТЕРАТУРА.
Фіцпатрік Т. з соавт. Дерматологія: практика, атлас-довідник. М., 1999. - 1044 з.
Самцов А.В. Заразливі дерматози і венеричні хвороби. Сучасні методи лікування. -Санкт-Петербург: Спеціальна література, 1997. - 141 з.
Яговдік Н.З. з соавт. Шкірні і венеричні хвороби: Навчань. допомога.- Мн.: Выш.шк., 1999. - 270 з.
Родіонов А.Н. Сифіліс: Керівництво для лікарів.-С-пб:: Пітер-Прес, 1997. - 288 з. -(Серія "Практична медицина").
Рибаков А.І., Банченко Г.В. Захворювання слизистої оболонки порожнини рота. М., Медицина, 1978. - 231 з.
Захворювання слизистої оболонки порожнини рота і губ. Під ред. Е.В. Боровського, А.Л. Машкиллейсона. М., Медицина, 1984. с.53-73.
Логинова Е.А. з соавт. Клінічна характеристика хворих на сифіліс з наявністю пустулезного си-філіда. - Захворювання передавані статевим шляхом, 1997. №5. С.29.
Потекаєв С.Н. з соавт. Вплив Віл-інфекції на клінічний прояв сифілісу і його течію.-"ЗППП". 1995. №5. - З. 20-24.
Довідник. Шкірні і венеричні хвороби. Під ред. О.Л. Іванова. М., Медицина, 1997. - 350 з.

 
 

Цікаве

Загрузка...