WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаМедицина → Конвалія травнева - Курсова робота

Конвалія травнева - Курсова робота

конваломарин по 12,5 мг/кг, корглікон - 15 мг/кг. Кров для досліджень брали шляхом інтракардіальної пункції через годину після введення препарату. У мишей і морських свинок проби крові для для визначення згортання з однією порцією (1 мл) у флаконах 16/40 мм; при роботі кожна проба проводилась з трьома порціями крові по 1 мл в спеціальних стаканчиках 15/20 мм, покритих попередньо (як і шприц для взяття крові) тонким шаром вазелінового масла. Всі проби проводили при температурі 37?.
В першій серії досліджені вивчали вплив глікозидів на процес згортання крові. Результати були статично опрацьовані і мали вигляд:
n M±m(хв.) ? % похика
Контроль....................
Конвалотоксин..........
Конваломарин...........
Контроль....................
Конваломарин...........
Контроль....................
Корглікон...........
Корглікон...................
11
12
11
3
3
25
6
6
8 Білі миші
5,35±0,17
5,85±0,58
5,55±0,64
Морські свинки
6,66±1,18
6,5±1,25
Кролики
29,04±0,52
29,1±1,86
35,3±3,6
43,5±4,5
2,37
1,98
2,14
2,06
2,06
5,36
3,75
6,3
12,25
<0,1(t=7,5)
<0,1(t=10)
<0,1(t=8,5)
<5(t=5,6)
<5(t=5,6)
<0,1(t=53)
<0,1(t=15,5)
<0,1(t=9,6)
<0,1(t=9,6)
Позначення: N - кількість досліджень; M - середнє арифметичне; m - середня похибка; ? - середнє відхилення; t - ймовірність середнього арифметичного.
Як видно із таблиці, конвалотоксин важливого впливу на час повного згортання крові кроликів і мишей не має. Те саме можна сказати і про конваломарин по дослідженнях на мишах і морських свинках.
Що стосується корглікону, то після однократних вливань його в дозі 15 мг/кг у кроликів спостерігалось сповільнене зсідання крові, що сягало майже 50%, а також збільшення протромбінового часу. Те ж саме спостерігалось і при введенні препарату кроликам протягом тижня.
Контрольним кроликам вводили відповідну кількість води. Визначали: час повного згортання крові, толерантність плазми до гепарину, час згортання плазми ("час рекальцифікації") і протромбіновий час по Квіку (4).
Таким чином, конвалотоксин і конваломарин не дають значного впливу на згортання крові. При дії корглікону спостерігається довший час згортання крові і протромбінового часу, але згортання плазми суттєво не змінюється.Можна передбачати, що вплив корглікону на згортання крові пов'язаний із змінами в протромбіновому комплексі, майже не зачінаючи процесу утворення тромбокінази в крові, оскільки про це мож судити по часу рекальцифікації плазми.
Токсикологія, побічна дія, протипокази, покази до застосування
Одним із основних недоліків серцевих глікозидів, що знаходняться у конвалії травневій є інтоксикація (токсична дія).
Глікозидна інтоксикація частіше виникає не внаслідок перевищення середдніх терапевтичних доз серцевих глікозидів, а як результат зростання чутливості організму хворого до серцевих глікозидів.
Сприяють розвитку глікозидної інтоксикації:
1. Похилий вік;
2. Обширне ураження серцевого м'язу патологічним процесом;
3. Важка серцева недостатність;
4. Запальні ураження міокарда;
5. Гіпоксія і легенева недостатність при легеневому серці, гідротораксі, легеневих емболіях, асциті;
6. Обширний інфаркт міокарда з гіпокалігістією;
7. Ділятація порожнини серця з різко підвищеною актопічною активністю шлуночків;
8. Ниркова недостатність;
9. Печінкова недостатність;
10. Гіпотиреоз;
11. Зміни лужно-кислотної рівноваги;
12. Електролітні розлади;
13. Поєднане застосування інших ліків.
Глікозидна інтоксикація характеризується такими клінічними ознаками:
1. Найбільш ранніми клінічними ознаками глікозидної інтоксикації є шлуночково-кишкові симптоми, які зв'язані з прямим, або рефлекторним збудженням блювотного центру токсичними дозами серцевих глікозидів.
2. Серцеві симптоми глікозидної інтоксикації у вигляді різних порушень ритму серця зустрічаються у 90% випадків і нерідко є єдиними її проявами.
3. Неврологічна симптоматика інтоксикації серцевими глікозидами проявляється головним болем, слабкістю, недомаганням, сонливістю, радикулітами, міжреберними невралгіями.
4. Очні симптоми: порушення кольорового зору (предмети забарвлені в жовтий або зелений колір), відчуття мерехтіння перед очима, затуманений зір, зниження гостроти зору.
5. Алергічні реакції.
Профілактика інтоксикації серцевими глікозидами:
- Раціональний вибір серцевих глікозидів
- Правильне дозування серцевих глікозидів і контроль стану хворого
- Лікування основного захворювання, його ускладнень і сунпутніх патологічних станів
- Профілактичне назначення солей калію, панангіну унітіолу
- Своєчасна відміна препаратів, які знижують толерантність до серцевих глікозидів
- Своєчасна відміна серцевих глікозидів перед проведенням електроімпульсної терапії, з урахуванням періоду піввиведення
- Знання взаємодії лікарських середників з серцевими глікозидами
Лікування глікозидної інтоксикації здійснюється по наступних принципах:
1. Припинення застосування серцевих глікозидів
2. Проведення заходів по підвищенню толерантності до серцевих глікозидів
3. Застосування засобів, які зменшують активність серцевих глікозидів
4. Лікування порушень провідності, що спричинили серцеві глікозиди
5. Лікування аритмій, що спричинили серцеві глікозиди
Фармакологічні властивості
Препарати конвалії звичайної регулюють діяльність і підвищують тонус серця, заспокійливо діють на центральну нервову систему, збільшують діурез. За характером дії вони подібні до строфантину : при внутрішньовенному введенні їх дія на організм наступає через 3-10 хвилин, досягає максимуму через 1-2 години і триває одну добу. З другого боку, препарати конвалії відзначаються майже повною відсутністю кумулятивних властивостей(повністю виводяться з організму за 3 доби) і дуже вираженою брадикардичною дією на серце. Ефективність препаратів конвалії припероральному введенні в організм знижується і на перший план виступає їнхя седативна дія. В науковій медицині настойку конвалії й новогаленовий препарат корглікон призначають при гострій і хронічній серцевій недостатності, кардіосклерозі, пороках і неврозах ерця. Сумарний флавоноїдний препарат конвафлавін, який виробляють з трави конвалії, застосовують як жовчогінний засіб при холецеститах і холангітах.
Значно ширше використовує конвалію народна медицина. Всередину настойку квіток вживають як сечогінний засіб при різних хворобах сечостатевих органів та при набряках, при хворобах шлунка та при кишкових коліках. Розведеною настойкою (у співвідношенні 1:10) промивають очі при кон'юктивітах. Настій трави конвалії застосовують як серцевий і снотворний засіб. У поєднанні з іншими лікарськими рослинами (валеріана лікарська, собача кропива п'ятилопатева, глід криваво-червоний, м'ята перцева, меліса лікарська та ін.) її застосовують при тиреотоксикозі, епілепсії, атеросклерозі, гіпертонічній хворобі, для збільшення сечовиділення, при серцевій недостатності, при різних нервових станах, безсонні тощо. Препарати конвалії протипоказані при органічних змінах у серці і судинах, г острому міокардиті, ендокардиті та при різко вираженому кардіосклерозі. Крім усіх вищезазначених випадків, неочищені від сапонінів препарати конвалії протипоказані при катарі шлунково-кишкового тракту та при гострих захворюваннях печінки і нирок.
Лікарські форми і застосування
ВНУТРІШНЬО:
- настойку конвалії (Tinctura Convallariae) на 70% спирті у співвідношенні 1:10 призначають по 15 крапель, дітям по 1 - 12 крапель 2 - 3 рази на день;
- корглікон (Corglyconum) - злегка жовтуватий аморфний порошок, що містить суму

 
 

Цікаве

Загрузка...