WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаМедицина → Системні васкуліти - Реферат

Системні васкуліти - Реферат

імунної відповіді в дебюті захворювання - індукція ремісії.
2. Тривала не менше 0,5-2 років підтримуюча терапія іммуносупрессантами в дозах, достатніх для досягнення клінічної і лабораторної ремісії захворювання. Швидке купірованя іммуного відповіді при загостреннях захворювання.
3. Досягнення стійкої, повної ремісії васкуліту, визначення ступеня пошкодження органів або систем організму з метою їх корекції, проведення реабілітаційних заходів.
Багато західних дослідників указують на необхідність дотримання певної послідовності при лікування васкулітів:
1. індукція ремісії з використанням короткого курсу агресивної терапії (ЦФ, ГК, плазмаферез, ВВІГ);
2. підтримка ремісії;
3. лікування в період загострення.
ГЛЮКОКОРТИКОЇДИ
В течію вже більше 40 років ГК є наймогутнішими з існуючих в даний час протизапальних препаратів, які використовуються для лікування захворювань людини.
В даний час ГК широковикористовуються для лікування васкулітів. Вони призначаються практично при всіх їх формах.
ЦИТОТОКСИЧЕСЬКІЄ ПРЕПАРАТИ
Для лікування системних васкулітів використовуються цитотоксические препарати трьох основних класів: алкіліруючі агенти (циклофосфамид), пуринові аналоги (азатіоприн), антагоністи фоліевої кислоти (метотрексат). Останні в низьких дозах не володіють явною цитотоксичною активністю.
ВНУТРІШНЬОВЕННИЙ ІМУНОГЛОБУЛІН (ВВІГ)
Останнім часом для лікування васкулітів застосовують імуноглобулін, що вводиться внутрішньовенно. Цей препарат використовується в клінічній практиці для терапії аутоіммунних захворювань в течію вже більше 15 років.
ПЛАЗМАФЕРЕЗ
Його механізми дії пов'язані з поліпшенням функціональної активності ретикулоендотеліальної системи, видаленням аутоантитіл, ЦИК і запальних медіаторів з кров'яного русла.
При системних васкулітах плазмаферез в поєднанні з ГК застосовують для лікування УП, асоційованого з вірусом гепатиту В, эссенціального кріоглобулінемічного васкуліту, гранулематоза Вегенера.
КОМБІНОВАНА ТЕРАПІЯ ВАСКУЛІТІВ
Результати клінічних досліджень свідчать про низьку ефективність монотерапії ГК при системних некротизуючих васкулітах (гранулематоз Вегенера, мікроскопічний полиангііт), що характеризуються поразкою судин дрібного калібру. В цих випадках проводиться комбінована терапія ГК і ЦФ, включаючи пульстерапію ними.
В даний час є тенденція до більш раннього призначення цих груп препаратів.
ІНШІ ПРЕПАРАТИ І МЕТОДИ ЛІКУВАННЯ
Пентоксифілін (трентал) - інгібітор ксантинової фосфодіестерази, який покращує доставку кисню до тканин при периферичних судинних захворюваннях людини.
ЦИКЛОСПОРІН А
Разом з активністю, ЦсА у фармакологічних концентраціях проявляє певні протизапальні ефекти.
АМІНОХИНОЛІНОВИЄ ПРЕПАРАТИ
Ці препарати рідко використовуються для лікування васкулітів. Вони не відносяться до препаратів першого ряду. Проте численні протизапальні ефекти делагіла і гідроксихлорохіна (плаквеніла) дозволяють рекомендувати їх до включення в комбіновану терапію васкулітів.
ЕНЗІМНИЄ ПРЕПАРАТИ
Останнім часом для лікування судинних захворювань використовують препарати, які є комбінацією ферментів рослинного і тваринного походження.
ПРОТИВІРУСНІ ПРЕПАРАТИ
При деяких формах васкулітів важливе значення в патогенезі має інфекція вірусами гепатиту В і С. При наявності маркерів реплікації цих вірусів показано призначення препаратів інтерферону (реальдерон, ІФ-а), в поєднанні з ГК і плазмаферезом.
АСПІРИН
Аспірин (ацетилсаліцилова кислота) є одним з основних фармакологічних засобів, що застосовуються для терапії різних станів з підвищеною агрегацією тромбоцитів.
ДІПІРІДАМОЛ
Діпірідамол найбільш часто застосовується в поєднанні з аспірином для збільшення ефекту останнього.
ТІКЛОПІДІН
Тіклопідін (тіклід) є дезагрегующим препаратом.
ГЕПАРІН
При деяких формах васкулітів корекція порушень мікроциркуляції досягається призначенням гепарина. Цей препарат особливо показаний при гемморагічному васкуліті.
ПРОСТАЦИКЛІН
При УП після введення стабільного аналога простагландина I - ілопростата - відзначали повне зникнення дигітальних некрозів малих розмірів без подальших дефектів м'яких тканин.
ВАЗАПРОСТАН
Вазапростан (альпростаділ, простагландин Е) - препарат, що володіє численними біологічними властивостями. Він регулює і модифікує процеси синтезу інших гормонів і медіаторів.
ПЕРИФЕРИЧНІ ВАЗОДІЛЯТАТОРИ
Для зменшення вазоконстрикції при васку-льоі використовуються периферичні вазоділататори і блокаторіиповільних кальцієвих каналів типа корінфара (ніфедіпіна) і їх аналогів.
ДАПСОН
Е.Н. Семенкова і О.Г. Кривошеев вважають найефективнішим використовування препарату сульфонового ряду дапсона в дозі 100-200 мг/сутки тривало в поєднанні з пентоксифіліном для лікування геморагічного васкуліту.
КОЛХІЦИН
Препарат пригнічує рухливість і хемотаксис нейтрофілів їх прилипання до ендотелію і діапедез в зону запалення.
Колхіцин перешкоджає тому, що вивільняється гістаміну з огрядних кліток, синтез ними хемотоксичних чинників, у тому числі лейкотріена В.
При хворобі Бехчета призначення колхіцина (0,5-1,5 мг/сутки) зменшує частоту і тяжкість загострень захворювання і його прогресування.
ІМУНОТЕРАПІЯ
В даний час розробляються нові підходи до імунотерапії цих захворювань. Вони зв'язані з використанням моноклональних антитіл до широкого спектру мембранних антигенів мононуклеарних кліток і ендотелію, цитокінам, природним лігандам цитокінових рецепторів і розчинних антагоністів цитокінов або хімічних речовин, що володіють іммуномодулюючою активністю.
ДІЄТА
Важливе значення в лікуванні геморагічного васкуліту має гіпоантигенна дієта. При пурпурі іноді ефективна дієта з низьким змістом білка.
МІСЦЕВЕ ЛІКУВАННЯ
У ряді випадків при ураженнях язв шкіри важливе значення має місцеве лікування, яке повинне бути етапним.
ІНШІ АСПЕКТИ ВАСКУЛІТІВ.
Інші аспекти ведення хворих з васкулітами пов'язані із залученням для їх лікування фахівців різного профілю. Розвиток ускладнень при цих захворюваннях, як правило, вимагає злагоджених дій терапевтів
Література
1. В.И. Маколкин, С.И. Овчаренко "Внутрішні хвороби", Москва, "Медицина", 1999
2. Ф.І.Комаров "Діагностика і лікування внутрішніх хвороб", Москва, "Медицина", 1999
3. http://www.soros.karelia.ru/projects/1998/diagnostika/revmato/
4. http://www.volgadmin.ru/vorma/archiv/7/91.htm

 
 

Цікаве

Загрузка...