WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаМедицина → Чорниця звичайна: ботанічна характеристика, хімічний склад, застосування та фармакологічні властивості - Курсова робота

Чорниця звичайна: ботанічна характеристика, хімічний склад, застосування та фармакологічні властивості - Курсова робота

з"явилася необхідність довгий час з близької відстані дивитися безпосередньо на джерело світла. Зрозуміло, що ніякі захисні екрани цей фактор усунути не можуть. Сумніватися ж в агресивності світлової дії в данному випадку не приходиться. Американськими вченими доказано, що в макулярній ділянці у людей, які страждають дегенерацією сітківки, міститься на 40 % лютеїну менше, ніж у людей з нормальним зором.Крім того, численні клінічні дослідження, які проводилися в західних клініках в останнє десятиріччя, підтверджують, що прийом лютеїнвмісних препаратів призупиняє розвиток захворювання і стабілізує зір. Додатковий прийом лютеїну може бути рекомендован поза гострого періоду пацієнтам, які страждають " сухими" формами дистрофії сітківки різного походження, і в першу чергу віковою дегенерацією сітківки. При близорукості, ускладненої змінами сітківки, лютеїн може бути використан між основними курсами лікування у дітей та підлітків. Зниження рівня лютеїну в крові і відповідно зменшення щільності пігменту в макулярній ділянці відмічається при серцево-судинних захворюваннях, ревматоїдних артритах, синдромі Паркінсона, синдромі Альцгеймера, раку, інсульті. Ось чому призначення лютеїну при цих захворюваннях з профілактичною метою є необхідним. Вживання лютеїну може бути рекомендовано і повністю здоровим людям, якщо вони хочуть займатися віндсерфінгом, гірськими лижами, альпінізмом, і просто необхідно тим, хто багато часу проводить за компьютером.
У природі лютеїн міститься в яйцях, жовто-червоних овочах та фруктах, в темно-листових овочах ( кукурудза, морква, червоний перець, чорний виноград, хурма ). Справжній бум у всьому світі викликала поява таблетованих препаратів лютеїну. Швейцарська фірма "Ф. Хоффман-Ля Рош Лтд." Розробила унікальну технологію отримання лютеїну з природньої сировини - суцвіть календули, які проростають в екологічно чистих районах. Саме цей лютеїн використовується в препараті Лютеїн-комплекс, виробництва "ЭКОМИР" ( Росія ), який містить рекомендовану денну дозу лютеїну з додаванням ряду вітамінів та мінеральних речовин, які також необхідні для підтримання здоров"я та комфорту очей. Цей препарат пройшов клінічне дослідження ефективності в Московському науково-дослідницькому інституті очних захворювань ім. Гельмгольца і рекомендован цим інститутом до призначення.
Кожна таблетка містить:
2 мг лютеїну з натурального рослинного джерела; 130 мг стандартизованого екстракту чорниці; 100 мг вітаміну С; 15 мг природного вітаміну Е із натурального джерела; 1100 МЕ вітаміну А; 1,3 мг бета-каротину; 5 мг цинку; 0,5 мг міді; 15 мкг таурину; допоміжні речовини.[9]
Вплив олії чорниці при курсовому застосуванні протягом двох місяців на активність тканинного тромбопластину мозку в експерименті
Більшість тканин організму містять фактори гемостазу, найважливішим з яких є тканинний тромбопластин ( фактор 3 ). Різні тканини мають неоднакову тромбопластичну активність. Тканинний тромбопластин, який запускає процес згортання крові за зовнішнім механізмом, сприяє утворенню перших доз тромбопластину, необхідних як для утворення і консолідації тромбоцитарних тромбів, так і для каталізації основного ( внутрішнього ) механізму згортання за рахунок активації факторів 8 і 5. При зниженні антикоагулянтної активності крові порушується функціональна рівновага між антикоагулянтами та прокоагулянтами, що приводить до збільшення згортання крові. Таким чином в основі підвищення згортання крові при багатьох станах організму ( інфаркті міокарда, ішемічний інсульт мозку, тромбофлебіт, тромбоз магістральних артерій або інших кровоносних судин ) лежить зменшення антикоагулянтної активності крові, що веде до підвищення тромбопластинової активності крові, збільшення швидкості утворення і концентрації тромбіну та тромбопластину.
У загальній проблемі порушень у системі гемостазу вплив рослинних ліків на активність тканинного тромбопластину є остаточно не вирішеним питанням, але не викликає сумніву те, що зміна активності тканинного тромбопластину під дією фармакологічних агентів буде значно впливати на процес згортання крові. Це стосується і рослинних олій, зокрема олії чорниці.
В науковій літературі є роботи про вплив на тканинний тромбопластин
таких рослинних препаратів, як олії журавлини, чорної смородини, обліпихи.
Ці олії є каротинвмісними препаратами.
Олія з ягід чорниці - новий препарат, і в науковій літературі зустрічаються лише поодинокі роботи щодо екстракції та фармакологічних ефектів даної олії. До складу олії чорниці входять специфічна гамма-ленолієва, церебро- та фосфоліпіди, токофероли, каротиноїди, фітостерини, поліненасичені жирні кислоти. Як і вищезазначені олії, олія чорниці також є каротинвмісною, але за своїм впливом на активність тканинного тромбопластину мозку значно перевищує ефект обліпихової олії. Хоча тканинний тромбопластин нервової системи маловивчений, але відомо,
що в умовах патології клітинно-тканинні коагуляційні процеси значною мірою активуються, при цьому виникає гіперкоагуляційний синдром. Проте
можливість активації тромбопластину тканини мозку добре показана в експериментальних умовах.
Мета роботи - вивчити вплив олії чорниці на тромбопластинову активність мозку кролів при курсовому застосуванні її протягом двох місяців.
Олію чорниці одержували способом екстракції природних олій з рослинної сировини хладоном-12.Одержану олію стандартизували за вмістом бета-каротину і каротиноїдів методом розчинення у хлороформі ,оскільки в ньому відмічається найбільша розчинність каротиноїдів:100 мг препарату розчиняли у хлороформі і доводили ним об"єм розчину до 100 мл.
Оптичну щільність одержаного розчину вимірювали на фотоелектроколориметрі у кюветі 10,0 мм при довжині хвилі 450 нм проти стандартного розчину біхромату калію.Для приготування стандартного розчину біхромату калію 0,036 біхромату калію розчиняли у воді і доводили об"єм до 1 л.
Концентрацію каротиноїдів в олії чорниці в перерахунку на бета-каротин у мг% розраховували за формулою
Х = ( Р * 0.00208 * 100 * 100 ) : ( Р1 * А ),
Де Р - оптична щільність досліджуваного розчину;
Р1- оптична щільність стандартного розчину;
0,00208- кількість бета-каротину(мг) у розчині, колір якого ідентичний кольорустандартного розчину біхромату калію;
А- наважка , г.
Досліди проводили на кролях з масою тіла 2,1 - 3,0 кг. Тваринам вводили олію чорниці перорально в дозі 10 мг/кг протягом 60 діб. Курсова доза в перерахунку на бета-каротин і каротиноїди становила 600 мг/кг. Через добу після останнього введення олії тварин промивали фізіологічним розчином через канюлю в черевній аорті під тиском, який підтримували за допомогою апарата Борова. Відмивання тканин від крові проводили під рауш-наркозом.
З відмитих тканин мозку готували 10% гомогенати на фізіологічному розчині (200 мг

 
 

Цікаве

Загрузка...