WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаМедицина → Вітаміни, їх роль в обміні речовин, значення для росту і розвитку. Авітаміноз, гіповітамінози - Реферат

Вітаміни, їх роль в обміні речовин, значення для росту і розвитку. Авітаміноз, гіповітамінози - Реферат


Реферат на тему:
Вітаміни, їх роль в обміні речовин, значення для росту і розвитку. Авітаміноз, гіповітамінози
1. Вітаміни, їх роль в обміні речовин.
Для підтримання нормальної життєдіяльності організму крім білків, жирів, вуглеводі, мінеральних речовин і води потрібні вітаміни.
Вітаміни (від латинського vita - життя та аміни, тобто речовини, що містять аміногрупу) - біологічно активні речовини різної хімічної природи, що необхідні для забезпечення важливих фізіологічних і біологічних процесів в організмі. На добу організмові людини необхідно кілька міліграмів вітамінів, але незважаючи на невеликий вміст вітамінів в організмі, вони відіграють значну роль в обміні речовин та енергії.
До організму вітаміни надходять з продуктами харчування. В тканинах організму людини вони засвоюються, утворюючи більш складні речовини. Їх значення полягає в тому, що вони є складною частиною молекул багатьох ферментів та деяких фізіологічно активних речовин, які беруть участь в обміні речовин.
Отже, якщо вітаміни не надходять з їжею, то організм не отримує необхідних речовин, що згубно позначається на здоров'ї людини.
Як правило, під час дослідження будь-якого вітаміну його вводять піддослідним тваринам в очищеному вигляді або навпаки, вилучають його з продукту харчування і вивчають фізіологію та біохімію піддослідних організмів. Таким чином було з'ясовано роль вітамінів в обміні речовин, їх різноманітні функції. Стало відомо, що вони беруть участь у синтезі й розщепленні амінокислот, жирів, азотних основ нуклеїнових кислот, деяких гормонів, медіатора ацетилхоміну, який забезпечує передавання імпульсів у нервовій системі.
Нині відомо понад 20 вітамінів, які мають безпосереднє значення для здоров'я людини. Усі вони розподілені на дві групи: жиророзчинні (кальцифероли - віт. D, каротиноїди - провітаміни А, ретинол - віт. А, токофероли - віт. Е, філохінони - віт К) і водорозширенні (аскорбінова клелота - віт. С, біотин - віт. Н, нікотинова килоста - віт. РР, пантотенова кислота - віт В5, піридоксин - віт. В6, рибофлавіт - віт. В2, Фолієва кислота - віт В9, ціанокобаламін - віт. В12.
За нормального раціону і здорового способу життя потреба у вітамінах задовольняється природним шляхом. Проте навіть за цих умов узимку й навесні доцільно вживати додатково аскорбінову кислоту (віт. С). Тому що у разі одноманітного харчування збіднілого на натуральні рослинні продукти спостерігається порушення обміну вітамінів. Добова потреба людини у вітамінах значною мірою залежить від її віку, роду занять, маси талі, статі, загального стану здоров'я тощо.
Аскорбінова кислота (віт. С) не синтезується в організмі людини і потреба в ній задовольняється тільки з продуктами харчування. Тому в умовах голодного або напівголодного існування нестача аскорбінової кислоти найбільше позначається на здоров'ї.
Потреба людини в аскорбіновій кислоті велика -63-105 мг. на добу. Багато його міститься в перці, хріні, горобині, смородині, суницях, капусті (особливо квашеній).
А нестача тіаміну (віт. В1) призводить до захворювання бері-бері. Значна кількість (віт. В1) міститься в дріжджах (пивних), а також в органах тварин - печінці, нирках, мозку. Людина має споживати 2-3 мг цього вітаміну в день.
При відсутності в їжі ретинолу (віт. А) супроводжується змінами в шкірі й слизових оболонках. Джерелом ретинолу є тільки тваринні продукти, особливо риб'ячий жир, вершкове масло, печінка. Потреба в ретинолі становить 1-2 мг на добу.
До кальциферолів (віт. D) належить ергокальциферол (віт. D2), холекальциферол (віт. D3). Їх називають анти рахітичними, оскільки в разі їх дефіциту розвивається рахіт.
Кальцифероли містіть в жовтках яєць вершковому маслі, найбільше їх у риб'ячому жирі. Потреба в цьому вітаміні становить 2,5-125 мкг.
Вітамін В6 бере участь в обміні білків, жирів, холестерина і вуглеводів, впливає на функцію печінки. Він необхідний для освоєння організмом амінокислот і незамінних жирних кислот.
Вітамін В12 є необхідним для нормального кровотворення, участі в жировім обміні і засвоєння амінокислот.
Слід сказати про вітамін Е. Він відіграє важливу роль у відновлюючій функції організмі. Вітамін Е, бере участь в обміні білків, вуглеводів, жирів. Позволяє підтримувати життєвий тонус на відповідному рівні. Міститься цей вітамін в рослинних маслах, гречаній крупі, молочних продуктах.
Отже, для організму людини вітаміни необхідні.
Але слід пам'ятати, що надлишок вітамінів їхніх препаратів також негативно позначається на здоров'ї.
2. Значення вітамінів для росту й розвитку дитини.
Слова, вітаміни - джерело здоров'я, знайомі нам з дитинства. І без вітамінів забезпечити повноцінне здоров'я зовсім не можливо. Вітаміни відіграють велику роль в розвитку і рості дитини, а саме тому, що ріст дитини цього потребує. До організму дитини вітаміни в основному надходять з їжею. Тому для дитини є головне правильне і збалансоване харчування. Дитина повинна споживати їжу як рослинного так і тваринного походження. Так, як вона є насищена різними вітамінами. Наприклад, в продуктах таких, як масло, сметана, сир, молоко є багато вітаміну А. Цей вітамін потрібний дитячому організму. Бо при відсутності цього вітаміну може виникнути хвороба, яка називається куряча сліпота. Це

 
 

Цікаве

Загрузка...