WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаМедицина → Апітерапія (лікування продуктами бджільництва) в медицині - Курсова робота

Апітерапія (лікування продуктами бджільництва) в медицині - Курсова робота

Свіжовідкачаний кенафовий мед жовтуватого, каламутного кольору з дуже неприємними смаковими якостями.
Кленовий мед- належить до ясних сортів меду з чудовими смаковими якостями. Бджоли енергійно збирають його з красивих жовтувато-зелених квітів декоративного куща або дерева клена звичайного (Acer plata-noides L.).
Конюшинний мед - вважається одним з найкращих ясних сортів меду. Цей мед безбарвний, прозорий, з дуже добрими смаковими якостями. При кристалізації мед перетворюється в тверду білу масу. В конюшинному меду міститься 34,96% глюкози і 40,24% левульози.
Коріандровий мед - має різкий аромат і специфічний присмак. Бджоли охоче збирають його з білих або блідо-рожевих квітів цінної ефіроолійної рослини коріандру (Coriandrum sativum L.), що росте в дикому вигляді в Середній Азії і Закавказзі.
Кульбабовий мед - золотисто-жовтого кольору, дуже густий, в'язкий, швидко кристалізується, з сильним запахом і різким смаком. Цей мед бджоли добувають з нектару відомого і дуже поширеного бур'яну - кульбаби (Taraxacum officiate auct). Кульбабовий мед містить 35,64% глюкози і 41,50% фруктози.
Лавандовий мед - належить до розряду першосортних медів. Цей золотистого кольору мед, що має ніжний аромат, бджоли роблять з нектару ясно-синіх або голубувато-фіолетових квіток багаторічної ефіро-олійної рослини лаванди (Lavandula vera D. С). Культивується лаванда на Південному березі Криму, на Кубані і на Кавказі.
Ластовневий мед - бджоли роблять його з запашного нектару дуже цінної медоносної рослини ластовня (ваточника) (Asclepias syriaca L. - A. Cornuti Decsn.).
Ластовневий мед - ясний, з жовтим відтінком, має ніжний аромат і відмінний смак. В жарку суху погоду мед у стільниках настільки згущається, що" дуже важко відкачується навіть при його нагріванні.
Липовий мед - належить до одного з високосортних, найкращих сортів меду. Завдяки своїм винятково приємним смаковим властивостям високо ціниться. Свіжовідкачаний на медогонці липовий мед дуже запаш-ний, звичайно прозорий, слабко-жовтого або зеленуватого кольору. Липовий мед містить 36,05% глюкози і 39,27% левульози.
У народній медицині липовий мед широко застосовують при простудних захворюваннях, переважно як потогінний засіб.
Маточниковий мед - бджоли збирають його з синьо-фіолетових квітів однорічної ефіроолійної рослини маточника (Dracocephalum moldavica L.), що росте в дикому вигляді на Кавказі, Алтаї, в Українській РСР, Криму та інших районах країни. Маточниковий мед ясний, прозорий, має хороший аромат і смак. Маточник є дуже цінною медоносною рослиною, бо містить значну кількість високоцукристого нектару з лимонним запахом. З 1 га квітучого маточника бджоли збирають 290 кг меду.
Мед з квітів собачої кропиви - ясно-золотистого кольору, (що нагадує колір соломи), з легким ароматом і специфічним добрим смаком. Бджоли збирають його з блідо-фіолетових квітів собачої кропиви, або серцевої трави (Leonurus Cardiaca L.), яка росте скрізь по пустирях, на звалищах, біля куп сміття тощо.
Мелісовий мед - має чудові смакові якості. Бджоли роблять його з нектару ясно-фіолетових або рожевих квітів з сильним запахом меліси, або лимонної м'яти (Melissa officinalis L.
Морквяний мед - темно-жовтого кольору з приємним ароматом. Бджоли роблять його з нектару запашних білих квітів у зонтикоподібних суцвіттях дворічної культурної рослини - моркви (Daucus Carota L.).
М'ятний мед - бджоли роблять його з нектару запашних квітів багаторічної ефіроолійної і пряної рослини м'яти холодної (Mentha piperita L.). М'ята холодна широко культивується в Радянському Союзі і дає багаті збори доброго меду. Мед із м'яти має янтарний колір і приємний аромат м'яти.
Огірочниковий мед - бджоли виробляють його з нектару великих красивих блакитних квітів огірочника (Borrago officinalis L.) (синонім: огіркова трава), який розводиться у нас як цінний медонос і лікарська рослина. Огірочниковий мед прозорий,,ясний і має приємний смак. З 1 га квітучого огірочника бджоли збирають 200 кг доброго меду.
Ожиновий мед - бджоли роблять його з нектару красивих квітів дуже поширеної в СРСР кущової рослини ожини (Rubus caesius L.). Ожиновий мед прозорий, як вода, і має приємні смакові якості. З 1 га квітучої ожини бджоли збирають 20 кг меду.
Осотовий мед - білого кольору, приємного аромату і смаку. Цей першосортний мед бджоли роблять з нектару, який вони збирають з численних фіолетово-червоних квітів бур'яну - осоту жовтявого (Cirsium oleгасеum Scop.).
Ріпаковий мед - білуватого, іноді жовтуватого кольору, приємного аромату і нудно-солодкий.
Резедовий мед - належить до категорії високосортних медів. Винятковим ароматом і приємним смаком може конкурувати з липовим медом.
Рододендроновий мед - має неприємний смак і якщо його їсти, викликає явища отруєння (загальну слабість, головний біль, блювання, непритомність і т. д.).
Синяковий мед - належить до першосортних медів, має ясно-янтарний колір, приємний аромат і дуже добрі смакові якості.
Так, при захворюваннях верхніх дихальних шляхів краще використовувати мед з лаванди, липи, що володіють надійною відхаркувальною, антибактеріальною, бронхолітичною дією. При нефриті, циститі і пієлонефриті - мед із плодових культур, тьмяна, акації, каштана - рослин, що поліпшують функції бруньок. При захворюваннях органів травлення і печінки - використовують степовий мед, а також мед, зібраний з м'яти, кульбаби, чебрецю, гречки, соняшника. Степовий, лісовий мед, зібраний з різних медоносів, а також мед з лаванди, чебрецю і м'яти краще допомагає при серцевих захворюваннях, а з гречки (з огляду на найбагатший набір макро- і мікроелементів) - при захворюваннях органів кровотворення.
Зібраний бджолами мед з різнотрав'я - у лісах, лугах, полях, у гірських умовах має більш виражену загально-стимулюючу дію. Вживання такого меду по 50 г у день у чистому чи вигляді з різноманітними сумішами уже протягом 1-2 міс. приводить до значного поліпшення загального стану, нормалізації сполуки крові, підвищенню змісту гемоглобіну, тонусу серцево-судинної системи, швидкому відновленню сил, підвищенню імунітету.
Для збагачення меду флавоноїдами, каротиноїдами й іншими біологічно активнимиречовинами можна безпосередньо перед вживанням змішувати його з овочевими чи плодовими соками (буряковим, морквяним, лимонним, виноградним, і ін.)
При простудних захворюваннях мед є універсальним лікувальним засобом. Він є джерелом простих цукрів, при повному розщепленні яких утворюються нетоксичні сполуки - вуглекислий газ і вода. Мед є гарним джерелом енергії. Прийом меду з гарячими рідинами (вода, молоко, соки й ін.) сприяє появі потогінного ефекту і зменшенню інтоксикації кишечнику навіть при відсутності в останньому ферментів, що перетравлюють вуглеводи. Причому надалі фруктоза засвоюється з крові працюючими клітинами без участі інсуліну, що дозволяє використовувати мед у лікувально-профілактичному харчуванні при цукровому діабеті. (6)
Б)МЕД В КАРДІОЛОГІЇ.
Застосування меду в різних сумішах при кардіологічних захворюваннях обумовлено декількома

 
 

Цікаве

Загрузка...