WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаМедицина → Апітерапія (лікування продуктами бджільництва) в медицині - Курсова робота

Апітерапія (лікування продуктами бджільництва) в медицині - Курсова робота

сироватці.
Особливо ефективним виявилося лікування пилком хворих, страждаючих аденомічною неврастенією. (2)
6. ЛІКУВАЛЬНЕ ЗАСТОСУВАННЯ МАТКОВОГО МОЛОЧКА.
Відповідно до фармакологічних властивостей маткового молочка найбільш широке й ефективне застосування воно знайшло при лікуванні станів і захворювань, що характеризуються більш загальними порушеннями функцій і нормального тонусу організму. Практика багатьох клінік і дитячих закладів показала, що маткове молочко робить сприятливий вплив при гіпотрофії і розладах травлення дітей.
Результати клінічних досліджень показали: в результаті лікування дітей, хворих на гіпотрофію маточковим молочком, спостерігали поліпшення загального стану, підвищення тургору тканин і збільшення ваги тіла дітей, підвищення емоційної активності.
Маточкове молочко покращує лактацію в матерів-годувульниць, досить швидко відновлює вагу тіла новонароджених.
У книзі про маткове молочко Виттека і Янчі узагальнені дані семи авторів про його цілющу дію при лікуванні бронхіальної астми.
Биттек і Янчі узагальнили результати декількох дослідників, отримані після застосування маткового молочка при комплексному лікуванні захворювань нервової системи, властивих старечому віку, таких як порушення зрошення мозку без осередкових явищ, розсіяний мозковий атеросклероз з невеликими осередковими поразками, місцеві мозкові порушення, синдром Паркінсона, астенічний невроз, невроз з підвищеною емоційністю, хронічні синдроми без осередкових змін. Лікували 113 пацієнтів, під впливом молочка в 71 % стан покращився, а в 13% перераховані ознаки цілком зникли. Найкраще молочко подіяло на хворих з астенічним неврозом, а слабше - на страждаючих паркінсонізмом.
При порушеннях кровопостачання серця, що супроводжуються хворобливими приступами стенокардії, серцевою недостатністю, застосування маткового молочка зм'якшує ці порушення. Бехтеєва лікувала хворих на стенокардію ліофільним матковим молочком у дозі 10 мг 3-4 рази в день, лікування іншими засобами (валідол, нітрогліцерин, эуфілін, броміди) виявилося неефективним. Тривалість захворювань варіювала від року до 9 років. Після прийому молочка усередину протягом 5-6 днів проявився чітко виражений клінічний ефект: кількість приступів стенокардії почали з'являтися рідше. У 20 хворих після двотижневого курсу лікування вони цілком зникли. Крім того, покращився загальний стан пацієнтів - вони стали більш бадьорими і менш дратівливими, підвищилася їхня працездатність.
Мищенко і Кадисєва проводили клінічні дослідження і з хворими на атеросклероз коронарних судин і мозкових судин зі спастичними проявами. Після прийому 20-30 мг ліофільного молочка протягом 10-15 днів у більшості пацієнтів зникли спазми кровоносних судин, покращилася пам'ять, сон став більш спокійним і тривалим і з'явилася працездатність. Більш виразне поліпшення спостерігалося в хворих з початковою формою атеросклерозу в неврогенній стадії. Також було встановлено зниження цукру в крові (на 20-60 мг).(2)
Маточкове молочко має також лікувальний ефект на людей страждаючих ендартеріозом і атеросклерозом кінцівок. У більшості пацієнтів, які проходили курс лікування прослідковувався гарний результат.
Деякі автори рекомендують комбіноване застосування маткового молочка з іншими бджолиними продуктами - крейдою, прополісом - комплексне лікування хронічних захворювань, при яких поліпшення харчування і відновлення тканин і підвищення нервово-емоційний тонус має істотне значення в процесі видужання.
Деякі фахівці зі шкірних хвороб одержали гарний результат при лікуванні маточним молочком червоних вугрів і кератодерматозних змін. Однак застосування маткового молочка для лікування звичайних чи "юнацьких" вугрів виявилося неефективним. На себорейні зміни жирної шкіри добре діють маски з маткового молочка. Косметичні креми з молочком (3-5%) чи з бджолиними личинками (3%) застосовувалися зі змінним успіхом при осередковій плішивості.(3)
7.ВИКОРИСТАННЯ ВОСКУ В МЕДИЦИНІ.
Віск - продукт воскових залоз бджіл. Щоб виділяти його, ці комахи повинні вживати квітковий пилок, пергу і мед. З воскових пластинок бджоли будують стільники.
По хімічному складу віск схожий з жирами, але значно багатший і різноманітніший : у ньому міститься більше 300 компонентів.
Перше згадування про "медичне" використанні бджолиного воску зустрічається в єгипетському папірусі Эберса, датованому 1700 роком до н.е. А в 1817 році "Фармакопея Іспана" рекомендувала віск для виготовлення деяких пластирів, а також 17 мазей, 25 цератів і резинолатів, що представляють собою з'єднання смол і жирів.
Бджолиний віск являє собою гомогенну суміш багатьох органічних речовин, кожне з який додає йому специфічні властивості: пластичість, плавкість, зчеплення, блиск, і ін. Точний хімічний склад його не з'ясований. У ньому містяться складні ефіри (70-74%), вільні жирні кислоти (13-15%) і граничні вуглеводні (12- 15%), а також мецирин (ефір пальмітинової кислоти ), церин, невелика кількість вищих алкоголей, вуглеводи. До складу воску входять ароматичні і барвні речовини. За даними французьких дослідників, у воску містяться антибактеріальні речовини. Віск багатий вітаміном Д.
Віск входить до складу пластирів, мазей, кремів, наприклад, усім відомий липкий пластир( містить його) теж. Бджолиний віск добре всмоктується шкірою і надає їй гладкого і ніжного вигляду. Саме тому в косметиці він включається в склад живильних і відбілюючих кремів, які очищають шкіру.
Живильну маску для обличчя можна приготувати з 50 м воску, 70 м меду і соку однієї цибулини білої лілії.
Для відновлення нормальної еластичності шкіри, а отже, видалення зморщок на обличчі рекомендується наступний рецепт: 30 м воску, 30 м меду, 30 м соку цибулі, 30 м соку цибулини білої лілії. Натирати обличчя ранком і ввечері, надлишок знімати чи тампоном просто марлею.
Застосування бджолиного воску в косметичних мазях і масках засновано на змісті у воску значних кількостей вітаміну А, необхідного для нормального розвитку клітин поверхневого епітелію шкіри.
Крім того, віск зовсім нешкідливий. Він входить до складу губних помад, додаючи їм еластичність і щільність.
У фармації і косметиці використовується чистий вибілений віск. Також протизапальні, антимікробні й інші властивості бджолиного воску стали широко використовуватися при лікуванні захворювань верхніх дихальних шляхів запального характеру.
Бджолиний віск в медицині служить основою для виготовлення пластирів, мазей кремів з свічок, які призначаються в дерматології i xipyргії (З.А.Макашвілі 1993; Н.И.Кривцов,В.И.Лебедев, 1993.). В стоматології віск використовуєься для зупинки кровотечі після екстракції зубів (Л.М.Эпельбаум, 1966) В.Шамчур i співавтори (1997) додавали бджолиний віск до складу апіфіторепарату для регуляції травної функції. Не є виключенням i оториноларингологія. Однак бджолиний віск в оториноларингології застосовується рідко, про що свідчать баготочисельні повідомлення в літератур. (Д.В.Береговой 1988; К.Д.Бачу 1983). Причому він призначається не як речовина, а

 
 

Цікаве

Загрузка...