WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаМедицина → Апітерапія (лікування продуктами бджільництва) в медицині - Курсова робота

Апітерапія (лікування продуктами бджільництва) в медицині - Курсова робота

використовується 2-4%-ний спиртовий розчин прополісу М. М. Френкель використовував прополіс у якості місцевого анестетика при хірургічних операціях при захворюваннях вуха, горла і носа. Ним розроблений метод електрофорезу прополісу. Наприклад, для анестезії порожнини носа Анестезуючий ефект прополісу, імовірно, обумовлений наявністю в ньому терпенів.
Прополіс сприяє зміцненню емалі зубів, попереджаючи тим самим розвиток карієсу. Тому прополіс стали використовувати при виготовленні зубних паст. Прополіс стали також додавати в жувальну гумку. Думають, що вона не тільки очищає зуби, зміцнює ясна, але і підвищує секреторну і моторну функцію шлунка.
В експерименті, а також на хворих з пухлинами, що приймали променеву терапію, показано, що прополіс має профілактичний і лікувальний ефект при так званих радіодермітах (враженнях шкіри і слизуватих оболонок, що виникають внаслідок опромінення).
Крім зовнішнього, прополіс має застосування усередину при шлунково-кишкових і простудних захворюваннях, деяких захворюваннях нирок і щитовидної залози. А. Н. Песчанский спостерігав гарний лікувальний ефект при прийомі прополісу хворими з виразкою шлунка.
У Болгарії 30%-ний спиртовий розчин прополісу (3 рази в день за годину до їжі по 30-40 капель на склянку теплої води чи молока) використовують при лікуванні хворих гострим і хронічним колітом. При хронічному простатиті (В. Ф. Оркін) прополіс у вигляді свічок вводиться в пряму кишку один раз на добу ввечері. Лікування включає два курси по 30 днів з інтервалами в 1-2 місяці.
Застосування прополісової олії в комплексній терапії хворих туберкульозом з 1962 року дозволено Вченим Радою Міністерства охорони здоров'я .
Лікувальний ефект прополісу при туберкульозі і деяких інших захворюваннях у значній мірі заснований на його загальному тонізуючому і зміцнювальному дії. Дослідження показали, що прополіс активує функції багато захисних механізмів. Під впливом прополісу підсилюється фагоцитоз, збільшується в крові зміст особливого захисного білка проперидину, збільшується вироблення специфічних антитіл проти різноманітних мікроорганізмів і їхніх токсинів.
Прополіс є гарним доповненням при лікуванні туберкульозу легень, бронхів, лімфатичних вузлів і нирок, сприяючи зняттю ряду токсичних проявів.
Прополісова мазь, приготовлена на вазеліновій олії, рекомендується для інгаляцій при запальних процесах у верхніх дихальних шляхах. При грипі цю мазь можна закапувати в ніс по 2-3 краплі кілька разів на день.(8)
Бактерицидна дія прополісу деякі автори (Н. П. Ійориш) пояснюють наявністю в ньому особливих летких речовин - фітонцидів. Ці речовини вивільняються з прополісу особливо легко при нагріванні, що дало підставу рекомендувати фітонциди прополісу для лікування хворих бронхітами, ринітами і трахеїтами шляхом вдихання (інгаляції) прополісу. Найпростіший спосіб інгаляції прополісу, яким можна скористатися в домашніх умовах, полягає в наступному: 60 г прополісу і 40 г воску необхідно помістити в невелику скляну банку і закрити її лійкою кінчиком нагору. Банку помістити в придатного розміру каструлю з киплячою водою. Прополіс і віск у цих умовах розтопляться, леткі речовини прополісу разом з парами води будуть переганятися. Вдихати рекомендується обережно через лійку. Для підтримки високої температури води, каструлю необхідно періодично ставити на вогонь. Щоб банка не лопнула, під неї можна покласти трохи шарів будь-якої матерії. Інгаляції прополісом рекомендується проводити ранком і ввечері по 10-15 хв.
Прополіс у чистому чи вигляді 30%-ної мазі застосовується для видалення мозолей. З цією метою попередньо роблять теплу ванну (10-15 хв), потім шкіру протирають, розігрітий шматочок прополісу накладають тонким шаром на мозоль і фіксують бинтом на 5 днів. Після ванни і зняття пов'язки розм'якшений мозоль видаляють механічно.
При гіперкератозах можна використовувати і 50%-ну прополісну мазь, приготовлену на рослинній олії, чи натуральний прополіс, розчинений спирті до консистенції мазі. Для посилення кератолітичної дії прополісу рекомендується додати саліцилову кислоту.
Можливість використання прополісу як ефективного лікувального засобу при найрізноманітніших захворюваннях обумовлена наявністю в ньому цілої гами біологічно активних речовин, багато з яких необхідні для нормального проходження біохімічних і фізіологічних процесів в організмі людини. Так, мікроелементи беруть участь у білковому, жировому і вуглеводному обмінах, кровотворенні, імунобіологічних реакціях і ін. Біологічна активність багатьох мікроелементів зв'язана з тим, що вони вступають у взаємодію з ферментами і вітамінами. Наприклад, залізо входить до складу дихальних ферментів, цинк - до складу ферментів, що беруть участь у вуглеводному і білковому обмінах. Флавоноїди прополісу виявляють наступну дію на організм людини: зменшують ламкість капілярів, беруть участь у багатьох окисно-відновних процесах, володіють антиокидантною дією (зменшують шкідливу дію активних радикалів на клітинну мембрану), стимулюють функцію ряду залоз внутрішньої секреції (тимусу, наднирників, щитовидної залози, статевих залоз).(1)
За результатами О.В.Люлько, В.П.Стусь (Дніпропетровська державна медична академія кафедра урології) квітковий пилок та мед у комплексному лікуванні дають хороший ефект при хронічному простатиті, усувають його симптоми та ускладнення.(9)
ПРАКТИЧНІ РЕКОМЕНДАЦІЇ
Я вважаю, що сучасна людина у своєму харчуванні повинна вживати природні продукти, які повинні переважати на противагу різним переробленим продуктам, витяжкам і концентратам, які можуть спричинити розлади обмінних процесів організму при їх надмірному вживанні. До числа цих натуральних продуктів можна віднести продукти бджільництва. На мій погляд, у багатьох випадках доцільнішим і безпечнішим буде лікування апіпродуктами ніж багатьма синтетичними препаратами. Тому серед населення слід поширювати більше інформації процілющі властивості бджолиних продуктів і особливу увагу звертати на профілактичне вживання їх в харчовому раціоні.
ПЕРЕЛІК ВИКОРИСТАНОЇ ЛІТЕРАТУРИ.
1.Кузьмина.К.А Лечение пчелиним медом и ядом.-Издательство Саратовського университета, 1998.-С.16-73.
2.Гринь О. Народний лікарський порадник .-№15.-С.19-62.
3.Алексеев В.Н.,Цельминыш Пременение продуктов пчеловодтва//Продукти пчеловодства и апитерапия.-Вильнюс,2000.-С 100-150.
4.Френзель М.М.И пчели лечат .Медицина, 1999-С.60-175.
5.Фармацевтичний журнал.-2005-№2-С.90-110.
6.Карпатські бджоли .Ужгород,1999.-С.93-158.
7.Б.Г.Скачко Все о меде: мед в кардиологіі .//Фітотерапія в Україні.-2001.-№3.-С.58-75ю
8.Фармація.-1991-Т.40-№2.С.30-35.
9.О.В.Люлько,Стусь В.П. Використання продуктів бджільництва у комплексному лікуванні хронічного простатиту //Урологія.-2000.-С.64 -70.
10.Фармацевт-практик.-2002.№4-С.15-20.
11.Протасевич Г.С.Застосування прополісу при запальних захворюваннях глотки і гортані.//Журнал вушних, носових і горлових хворіб.-2001.-С.75-82.

 
 

Цікаве

Загрузка...