WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаМедицина → Пауль Ерліх - Реферат

Пауль Ерліх - Реферат

антитіл фагоцитоз мікробів істотно підсилюється. Орsрnеіn по-грецьки - робити смачним (антитіла роблять мікробів "смачними" для фагоцитів).
Серед друзів А.Райта був Бернард Шоу, що написав п'єсу "The Dосtоr's Dilemma" по мотивах професійної суперечки прихильників І.І.Мечникова і прихильників П.Ерліха. Члени академії наук Швеції в 1908 р. обом, І.І.Мечникову і П.Ерліху, присудили вищу учену нагороду - Нобелівську премію.
Антитіла виробляються макроорганізмом при влученні в нього чужорідних агентів - антигенів. Антитіла відносяться до глобулінової фракції крові, тому їхній ще називають імуноглобулінами і позначають символом ^. Антитіла синтезуються плазматичними клітками. Ig відносяться до факторів специфічного гуморального імунітету: інактивують токсини; у комплексі з комплементом перешкоджають проникненню вірусів і лізують бактерії; активізують фагоцитоз; беруть участь в алергійних реакціях; беруть участь у деструкції гельмінтів.
У плазмі крові міститься близько 5 % білків - з них 3% складають імуноглобуліни. Імуноглобуліни розрязняються за структурою, антигенній сполуці і по виконуваним ними функціям. По цих властивостях вони розділені на 5 класів: Ig, Ig, Ig, Ig, Ig. Ig виявляються в сироватці крові втаких кількостях: Ig - 7-20 гл, Ig - 0,7-5 гл; Ig - 0,5-2 гл; Ig і Ig - дуже мало.
Молекули імуноглобулінів усіх п'яти класів мають універсальну будівлю. Якщо молекулу імуноглобулінів обробити меркаптоетанолом, то вона розпадеться на дві пари поліпептидних ланцюгів: дві важкі і дві легені. На легкому ланцюзі до 200 амінокислотних залишків, а на важкій до 400. Кожна з цих ланцюгів закручена в первинну спіраль - а-спіраль і кожна з ланцюгів має вторинну спіраль - домени. На кожнім з легких ланцюгів локалізується по 2 домена, а на кожнім важкому ланцюзі - по 4 домена. Легкі і важкі ланцюги з'єднуються між собою дисульфідними зв'язками, утворити єдину молекулу. Легкі і важкі ланцюги складаються з постійного набору амінокислот, а також у деякі домени входить вариабельний набір амінокислот, що беруть участь в утворенні активного центра імуноглобулінів. Ig мають виражену специфічність - варіабельний домен підходить до антигену, як ключ до замка. Молекула будь-якого імуноглобуліну має четвертинну структуру.
1. Імуноглобуліни класу G (Ig) - ці антитіла є найбільш важливими в розвитку імунітету, тому що на його частку приходиться 80% усіх сироваткових імуноглобулінів. На початку захворювання їх мало, але в міру розвитку хвороби кількість їх збільшується й основна функція боротьби з мікробами випадає на їхню частку. Імуноглобулін легко проходить через плацентарний бар'єр і забезпечує гуморальний імунітет немовляти в перші місяці життя.
2. Імуноглобуліни класу М (Ig M) - це сама велика молекула з усіх п'яти класів імуноглобулінів. Ig - пентамер, що побудований з 5 молекул. До складу молекул входять 2 легкі ланцюги і важкий ланцюг. Молекула цього імуноглобуліну в 5 разів більше, ніж Ig, тому швидкість його осідання буде вище. Імуноглобуліни цього класу першими з'являються при розвитку плоду й останніми зникають у старості.
3. Імуноглобуліни класу A (Ig) - відіграють важливу роль у захисті слизуватих оболонок дихальних і травних трактів, сечостатевої системи. У молекулі Ig ті ж легені ланцюги і свій власний важкий ланцюг. Існує в модифікації - секреторний Ig і сироватковий. Секреторний імуноглобулін активує комплемент і стимулює фагоцитарну активність у слизуватих оболонках. Сироватковий імуноглобулін класу А може бути неповним антитілом, не зв'язує комплемент і не проходить через плацентарний бар'єр. Молекулярна маса варіює.
4. Імуноглобуліни класу Е (Ig) - реагинові чи антитіла, тому що беруть участь в алергійних реакціях по типі реакцій негайного типу, а також беруть участь у деструкції гельмінтів. Виявляються в сироватці крові в невеликих кількостях. Через плацентарний бар'єр не проходить.
Імуноглобуліни класу Д (Ig) - участь його недостатня вивчено. Міститься в сироватці крові в дуже малих кількостях. Відомо, що Ig продукують клітки мигдалин і аденоїдів. Ig не зв'язує комплемент, не проходить через плацентарний бар'єр. Специфічність імуноглобулінів виявляється в специфічності імунної відповіді, тому в практичній медицині використовуються різні препарати для профілактики і лікування різних захворювань. Специфічність іммуноглобулінів виявляється в імунологічних реакціях in vitro (реакції преципітації і т.д.).
Висновок
Таким чином, Поль Ерліх (нім. Paul Ehrlich, 14 березня 1854 - 20 серпня 1915) - німецький учений, який отримав Нобелівську премію з фізіології і медицини 1908 року (разом з І.Мечніковим).
Ввів у практику лікування чотириденної малярії барвником метиленовим синьої, запропонував використовувати трипановий червоний для лікування трипаносомозу.
Особливе значення мали роботи Ерліха по лікуванню сифілісу органічними сполуками миш'яку. Відомі роботи Ерліха по злоякісних пухлинах.
Учений створив ряд методів експериментального одержання пухлин у тварин, установив появу імунологічних реакцій після їх розсосуванню.
Ерліх був нагороджений медаллю Лібіху й обраний почесним членом Німецького хімічного суспільства. Умер Ерліх у Бад-Хомбурге 20 серпня 1915.
У 1908 р. П.Ерліху вручили Нобелівську премію за гуморальну теорію імунітету.
Саме він ввів термін "хіміотерапія". Ідея "чарівної кулі" - також належить йому, як і перше емпіричне спостереження гематоенцефілічного бар'єра.
Список використаної літератури
1. Воробьев А. А. Микробиология и иммунология. М., 1999.
2. Зенгбуш П. Молекулярная и клеточная биология. Т. 1, 2, 3. М., 1982.
3. ЛабинскаяА. С. Микробиология с техникой микробиологических исследований. М., 1992.

 
 

Цікаве

Загрузка...