WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаМедицина → Комплексні гомеопатичні препарати німецької фірми Heel. Принципи ізопатії - Курсова робота

Комплексні гомеопатичні препарати німецької фірми Heel. Принципи ізопатії - Курсова робота

ширша і більш деталізована, ніж в загальноприйнятих аллопатичних рубрикаціях. Число таких типів відповідає числу гомеопатичних засобів. Гомеопатпм зрозумілі такі характеристики пацієнтів, як типи ігнації, пульсатили, хамомілли, платіни, нукс-воміка і т.д.
Разом з гомеопатичними типами ліків і пацієнта обов'язково враховуються модальності. Під модальностями в гомеопатії розуміють умови, в залежності від яких симптоми у хворого з'являються або зникають, посилюються або слабшають. Мова йде про час, схід чи захід сонця, фази місяця, пори року, силу вітру, змінах погоди і т.д. Враховується те, погіршується чи покращується стан хворого в спокої або в русі, в залежності від прийому іжі ,шуму, світла, музики, думок про хворобу, страху, радості, суму, тривоги, дратівливості і т.д. Приділяється увага характеристиці сну.
4) Правила виписування гомеопатичних
рецептів
Екстемпоральні лікарські засоби - це препарати, призначені для індивідуального використання, вони готуються в аптеках по рецептам лікарів-гомеопатів.
Гомеопатичні рецепти відрізняються від звичайних. В них відсутнє традиційне звертання " Rp.", тому назву лікарського засобу пишуть на латинській мові в називному відмінку. В усьому іншому це той самий документ, як і рецепт на негомеопатичні лікарські засоби.
Рецепт має медичне, юридичне, технологічне і господарське значення.
Медичне значення рецепта заключається в тому, що він являється документом, який є єдиною основою для відпуску із аптек гомеопатичних лікарських засобів і застосування їх хворими згідно з вказівками лікаря і способом застосування з врахуванням індивідуального підходу до хворого.
Юридичне значення рецепта заключається в тому, що він дає право на придбання лікарських препаратів і відрізняється раціональним призначенням рецептурного пропису хворому, датою виписки, наявністю прізвища хворого, прізвища лікаря та ін. У виняткових випадках він може бути речовим доказом. Особи, що виписують рецепти і які готують по них лікарські препарати, несуть юридичну відповідальність.
Технологічне значення рецепта заключається в тому, що він служить основою для провізора ( фармацевта ) при виготовленні лікарських препаратів: які лікарські засоби треба взяти і в якій лікарській формі їх відпустити.
Господарське значення рецепта заключається в тому, що він являється документом на розхід лікарських засобів і додаткових матеріалів.
Вверху рецепта ставиться штамп лікувально-профілактичного закладу, потім пишеться прізвище хворого, дата виписування рецепта, прізвище та ініціали лікаря, а потім виписуються лікарські засоби ( на латинській мові ) і спосіб їх застосування.
Крім гомеопатичних засобів для внутрішнього застосування в гомеопатичних рецептах виписуються і зовнішні лікарські засоби - мазі, олії, оподельдоки, примочки, полоскання, свічки та ін.
Умовні позначення, які допускаються в гомеопатичних рецептах:
- рідкі ліки - dilutio, скорочено - dil.;
- ліки в порошку - trituratio, скорочено - trit.;
- ліки в гранулах - granulae, скорочено - gran.(globuli - glob.);
- мазі - unguentum, скорочено - ung.;
- рідини для розтирань - opodeldoc, скорочено - opod.
Структура рецепта на гомеопатичні засоби
1. Назва лікувально-профілактичного закладу.
2. Прізвище, ініціали хворого, вік.
3. Дата виписування рецепта.
4. Прізвище, ініціали лікаря.
5. Перелік лікарських засобів ( на латинській мові в називному відмінку ), ступінь розведення, кількість, вид лікарської форми:
Arnica C6 10.0 gran.
або Arnica C6 / 10.0 gran.
6. Особливості вживання лікарського засобу.
7. Підпис і печатка лікаря.
При виписуванні в одному рецепті декількох форм лікарських препаратів вони вказуються по порядку номерів, що означають послідовність прийомів, тобто перед їх назвою ставиться арабськими цифрами порядковий номер. Потім позначається форма або вид лікарського препарату ( дилюції, тритурації, гранули, мазі і т.д. ), в кінці рецепта вказується спосіб застосування, після нього йде підпис лікаря.
Штамп
Пану: Сахненку С.П.( 34 роки )
Дата: 1.03.2007 р.
Лікар: Єгорова Я.Ю.
1. Brionia alba X3 10.0 gran.
2. Colocynthis X3 10.0 gran.
3. Natrium muriaticum 12 10.0 gran.
По 7 крупинок 3 раза в день за 20-30 хв. до їди почергово.
Лікар:________ (підпис)
Якщо виписується один лікарський засіб, до складу якого входить декілька препаратів, то в рецепті лікарські препарати пишуться в стовпчик без нумерації.
Штамп
Пану: Іваненко Н.О. ( 23 роки )
Дата: 2.03.2007 р.
Лікар: Науменко В.Г.
Apis 3
Arnica 3
Urtica urens 6
10.0 gran.
По 6-8 крупинок 3 рази в день за 30 хв. до їди.
Лікар_________ (підпис)
При виписуванні спиртового розчину на рецепті повинно бути дві печатки (особиста печатка лікаря і печатка лікувально-профілактичного закладу) і слово dil.
Штамп
Пану: Герасимів П.О. (56 років)
Дата:3.03.2007 р.
Лікар: Савченко Р.В.
Aconitum napel. 3 15.0 dil.
20 крапель на півсклянки води. Пити ковтками протягом дня.
Лікар_________(підпис)
У випадках, коли виписані нерозведені есенції і настойки, вони позначаються в рецепті знаком ? (фіта). При виписуванні в рецепті мазей або оподельдоків гомеопатичне розведення не вказується, позначається тільки вид лікарської форми.
Штамп
Пану: Дяченко А.У.(41 рік)
Дата:4.03.2007 р.
Лікар: Власенко Я.І.
Opod. Bryonia 100.0
Зовнішнє, розтирати плечовий суглоб на ніч.
Лікар_________(підпис)
В гомеопатичних рецептах часто не вказується кількість прописаного препарату - в таких випадках їх відпускають по 10,0 г.
Лікарські засоби в рецепті роз приділяються, як правило, від низьких розведень до більш високих за деякими винятками.
Кількість лікарських препаратів має бути мінімальним. Призначення більше 3-4 препаратів в одному рецепті вважається невірним. Не рекомендується також призначати зразу декілька засобів в низьких розведеннях, а також ліки з рослин однієї ботанічної групи. Крім того треба враховувати взаємодію і сумісність ліків при одночасному прийомі.
Поєднання в одному рецепті двох несуміснихпрепаратів дає негативний ефект. Якщо виписані в рецепті ліки несумісні, то їх пропонують приймати в різні дні. Так само по днях можна розподіляти ліки двох рецептів, наприклад, при необхідності лікувати два захворювання.
Гомеопатичні ліки виписуються по методу приготування (по десятинній або сотенній шкалі) : десятинна (децимальна) шкала позначається буквою D або римською цифрою Х; сотенна шкала - латинською буквою С або цифрою без будь-якого додаткового знаку.
Гомеопатичні лікарські засоби виписуються в вигляді порошків, рідин, гранул. На один прийом (доза) призначають 6-8 гранул гомеопатичного препарату. Для прийому порошків потрібна спеціальна мірна ложечка.
Приготування гомеопатичних лікарських засобів в нашій країні проводиться на основі посібника по описанню і виготовленні ліків "Гомеопатичні лікарські засоби" Вильмара Швабе, який був дозволений для використання в гомеопатичних аптеках наказами МОЗ СРСР №88 від

 
 

Цікаве

Загрузка...