WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаМедицина → Комплексні гомеопатичні препарати німецької фірми Heel. Принципи ізопатії - Курсова робота

Комплексні гомеопатичні препарати німецької фірми Heel. Принципи ізопатії - Курсова робота

С.Ганемана як лікаря ріс з кожним роком, розширювалась практика. Разом з цим він постійно стикався з незадоволенням, заздрістю і протидією лікарів і аптекарів. В період з 1793 по 1810 рік С.Ганеман вимушений часто переїжджати з одного міста в інше.
В 1811 році вийшла книга С.Ганемана "Чисте лікознавство" в шести томах, де описано 60 лікарських засобів. Крім закону подібності тут були описані два інших правила гомеопатії: застосування малих доз і необхідність випробовування дії ліків на здоровій людині.
В 1828 році С.Ганеман випустив п'ятитомну працю "Хронічні захворювання". Був уточнений і деталізований важливий принцип гомеопатії - потенціювання або динамізація ліків, дано пояснення ефективності малих доз. В 1831 році, коли в Європі була епідемія холери, С. Ганеман запропонував для лікування цього дуже важкого захворювання гомеопатичні засоби ( камфору, вератрум, солі міді ). Позитивний ефект гомеопатії був підтверджений багатьма лікарями того часу в Австрії, Італії, Венгрії, Англії, Росії та інших країнах.
В 1845 році рада медиків попросила французького міністра Франсуа Гізо заборонити застосування гомеопатії, але Гізо відповів дуже розумно: "Якщо гомеопатія метод, який не має цінності, він зникне. Але якщо, навпаки, він прогресивний, то пошириться, що б не робили. Академія повинна прагнути цього найбільше, оскільки її завдання - стимулювати науковий прогрес і наукові відкриття".
2 липня 1843 року на 89-ому році життя С.Ганеман помер і був похований в Парижі на кладовищі Пер-Лешез.
Два століття гомеопати всього світу свято слідують життєвому принципу С.Ганемана : лікувати " правильно, безпечно, швидко і надійно".
Гомеопатія в Україні має давню історію. Практикувати її почали в 30- х роках XIX століття. Перша гомеопатична аптека була відкрита в Києві в 1835 році. В 90- х роках створювались спілки послідовників гомеопатії: в грудні 1889 року - в Києві, в квітні 1890 року - в Одесі, в липні 1891 року - в Чернігові, в жовтні того ж року в Харкові. Спілки існували також у Полтаві і Кам'янець - Подільську.
Всі спілки з моменту заснування вели роботу по організації гомеопатичних лікувальних закладів, а через деякий час - і гомеопатичних стаціонарів.
В 1894 році Харківською міською радою і спілкою послідовників гомеопатії були виділені засоби на відкриття гомеопатичної лікарні. В цьому ж році в Харкові була відкрита перша гомеопатична аптека(провізор І.Струбчевський ), а в 1895- ому - ще дві.
Гомеопатичні аптеки Харкова обслуговували не тільки належну їм територію, але і великий район півдня Росії.
Спілка послідовників гомеопатії в Харкові на свої кошти утримувала бібліотеку, видавала гомеопатичні книги, брошурки, а з 1900 року і щомісячний журнал "Вісник гомеопатичної медицини".
Великий вклад в розвиток гомеопатії в Харкові зробив Е.Я.Дюков, який займався не тільки гомеопатичною лікувальною практикою, але був автором ряду книг, статей по гомеопатії, першим перекладачем "Довідника гомеопата " доктора Кларка, секретарем І Всеросійського з'їзду послідовників гомеопатії, видавав і редагував " Вісник гомеопатичної медицини " ( з 1900 по 1903 рік ).
Лікарями-гомеопатами , які практикували в той час в Харкові були А.П.Прусенко, Ю.Ф.Бреславський, С.П.Попов, Ю.М.Павленко. Всі вони вели прийом на дому.
В 1953 році міським відділом охорони здоров'я в Харкові був дозволений прийом лікарів - гомеопатів при поліклініці, а в 1954 році згідно наказу ОЗ СРСР № 434, 547 "Про випробовування і ефективність гомеопатичного методу лікування " лікарі-гомеопати були переведені в госпрозрахункову поліклініку медичної спілки.
В 1957 році була створена Спілка лікарів-гомеопатів Харкова (20 чоловік), яка як філіал входила в склад Московської гомеопатичної спілки лікарів-гомеопатів.
В 1898 році була відкрита гомеопатична аптека в Одесі. Керуючим аптекою був Д.А.Лейбензон. Номенклатура аптеки складала 1384 назви гомеопатичних засобів, тут виготовляли 250 гомеопатичних препаратів по методу Швабе.
В 1890 році в місті було засновано Спілку послідовників гомеопатії, яка об'єднала 87 членів. Організатором був Л.Є.Бразоль.
В 1896 році було створено Одеську ганеманівську спілку на честь 100-річчя з дня опублікування С.Ганеманом першої роботи по гомеопатії. Спілка нараховувала 148 членів.
З 1903 року , коли " Вісник гомеопатичної медицини " починає видаватись в Одесі, І.М. Луценко стає його головним редактором. Діяльність гомеопатичних служб в той час носила благодійний характер. Велика допомога населенню була надана під час епідемій холери, черевного тифу і дифтерії.
Гомеопатичні аптеки функціонували в Києві ( Носальський ), Одесі ( Леві ), Бердичеві (Шапірович ), Кам'янець-Подільську ( Шрага ).
В Києві була створена гомеопатична школа, засновником якої був Дем'ян Володимирович Попов. Він почав займатися гомеопатією з 1931 року, будучи хірургом в районній лікарні. Перше повідомлення Д.В.Попова про результати практичного використання гомеопатичного методу відбулось на засіданні Одеської спілки лікарів в 1935 році, після чого він переїхав в Київ, працював в системі спілки Червоного Хреста.
За роки своєї діяльності Д.В.Попов прийняв близько мільйона пацієнтів. А на сьогоднішній день його справу продовжує дочка, Тетяна Дем'янівна Попова - заслужений лікар України, представник правління Центру гомеопатії ОЗ України, а також його внуки А.В.Попов і Д.В.Попов. Т.Д.Попова працює в області гомеопатії з 1956 року, вона нагороджена міжнародною медаллю "За заслуги в розвитку гомеопатії" , є автором книг "Гомеопатична терапія", "Нариси про гомеопатію", "Materia Medica. Гомеопатичні ліки" і ін.
Київська гомеопатична школа досить чітко оприділяє свою позицію. Ця позиція знаходить своє відображення в лікувальній, науковій, видавничо-інформаційній діяльності, виробництві гомеопатичних ліків, підготовці та удосконаленню лікарів-гомеопатів.
В даний час гомеопатія переживає своє друге народження. Так практично у всіх областях України створені спеціалізовані гомеопатичні аптеки і відділи, в яких готують і відпускають гомеопатичні лікарські засоби.
З 1992 року в Одеському медичному інституті ведеться викладання гомеопатії (курс за вибором) .В 1996 році відновлюється Спілка (Благодійний фонд) послідовників гомеопатії, яка об'єднує 30 лікарів.
В Україні вирішальне визнання гомеопатичних ліків відбулось лише в 1996 році з прийняттям Закону " Про лікарські засоби ", однак праця українських лікарів-гомеопатів і фармацевтів не припинялась всі ці роки, і вітчизняні розробки не поступаються, а часто і переважають досвід закордоннихколег.
Гомеопатичні спілки існують в багатьох містах України. З метою консолідації зусиль лікарів і фармацевтів по відродженню і розвитку в країні гомеопатичного методу лікування і виробництва вітчизняних гомеопатичних препаратів в Україні створені Асоціація гомеопатів України (зареєстрована в травні 1999 року, почесний президент - Т.Д.Попова, президент - А.В.Попов ) і Спілка гомеопатичної фармації ( листопад 1999 року, керівник - професор Н.А.Ветютнева) .
В 1925 році в Роттердамі (Нідерланди) була заснована Міжнародна медична

 
 

Цікаве

Загрузка...