WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаМедицина → Лопух справжній та інші його види в Фармакопеях різних країн світу, склад БАР та застосування в науковій та народній медицині - Курсова робота

Лопух справжній та інші його види в Фармакопеях різних країн світу, склад БАР та застосування в науковій та народній медицині - Курсова робота

повного виснаження сировини. Об'єднані витяги упаривали під вакуумом до водяного залишку, о.хлаждали. фільтрували.
Отриманий фільтрат використовували для послідовної рідинної екстракції хлороформом, этилацетатом, бутанолом. Водяний залишок спиртово-водяного витягу обробляли 7-8 разів у ділильній лійці рівним обсягом хлороформу. Об'єднані хлорофомные витягу упаривали (хлороформна фракція). Водяні залишки після екстракції хлороформом нагрівали на водяній лазні для видалення хлороформу, прохолоджували й обробляли этилацетатом. Аналогічно одержували этил- ацетатну і бутанольную фракції. Для виявлення фенольних з'єднань аналізували этилацетатную, бутанольную фракції, а також водяний залишок за допомогою якісних реакцій і хроматографическими методами. Для виявлення похідних оксикорнчной кислоти використовували этилацетатную фракцію.
Попередні хроматографические дослідження на папері в системах розчинників: 2% розчин оцтової кислоти, 15% розчин оцтової кислоти, бензол-этил ацетат-оцтова кислота (50:50:1) з використанням для прояву специфічних реактивів (пари аміаку, 10% розчин натрію гидроксида в етиловому спирті, 2% розчин цирконію хлорокиси в метиловому спирті, 1% спиртової розчин хлориду окісного заліза й ін.) показали присутність у лопушинах великого 5 речовин флавоноидной природи і 3 речовин-похідних оксикорнчной кислоти.
Для детального вивчення компонентного складу фенольних з'єднань лопушини великого застосовували метод високоефективної рідинної хроматографії (ВЭЖХ). Аналіз проводили на високоефективному рідинному хроматографе фірми "GILSTON" (Франція) з наступною комп'ютерною обробкою результатів дослідження з помошью програми Мультихром для "Windows". Як нерухому фазу використовували металевий стовпчик розміром 4,6250 мм PLATINUM EPS З 18 100 А, як рухливу фазу - суміш ацетонитрил-вода-концентрированная фосфорна кислота (400:600:5), Аналіз проводили при кімнатній температурі. Швидкість подачі элюента 1 мол/хв. Тривалість аналізу 46,32 хв. Детектирование проводили з помошью Уф-детектора при довжині хвилі 254 нм.
10,0 м сировини подрібнювали до розміру частіш, що проходять крізь сито з діаметром отворів 2 мм, перешкодили в колбу місткістю 250 мол, додавали 50 мол 70% етилового спирту, приєднували до зворотного холодильника і нагрівали на киплячій водяній лазні 2 ч від моменту закипання спиртово-водяної суміші в колбі. Після охолодження суміш фільтрували через паперовий фільтр у мірну колбу місткістю 100 мол і доводили обсяг 70% етиловим спиртом до мітки (досліджуваний розчин). Паралельно готували серію 0,05% розчинів порівняння флавонондных з'єднань і фенолкарбонових кислот у метиловому спирті. Обсяг проби, що вводиться, элюата і розчинів порівняння 20 мкл. Ідентифікацію проводили шляхом зіставлення часів утримання компонентів суміші і розчинів порівняння.
У лопушинах великого методом ВЭЖХ установлена наявність 17 речовин фенольної природи, що в основному предстаатены флавоноилами і фенолкарбоновими кислотами. За часом утримання стандартних розчинів 9 вешеств були ідентифіковані як арбутин, галловая кислота, хлорогеновая кислота, кавова кислота, гиперозид, гесперидин, апигенин, рутин, кверцетин. Методом внутрішньої нормалізації визначено, що серед фенолкарбоновых кислот переважає хлорогеновая кислота, серед флавоноидов - рутин.
Наприкінці березня в Раді Федерації відбулося засідання "круглого столу", присвячене питанням лікарського забезпечення установі охорони здоров'я і населення РФ. Відзначаюся, що в країні відбувається скорочення питомої ваги держави в забезпеченні населення лікарською допомогою. Задоволення потреби населення в життєво важливих препаратах знизилося до 60%. Російська фармацевтична промисловість не забезпечує в повному обсязі охорона здоров'я сучасними імпортними препаратами. Глибока криза переживає вітчизняне виробництво субстанції, що за останні 8 років знизило обсяг їхнього випуску більш ніж у 5 разів. Продовжують залишатися актуальними питання законодавчого забезпечення розвитку вітчизняної фарм. промисловості. Учасники "круглого стала" відзначили, що ріст цін на лікарські засоби в зв'язку з уведенням ПДВ є одним із джерел соціальної напруги" у суспільстві. Для забезпечення ефективної державної політики по постачанню медучреждений і населення Росії ліками, стабілізації роботи вітчизняної фармацевтичної промисловості і посилення державної підтримки, формування діючої законодавчої бази були прийняті рекомендації Федеральним зборам, уряду й органам державної влади суб'єктів РФ.
Президент Росії В.В.Путин підписав Федеральний закон № 45-ФЗ від 08.04.2003 "Про внесення змін у ст. 146 Кримінального кодексу РФ" з метою приведення даної статті у відповідність із Законом РФ "Про авторське право і суміжні права" і з потребами правозастосування. У новій редакції статті відзначається, що, якщо присвоєння авторства заподіяло великий ущерб автору, це діяння карається штрафом у розмірі 200- 400 МРОТ чи в розмірі зарплати або іншого доходу засудженого за період від 2 до 4 років, або обов'язковими роботами на термін від 380 до 240 ч, або арештом на термін 3-6 мес. Незаконне використання об'єктів авторського чи права суміжних прав, а дорівнює придбання, збереження, перевезення контрафактных матеріалів, зроблені у великому розмірі, також караються штрафом у розмірі 200-400 МРОТ, чи зарплати іншого доходу засудженого за період від 2 до 4 мес, або обов'язковими роботами на термін до 240 ч, або позбавленням волі на термін до 2 років. Якщо ці діяння зроблені чи неодноразово групою облич по попередньої змові або в особливо великому розмірі, вони караються позбавленням волі на рядків від 2 до 5 років з конфіскацією чи майна без такої.
Департамент Госсанэпиднадзора МЗ РФ поширив лист №1100/797-03-115, у якому відзначається, що останнім часом склалася практика реалізації в аптечній мережі одночасно з лікарськими формами гематогену і БАД на основі гематогену харчових продуктів, що відносяться до групи "Виробу кондитерські цукристі", що мають у своїй назві ключове слово гематоген" ("Гематоген з ізюмом у шоколаді", "гематоген з кедровим горіхом у шоколаді" і ін.), що вводить у омана споживача щодо їх лікувальних і профілактичних властивостей. Дані тоневые продукти не пройшли госрегистрацию для БАД увстановленому порядку, і їхні профілактичні властивості не підтверджені клінічними дослідженнями. Департамент Госсанэпиднадзора рекомендує керівникам фармпредприятий оптової ланки, роздрібної аптечної мережі проводити експертизу супровідної документації продукції на предмет наявності реєстраційного посвідчення на БАД, що видається МЗ РФ і надає право реалізації продукту через аптечну мережу і спеціалізовані відділи торгової мережі.
1.6. ФАРМАКОЛОГІЧНА ДІЯ БІОЛОГІЧНО АКТИВНИХ РЕЧОВИН, ЩО ВХОДИТЬ ДО СКЛАДУ ДОСЛІДЖУВАНОЇ ЛІКАРСЬКОЇ РОСЛИННОЇ СИРОВИНИ.
Латинська назва цієї рослини Arctium lappa L. може бути переведене дослівно як "північний ведмідь цепляющийся". У ньому відбито усі - і повстяне опушення нижньої сторони листа, і здатність плодів міцно чіплятися за одяг і вовну тварин. Російське ж відбулося від давньоруського "лоп" - лист, що вказує як би на головне його достоїнство -

 
 

Цікаве

Загрузка...