WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаМедицина → Лопух справжній та інші його види в Фармакопеях різних країн світу, склад БАР та застосування в науковій та народній медицині - Курсова робота

Лопух справжній та інші його види в Фармакопеях різних країн світу, склад БАР та застосування в науковій та народній медицині - Курсова робота

pylori (H.p.), досліджувалися біохімічні показники функції печінки. Усім хворим до і після лікування проведене электропунктурное обстеження за модифікованою методикою Фолля (ЭПДФ) по спеціально розробленому алгоритмі на апаратно-програмному комплексі фірми "Медисса" (м. Сімферополь) [8] . Метод ЭПДФ використовувався для об'єктивної оцінки стану здоров'я хворих, функціонального стану окремих органів на підставі дані дослідження відхилень показників електропровідності (ЭП) у репрезентативних біологічно активних крапках меридіанів тонкого кишечнику, шлунка, меридіана нервової дегенерації, також досліджувалися треті крапки, що відповідають за вегетативне забезпечення органів і структур, і сьомі крапки меридіанів шлунка і тонкого кишечнику. На підставі отриманих даних расчитывались індивідуальні коридори норм (ИКН) для кожної групи крапок, реєструвалися показники, що виходять за позначений коридор і трактувалися як патологічні. За допомогою ЭПДФ проводилося динамічне спостереження за ходом лікування пацієнтів, визначалася переносимость медикаментозного лікування і БАЖ за даними виміру электрокожного опору в контрольних вимірювальних крапках меридіанів алергії, сосудисто-паренхиматозно-эпителиальной дегенерації і меридіана тонкого кишечнику.
У 1-ю контрольну групу ввійшли 22 хворих з виразковою хворобою 12-перстной кишки, що одержували тільки базисне лікування: антацидные і, при наявності показань, антибактериальныесредства.Вкомплексном лікуванні пацієнтів 2-й групи, 19 пацієнтів, використовувався БАЖ "Лопух" по 1 чайній ложці (у розведенні з водою 1:10) три рази в день за 30 хвилин до їжі, як і рекомендує фірма виробник.
До початку лікування обстежені групи були однорідні по клінічним, лабораторним і інструментальним даним. У відібраних хворих до лікування був присутній болючий синдром у эпигастральной області, зв'язаний із прийомом їжі (95%), почуття ваги в эпигастрии (92,6%), симптоми диспепсії (87,8%), порушення стільця: схильність до запорів (43,9%) і послабленню стільця (14,6%), практично в усіх був присутній астеновегетативный синдром.
Результати проведених досліджень свідчать про те, що вихідні показники загальклінічної даних, мікроскопії тощаковой порції шлункового соку, де реєструвалася велика кількість нейтрофильных лейкоцитів (до 80-90%), епітелію, біохімічних показників функції печінки, дані электропунктурной діагностики по ЭПДФ у всіх групах не мали достовірних відмінностей.
В обстежених групах при ФГДС реєструвалися гіперемія і набряклість слизуватої оболонки шлунка і дванадцятипалої кишки, виразкові дефекти дванадцятипалої кишки діаметром від 0,2 до 0,9 див, дуоденогастральный рефлюкс реєструвався в 34,1% пацієнтів, атрофія слизуватої антрального відділу - у 43,9% хворих.
У дослідження були включені хворі з неускладненою формою ЯБ і відсутністю інших органічних захворювань органів шлунково-кишкового тракту.
Обговорення отриманих результатів
У результаті проведеного лікування досягнута позитивна динаміка клінічних симптомів у всіх групах. Однак у хворих 2-й групи, у комплексному лікуванні яких використовувалися БАЖ, раніш на 2-4 дня зникали болючий і диспептический синдроми, нормалізувався стілець.
У контрольній групі в 2 хворих збереглися помірковано виражені прояви диспептического синдрому, печія, у частини хворих збереглися нудота, запори, що говорить про більш торпидной динаміку клінічної симптоматики в хворих контрольної групи в порівнянні з основний.
При мікроскопічному дослідженні тощаковой порції шлункового соку в хворих обох груп відзначена позитивна динаміка: значно зменшилася кількість нейтрофильных лейкоцитів, кліток десквамированного епітелію, що говорить про купировании запальний процес. До лікування нейтрофилы складали в середньому 86%, після лікування в 2-й групі - 47%, у контрольній групі зменшення нейтрофилов було до 69%.
Позитивна динаміка показників ФГДС у пацієнтів, у лікуванні яких використовувалися БАЖ, наставала на 2-3 дня раніш. Термін лікування до повного зникнення симптомів запалення в контрольній групі склав 18 днів, в основній групі - 15 днів.
При контрольній бактеріоскопії мазка-відбитка слизуватої антрального відділу шлунка після закінчення лікування наявність Helicobacter pylori було зареєстровано в 2 пацієнтів контрольної групи, що не одержували атибактериальные засобу широкого спектра дії.
В основній і контрольній групі проведено в динаміку дослідження ЭП у контрольних крапках виміру всіх, а також окремих репрезентативних БАТ меридіанів по модифікованому методі Фолля.
При дослідженні ЭП у контрольних крапках виміру (КТИ) меридіана шлунка і тонкого кишечнику, до лікування переважали підвищені показники відносно ИКН коридору індивідуальної норми, що вказує на запальні зміни, в основній групі в 89,5% верб контрольній групі в 86,4%. Відзначено, що в процесі лікування показники ЭП в основній групі виявилися в ИКН у 84,2%, а в контрольній групі - у 76,1%. Відзначено, що в процесі лікування показники ЭП у крапках меридіана шлунка і тонкого кишечнику приходили в ИКН раніш на 2-4 дня в групах, де лікування сполучалося з прийомом БАЖ, що говорить про протизапальний, репаративном дії БАЖ. Така ж тенденція спостерігалася в третіх крапках зазначених меридіанів.
Отримані дані свідчать про те, що репаративные, протизапальні, антибактеріальні, спазмолитические, що обволікають властивості БАЖ "Лопух" можуть бути використані при лікуванні виразкової хвороби 12-перстной кишки. При включенні в курс комплексної терапії фітопрепарату "Лопух" репаративные процеси в гастродуоденальной зоні протікають швидше, видужання настає в більш ранній термін.
1.5. ВІДОМОСТІ ПРО ХІМІЧНИЙ СКЛАД ДОСЛІДЖУВАНОЇ РОСЛИННОЇ СИРОВИНИ.
До Державного реєстру лікарських засобів Росії s якості диуретического і жовчогінного засобу входять корені лопуха [1, 2]. У ряді країн застосовуються й інші частини цієї рослини - суцвіття, плоди, листи.
У Росії лопушини великого здавна використовуються в народній медицині як противоопухолевое, диуретическое, потогінний і жовчогінний засіб, а також при цукровому діабеті, тахікардії, зовнішньо - як ранозаживляюшее. Експериментально доведена їхня антибактеріальна активність [3]. У науковій медицині дотепер листи не знайшли застосування і при заготівлі коренів лопуха надземна частина практично не використовується.
За даними літератури, лопушини великого містять вуглеводні похідні (до 22% моно- ілисахаридов), 3,4- 8,0% дубильних речовин, каучук. У них виявлені також похідні фенолкарбоновых кислот (кавова, хлорогеновая, изохлорогеновая) і 5,7-18,0% флавоноидов [3].
Ціль нашої роботи - дослідження компонентного складу фенолъных з'єднань лопушин великого. Об'єктом дослідження служили повітряно-сухі здрібнені лопушини великого, заготовлені в Центральній Росії в період максимального розвитку прикореневої розетки.
Лопушини великого подрібнювали до розміру часток, що проходять крізь сито з діаметром отворів 2 мм. З 10 м сировини одержували спиртово-водяний витяг на 70% етиловому спирті при співвідношенні сырье-экстрагент 1:5 шляхом нагрівання на киплячій водяній лазні в колбі зі зворотним холодильником до

 
 

Цікаве

Загрузка...