WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаМедицина → Гельминтози. Лабораторні методи діагностики - Реферат

Гельминтози. Лабораторні методи діагностики - Реферат

виготовлення 900 г азотнокислого натрію і 400 г азотнокислого калію розчиняють при підігріванні в 1 л води. Питома вага розчину - 1,47-1,48.
Метод Красильникова з застосуванням детергентів типу "Лотос", "Экстра" і ін.
Принцип методу полягає в тому, що під дією поверхово активних речовин, що входять до складу детергентів, яйця гельмінтів звільняються від фекалій і концентруються в осаді.
Застосовують 1% розчин прального порошку "Лотос". Попередньо порошок висушують у сушильній шафі при 100 0С протягом 1-2 год; 10 г його розчиняють у 1 л водопровідної води. При відсутності "Лотоса" можна користуватися іншими пральними порошками, але для кожного з нихпотрібно підібрати відповідну концентрацію розчину: для його готування беруть таке максимальне навішення прального порошку, що розчиняється без утворення осаду.
Фекалії для дослідження бажано поміщати в розчин детергентів не більш ніж через 1 год після дефекації.
I спосіб. Фекалії (завбільшки лісовий горіх) поміщають у розчин детергенту в співвідношенні 1:20 (20-30 мл розчину). Відстоюють не менше доби. На дні склянки утвориться двох-тришаровий осад: нижній шар складається з грубих часток, у середньому шарі концентруються яйця гельмінтів, у верхньому - легкі хлоп'я. Пастеровською піпеткою з високо відбитим кінцем набирають 1-3 краплі осаду із середнього шару і наносять на предметне скло. Краплі накривають покривними стеклами або целофановою плівкою по Като і мікроскопіюють.
II спосіб. Фекалії змішують з розчином детергенту в співвідношенні 1:10 до утворення суспензії. Через 30 хв вміст пробірки струшують протягом 1-2 хв, після чого центрифугують 5 хв при 1000-1500 об/хв. З осаду готують 2 препарати на склі.
Спеціальні методи дослідження на фасціолез. Метод послідовних зливів. Фекалії розмішують з водою (1:20), рідину фільтрують через марлю, відстоюють 5 хв. Зливають надосадовий шари, до осаду додають нову порцію води, збовтують і фільтрують у конічні склянки. Послідовні промивання з п'ятихвилинним відстоюванням повторюють 4-5 разів. Отриманий осад мікроскопіюють.
Флотационно-седиментационный метод Демидова. 3-5 м фекалій поміщають у склянку і розмішують з насиченим розчином повареної солі, відстоюють 15-20 хв, паперовим совочком видаляють, що спливли на поверхню частки. Надосадову рідину видаляють, до осаду доливають воду і, збовтавши його, фільтрують через марлю або сито в склянку. Фільтрат відстоюють 5 хв, потім видаляють надосадову рідину, залишивши на дні 15-20 мол осаду. Переливають його в конічну склянку, відстоюють 5 хв, відсмоктують рідина і повторюють процедуру. Відмитий осад наносять на предметне скло і мікроскопіюють.
Спеціальний метод дослідження на стронгілоідоз. Метод В е р м а н а. Метод заснований на тропізмі личинок до тепла. Для розробки фекалій потрібна лійка, гумова трубка з затиском і металевою сіточкою.
На кінець лійки надягають гумову трубку з затиском; на основі лійки поміщають металеву сітку, на якій знаходиться 5-10 г фекалій. Лійку наповняють теплою водою (45°С) так, щоб фекалії, що лежать на сітці стикалися з нею. Личинки з фекалій активно переходять у теплу воду й осідають над затиском у нижній частині гумової трубки. Через 2-3 год,
відкривши затиск, спускають осад у центрифужну пробірку, центрифугують 2-3 хв, надосадову рідину швидко зливають, а осад мікроскопіюють на предметному склі.
Спеціальний метод дослідження на анкілостоматози. Метод Харада і Мори (культивування личинок анкилостомид на фільтрувальному папері). Принцип методу полягає в тому, що у вологому середовищі при сприятливій температурі з яєць анкілостомід утворяться личинки, які легко знайти за допомогою лупи. Можна провести диференціальну діагностику двох видів личинок - анкілостом і некаторов. Досліджувані фекалії повинні бути узяті не пізніше ніж через 1 год після дефекації. На смужку фільтрувального паперу розміром 13?1,5 см наносять 0,5 г фекалій так, щоб її кінці залишилися вільними. Паперова смужка опускається в пробірку, на чверть заповнену водою. Один кінець смужки занурений у воду, інший виступає з пробірки й утримується пробкою. Пробірку поміщають у термостат при температурі 26 °С. Утворені з яєць личинки опускаються по смужці фільтрувального паперу й осідають на дні пробірки. Через 5-6 днів папір витягають і знищують, а рідину досліджують під лупою або досліджують під мікроскопом осад, отриманий при центрифугуванні рідини. Спеціальні методи дослідження на ентеробіоз і тенаринхоз. Перианальний і перианально-ректальный заскрібок. Зіскрібки роблять або ранком (до акту дефекації і туалету перианальной області), або ввечері (через 30 хвилин, 1 год, після того, як хворий ліг спати). На предметне скло наносять краплю рідини: фізіологічний розчин або кип'ячену воду, 1% розчин соди, 50% водний розчин гліцерину. Сірником, відточеним у виді лопаточки і змоченим в рідині, обережно роблять зіскрібок з поверхні перианальних складок по радіусі до центру. Отриманий детрит зскрібають зі шпателя покривним склом у краплю рідини і, накривши препарат цим же склом, мікроскопіюють. Замість дерев'яного шпателя можна використовувати ватяний тампон на сірнику, краще обгорнутий тонкою капроновою тканиною. Злегка зволоженим тампоном ретельно змивають перианальну область, а потім вносять його в центрифужну пробірку з кип'яченою водою або фізіологічним розчином (2 мл), прополіскують, рідину центрифугують і мікроскопіюють осад. Целофановий метод Холу. Квадратний шматочок целофану зміцнюють на кінці скляної палички за допомогою гумового кільця. Отриманим сухим целофановим тампоном роблять зіскрібок і кладуть його в пробірку. У лабораторії кінчик целофану підрізають ножицями або бритвою, розправляють на предметному склі, змочують децинормальним розчином їдкого натру, накривають покривним склом і мікроскопіюють.
Метод Грехема. До перианальних складок обстежуваного притискають смужку целюлозної стрічки клейкою стороною вниз, потім її поміщають на предметне скло і мікроскопіюють.
Спеціальні методи дослідження фекалій на шистоматози.
Метод осадження. Порцію фекалій змішують з 250 мл води, проціджують через 3 шари марлі в конічну посудину, щодоверху наповняють водою. Через 30 хв шар рідини зливають, до осаду доливають свіжу порцію води. Осад промивають до одержання прозорої

 
 

Цікаве

Загрузка...