WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаМедицина → Вітамінні препарати - Реферат

Вітамінні препарати - Реферат

оселедцях. Синтезується мікроорганізмами в кишках людини.
Після всмоктування перетворюється в кофермент піридоксальфосфат, який бере участь у транспортуванні амінокислот крізь епітелій кишок і канальці нирок. Піридоксальфосфат входить до . складу .ферментів, які здійснюють пареамінування та декарбо-ксилювання амінокислот. Вміст піридоксину в організмі зменшується при лікуванні протитуберкульозними засобами, похідними гідразиду ізоникотинової кислоти, при тривалому охолодженні, інтенсивній фізичній праці, під час вагітності.
При гіпо- та авітамінозі уражується шкіра, з'являються дерматити, набряки, стоматити, порушується еритропоёз. Рекомендується застосовувати піридоксин при токсикозах вагітності, хореї, пелагрі, міастенії, м'язовій дистрофії, захворюваннях серця, печінки, центральної нервової системи, при променевій хворобі. У дитячому віці - при гіпотрофіях, ексудативному діатезі, себореї. Добова потреба - 2 мг.
Кислота нікотинова (Acidum nicotinicum) (вітамін РР, вітамін В3). Білий кристалічний порошок, без запаху. В організмі нікотинова кислота перетворюється в амід (вітамін РР). Цей вітамін відіграє важливу роль в окислювально-відновних процесах, входить до складу ферментів, які переносять кисень, регулюють тканинне дихання. Нікотинова кислота й її амід стимулюють кровотворення в кістковому мозку, прискорюють процеси загоєння ран і виразок, посилюють секрецію шлунка та перистальтику ки-шок, а також поліпшують всмоктування різних речовин із кишок,
Нікотинамід (Nicotinamidum). Білий дрібнокристалічний порошок, гіркуватий на смак, легко розчинний у воді. Нікотинамід застосовується у тих самих випадках, що й нікотинова кислота, проте переноситься хворими легше і не викликає судинних реакцій.
Ціанокобаламін (Cyanocobalaminum) (вітамін В12). Кристалічний порошок темно-червоного кольору без запаху, гігроскопічний, мало розчинний у воді. Синтезується мікрофлорою кишок людини, але в недостатній кількості порівняно з витратами організму. Тваринні продукти є основним джерелом вітаміну. В людському організмі ціанокобаламіннагромаджується в печінці, нирках, стінці кишок. Всмоктування й засвоєння вітаміну погіршується або зовсім припиняється, якщо немає "внутрішнього фактора"- речовини білкової природи (мукопротеїду), яка виробляється залозами слизової оболонки шлунка і, з'єднуючись із вітаміном, запобігає його руйнуванню в укишках.
Кислота фолієва (Acidum folicum) (вітамін В0). Жовтий кристалічний порошок, погано розчинний у воді. Міститься в листі рослин, у моркві, дріжджах, печінці, нирках, цвітній капусті. Синтезується бактеріями кишок.
Фолієва кислота бере участь у синтезі нуклеїнових кислот, у процесі утворення еритроцитів. При гіпо- і авітамінозі розвивається макроцитарна гіперхромна анемія, лейкопенія, тромбоцитопенія, нерідко кровоточать слизові оболонки рота, кишок, виникають виразковий стоматит, гінгівіт, некротична ангіна.
Ефективно діє при анеміях різного походження, особливо в поєднанні з пірідоксином, тіаміном, аскорбіновою кислотою, ціано-кобаламіном, препаратами заліза.
Кислота аскорбінова (Acidum ascorbinicum) (вітамін С). Безбарвний кристалічний порошок, кислий на смак, без запаху, легко
розчинний у воді. Аскорбінової кислоти багато в капусті, буряках, моркві, картоплі, зеленому горосі, лимонах, яблуках, полуницях, пшениці, чорній смородині, а також у печінці, мозку, молоці. Аскорбінова кислота з організму виділяється з сечею, калом, потом. Цей вітамін бере участь в окислювально-відновних процесах, в обміні амінокислот, синтезі гормонів кіркової речовини надниркових залоз, утворенні колагену, нормалізує проникність стінки кровоносних капілярів, стимулює лейко- і еритропоез, сенсибілізує тканини до ацетилхоліну, тироксину. Аскорбінова кислота посилює діяльність серцево-судинної системи, збільшує діурез, стимулює процес регенерації і загоєння ран. Під дією аскорбінової кислоти підвищуються процеси детоксикації, активізується фагоцитоз, зростає опірність організму до інфекції.
При нестачі аскорбінової кислоти розвивається цинга, головними ознаками якої є кровотеча з ясен, розхитування, випадіння, зубів, підвищена ламкість капілярів.
Біофлавоноїди (Vitaminum P) (вітамін P). Це група рослинних пігментів, що містяться в плодах шипшини, апельсинах, цитринах,
горосі, капусті, грецьких горіхах, зелених листках чаю, червоному перці, винограді. Вітамін зменшує окислення аскорбінової кислоти, адреналіну, гальмує активність гіалуронідази, завдяки чому впливає на проникність стінок судин.
При гіповітамінозі виявляється ламкість судин, з'являються .підшкірні геморагії, біль у ногах, загальна слабкість, втома.
Терапевтична ефективність біофлавоноїдів при підвищеній ламкості кровоносних судин більша, ніж аскорбінової кислоти. Біо-флавоноїди рекомендується застосовувати при гіпо- і авітамінозах, геморагічному діатезі, капіляротоксикозі, що виникають при призначенні антикоагулянтів і саліцилатів, при променевих ураженнях, гломерулонефриті.
Рутин (Rutinum). Жовтий кристалічний порошок, який добувають із квітів і листя гречки; приймається за еталон Р-вітамінної активності. Рекомендується призначати його разом з аскорбіновою кислотою.
Кислота пантотенова (Acidum pantothenicum) (вітамін B5). Міститься в печінці, нирках, серці, в ікрі риб, яйцях, дріжджах, молоці, м'ясі, овочах. Вона бере участь в обміні вуглеводів, жирних кислот, у реакціях утворення ацетилхоліну, кортикостероїдів.
При нестачі цієї кислоти в організмі затримується ріст, уражається шкіра, порушується сон, можуть виникати біль у м'язах, животі, парестезії, нудота, блювання, депігментація волосся.
Для медичного застосування випускається кальцію пантотенат (Calcii pantothenas). Це білий дрібнокристалічний порошок, легко розчинний у воді. Застосовується при захворюваннях шкіри, верхніх дихальних шляхів, опіках, трофічних виразках, поліневритах.

 
 

Цікаве

Загрузка...