WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаМедицина → Вітамінні препарати - Реферат

Вітамінні препарати - Реферат

й проконвертину, завдяки чому сприяють зсіданню крові (виявляють протигеморагічний ефект). При недостатній кількості вітаміну в організмі порушується біосинтез зазначених компонентів. Філохінони виявляють лікувальну дію лише тоді, коли печінка ще не втратила функції виробляти протромбін і проконвертин. Крім впливу на зсідання крові філохінони відіграють велику роль у клітинному, диханні.
Токоферолу ацетат (Tocopheroli acetas) (вітамін Е). Під збірною назвою "вітамін Е" об'єднуються a-, ?- і Y-токофероли. Найбільш активним із них є а^токоферол. В організмі людей І тварин токофероли не утворюються. Містяться вони в зеленому листі конюшини, салату, шпинату, зародках пшениці, в олії сої, арахісу, бавовнику, льону, кукурудзи, а також у продуктах тваринного походження: яєчному жовтку, печінці, вершковому маслі. Вітамін Е - олієподібна світло-жовта прозора рідина з слабким "запахом, не розчиняється у воді, на світлі окислюється й темніє.
Токофероли є антиоксидантами, тобто запобігають прямому (безферментному) окисленнюненасичених жирних -кислот, аскорбінової кислоти, каротину та інших речовин.
При нестачі (гіповітамінозі) токоферолів нагромаджуються перекиси жирних кислот, які пошкоджують клітинні мембрани, викликають дегенеративні зміни в статевих залозах, внутрішніх органах, скелетній мускулатурі, внаслідок чого порушується вагітність та припиняється розвиток ембріона.
Препарат застосовується при захворюваннях серцево-судинної системи, опіках, виразках різного походження, запальних процесах сітківки ока, токсикозах вагітності, м'язовій дистрофії, при захворюваннях нервової системи та шкіри.
ВОДОРОЗЧИННІ ВІТАМІНИ
До водорозчинних вітамінів належать тіамін, рибофлавін, піридоксин, ціанокобаламін, фолієва, аскорбінова й нікотинова кислоти, кальцію пантотенат і пангамат, калію оротат й флавоноїди (цитрин, рутин). Усі вони термостабільні, за винятком аскорбінової кислоти, яка руйнується при нагріванні в присутності кисню та важких металів.
Препарати водорозчинних вітамінів
Тіамін (Thiaminum) (вітамін В1). Вітамін міститься в дріжджах, зернових і бобових рослинах (особливо в зародках рису, пшениці, гречки, жита), у печінці, нирках, серці, молоці, яєчному жовтку. Всмоктується в тонкій кишці.
Тіамін як складова частина коферменту кокарбоксилази відіграє важливу роль у вуглеводному, білковому, жировому й водно-сольовому обмінах. З його участю відбувається процес декарбо-ксилювання піровиноградної, щавлевої, кетоглютарової кислот та звільнення енергії з вуглеводів.
Тіамін нормалізує шлункову секрецію, поліпшує регенерацію тканин, підвищує тонус парасимпатичної частини вегетативної нервової системи.
Нестача тіаміну супроводжується нагромадженням у тканинах і крові молочної та піровиноградної кислот, головним болем, безсонням, неспокоєм, підвищеною пітливістю, загальним депресивним станом, неврастенічним синдромом. У дітей виникають дистрофії, диспепстичні явища, блювота, вони втрачають апетит. При авітамінозі з'являються ознаки хвороби бері-бері, поліневрити, набряки, порушення діяльності серцево-судинної системи, зниження кислотності шлункового вмісту.
Застосовується тіамін при гіпо- й авітамінозах, а також як не-специфічний фармакологічний засіб, при захворюваннях периферичної та центральної нервової систем (невралгії, ішіас, каузалгія, поліневрити), порушеннях функції травного апарату, захворюваннях міокарда та при перевтомах.
Широке застосування в медицині набув дифосфорний ефір тіаміну, що має назву кокарбоксилаза.
При передозуванні тіаміну виникає шум у вухах, запаморочення, нудота, висипання на шкірі, кропив'янка, свербіння. Може виникати навіть тіаміновий шок, що є проявом алергічної реакції на препарат. Найефективнішим засобом при тіаміновому шоку є вазопресин.
Добова потреба у вітаміні для дорослої людини 2-3 мг. При фізичній роботі, у дітей, у вагітних, в період годування груддю
Тіаміну бромід (Thiamini bromidum). Білий кристалічний порошок, розчинний у воді, з характерним запахом, гірко-солоний на смак. Синтетичний замінник природного тіаміну. Доза всередину - від 0,01 до 0,05 г на день.
Рибофлавін (Riboflavinum) (вітамін В2). Жовто-оранжевий кристалічний порошок, гіркий на смак, без запаху, мало розчинний у воді. Рибофлавін дуже поширений у природі. Він міститься у дріжджах, яєчному жовтку, печінці, серці, нирках, молоці, ікрі, рибі, м'ясі, зародках і оболонках злаків, гороху, листкових овочах. Синтезується бактеріями в рубці щлунка корови і кишках людини. Рибофлавін термостабільний, не руйнується при кулінарній обробці.
Цей вітамін входить до складу ферментних систем, що регулюють процеси окислювання і відновлення, а також білковий, жировий і вуглеводний обміни.
Нестача рибофлавіну характеризується симптомами ангулярного стоматиту (заїди), злущування епітелію на губах, атрофією сосочків язика. При важких авітамінозах виникають себорейна екзема, дерматити, сльозотеча, світлобоязнь, кон'юнктивіт, помутніння рогівки й атрофія зорового нерва. При цьому втрачається апетит, зменшується маса тіла, виникає загальне ослаблення, головний біль, парестезії, гіпохромна анемія. При лікуванні рибофлавіном протягом 15-20 днів симптоми . авітамінозу зникають.,
Рибофлавін застосовують для лікування гіпо- і авітамінозів цього вітаміну, а також як лікувальний препарат при екземах, дерматитах, виразках, ранах, опіках, тріщинах сосків, блефаритах, кон'юнктивітах, при ураженнях рогівки ока.
Призначається рибофлавін усередину" "у таблетках по 0,002- 0,01 г 2-3 рази на день. Внутрішньом'язово та внутрішньовенно вводиться на ізотонічному розчині натрію хлориду.
Піридоксину гідрохлорид (Pyridoxini hydrochloridum) (вітамін B6). Білий дрібнокристалічний порошок без запаху, гірко-кислий на смак, добре розчинний у воді. Піридоксин міститься в дріжджах, зародках пшениці, гороховому борошні, квасолі, печінці, нирках, м'ясі великої рогатої худоби, трісці,

 
 

Цікаве

Загрузка...