WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаМедицина → Історія розвитку гомеопатії - Реферат

Історія розвитку гомеопатії - Реферат

здоров'я і життя співгромадян, врятували від неминучої загибелі багатьох хворих, чим значно зміцнили авторитет гомеопатії в усьому світі.
Результатом великої багаторічної роботи Самуіла Ганемана з'явилися його книги "Органон лікарського мистецтва" (шість редакцій), "Чисте лікознавство", "Хронічні хвороби", "Про гелеборизмі древньому", "Досвідчена медицина", "Ескулап на вагах" і багато хто інші.
Ганеман помер на 89 році життя, 2 липня 1843 року в Парижі, де і похований на цвинтар Пер-Лашез.
З його смертю розвиток гомеопатії не зупинився, і було продовжено його учнями в усьому світі. Популяризацією гомеопатії займалися не тільки професійні лікарі, але й ентузіасти, які не мали медичної освіти. Прикладом може служити розробка одержання десяткових розведень препаратів російським поміщиком Корсаковим, чиє ім'я спосіб носить дотепер.
Серед видатних гомеопатів, які внесли значний внесок у розвиток науки, варто згадати Кента і Герінга, які розробили систему реперторизації і склали повні багатотомні довідники - реперторіуми. Відомий також закон зворотного розвитку хвороби, сформульований Герінгом.
Імена Фаррингтона, Шаретта, Берике, Адольфа фон Гергардта, Альфонса Штигеле, Аллена, Юза і багатьох інших прикрашають галерею світової гомеопатії.
Розвиток гомеопатії в Росії та Україні також має майже двовікову історію, тобто берет початок практично з моменту її відкриття.
Серед перших російських та українських міст, у яких з'явилися перші зародки гомеопатії, можна назвати Санкт-Петербург, Москву і Київ.
Вважається, що вперше в Росії гомеопатія з'явилася в Санкт-Петербурзі в 1821-23 р., дійшовши до нас з Європи через Польщу і Прибалтику.
Засновником гомеопатичної практики в Санкт-Петербурзі вважають доктора Біжеля, професора, члена Санкт-Петербурзької медико-хірургічної академії, сімейного лікаря Його Імператорської Високості Костянтина Павловича. Перу доктора Біжеля належить переклад на російську мову праць Ганемана (шість томів "Чистого лікарського речесловоства"), озаглавлене "Розгляд лікувальної методи, називаний Гомеопатією".
Як і в Європі, сильним поштовхом у розвитку гомеопатії в Росії та Україні послужила епідемія холери в 1831 році. Велику роботу зі збору статистичних даних провів ентузіаст гомеопатії, що не мав медичного утворення, адмірал Мордвінов. З цих даних свідчить, що з 1273 зареєстрованих хворих холерою, яких лікували гомеопатією, померло 108 чоловік, що складає менше 8%.
Імовірно, такий успіх гомеопатичного методу привів до того, що при заступництві прихильно набудованого до гомеопатії Імператора Миколи Павловича в Державній Раді було розглянуте питання і 26 вересня 1833 року прийнята постанова про дозвіл практики лікарів гомеопатів і про відкриття гомеопатичних аптек.
Перша в Росії гомеопатична аптека була відкрита в Санкт-Петербурзі Федором Карловичем Бахманом у 1834 році.
У 1935 році з'явився переклад на російську мову "Органона" Ганемана.
Великий внесок у розвиток гомеопатії в Росії внесли доктора Герман і Даль, що сприяли впровадження гомеопатичного методу в лікарняній практиці.
Доктор Даль, більше відомий широкому колу читачів, як автор "Тлумачного словника російської мови", завдяки своїй тодішній службі в Міністерстві внутрішніх справ сприяв відкриттю особливих гомеопатичних відділень у петербурзьких лікарнях для робітників.
З ім'ям лікаря В.В.Дерікера птв'язаний вихід у світ в 1861 році "Журнал гомеопатичного лікування" і створення в 1868 році "Товариства лікарів гомеопатів". З цього часу стала виходити у великій кількості література по гомеопатії.
Роком раніше в 1867 році вийшов у світ переклад на російську мову монографія доктора Вильмара Швабі "Посібник з виготовлення гомеопатичних лік". З тих пір і по нинішній момент це керівництво використовується в якості неофіційної гомеопатичної фармакопеї.
У 1870 році на засоби "Товариство лікарів гомеопатів" у Санкт-Петербурзі на Невському проспекті, будинок 82 відкритий гомеопатична лікарня для прихожих, котра існує дотепер у виді Санкт-Петербурзької міської гомеопатичної поліклініки №82.
Після смерті В.В. Дерікера єдиний гомеопатичний табір розпадається на два відособлених товариства - "Товариство лікарів гомеопатів" і "Товариство послідовників гомеопатії", що складається з немедиків. "Товариство лікарів гомеопатів" очолює Б.Б.Герінг, будучи редактором "Журналу Санкт-Петербурзького товариства лікарів гомеопатів".
У 1888 році главою "Товариства" стає Л.Е. Бразоль, які зробив чималий внесок у розвиток гомеопатії в Росії: читання лекцій про гомеопатію у великій аудиторії Педагогічного Музею, редагування "Гомеопатичного вісника", практична діяльність.
У 1913 році відбувся I Російський з'їзд гомеопатів. На той час Товариство лікарів гомеопатів вступило в Міжнародне співтовариство.
Післяреволюційний період розвитку гомеопатії в Росії та Україні був дуже складним, що пояснювалося негативним відношенням з боку Міністерства Охорони здоров'я й особисто міністра Петровського до гомеопатії. Під тиском репресій у тридцяті роки було розпущено Російське гомеопатичне товариство.
Однак, незважаючи на складності, були видані в машинописному варіанті праці З.І. Головач, В.М. Персона, Т.Н. Гранікової. У 1923 році відновлюється Товариство лікарів гомеопатів, що самостійно проіснувало до 1935 року, коли відбулося злиття московського і ленінградського Товариства у Товариство гомеопатів РСФСР.
У 1927 і 1936 р. читався навчальний цикл по гомеопатії. Велася наукова праця під керівництвом В.М. Персона. Зав'язано відносини з Міжнародною гомеопатичною Лігою, Н. Габрилович обирається віце-президентом.
В роки Великої вітчизняної війни лікарі гомеопати, як і більшість колег, ішли на фронт, працювали в госпіталях і на передовий. У цей час у Ленінграді працювала одна гомеопатична аптека.
Після війни діяльність гомеопатів у нашій країні відновилася.
У 1958 році було організовано Московське науково-медичне товариство гомеопатів під головуванням В.І.Рибалки. При цьому товаристві функціонували навчальні курси для лікарів, на яких викладали такі видатні вітчизняні гомеопати, як Н.М. Вавилова, А.Ф. Александров, В.І. Варшавський, С.А. Мухін, К.В. Грачов, Г.М. Ліпницький, М.Ф. Фельдман.
Однак гоніння на гомеопатію були з новою силою відновлені в 1968 році, коли вийшов наказ Міністерства Охорони здоров'я СРСР №610 "Про посилення контролю за роботою і регламентацією подальшої діяльності лікарів-гомеопатів і застосуванням у лікувальній практиці гомеопатичних лікарських засобів". Були заборонені до відпустки багато кращих гомеопатичних препаратів, такі як, наприклад, аконіт, усього близько 50найменувань. Товариству лікарів-гомеопатів було запропоновано самостійно розпуститися.
Незважаючи на напівлегальне положення, що протривало майже 15 років, у Москві, Ленінграді і Києві продовжували працювати гомеопатичні поліклініки, а в інших містах колишнього СРСР практикували окремі лікарі-гомеопати.
В даний час гомеопатія випробує новий підйом, який розпочався наприкінці 80-х років, що зв'язано зі зростаючим інтересом лікарів і пацієнтів до методів лікування, що щадять, виробленням нових підходів до гомеопатичного лікування, залучення наукомістких технологій у виробництві препаратів.

 
 

Цікаве

Загрузка...