WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаМедицина → Дитячі інфекційні захворювання - Реферат

Дитячі інфекційні захворювання - Реферат


Реферат на тему:
Дитячі інфекційні захворювання
ІНФЕКЦІЙНІ ХВОРОБИ
Чому одні хвороби називаються інфекційними, а інші ні? Чим вони відрізняються одна від одної? Що спільного між різними за характером і проявом інфекційними захворюваннями? Наприклад, що спільного між правцем і дизентерією, кором і проказою, вітрянкою і вірусним гепатитом?
А спільне є. Причина кожного інфекційного захворювання - збудник, непомітний для ока мікроорганізм: паличка або вірус, стрептокок або вібріон... Таких збудників, що здатні "атакувати" людину, є безліч.
Наступна характерна ознака для всіх інфекцій-це так званий прихований, або інкубаційний період. Людина вже заражена, але зовні це ніяк не проявляється. Інфекція, як яйце в інкубаторі, поступово зріє. Іноді інкубаційний період буває невеликим-1-2 дні. Але іноді хвороба затаїлася і "сидить" у людині роками. Інкубаційний період закінчується тоді, коли хвороба починає проявлятися через які-небудь зовнішні ознаки: підвищення температури, висипку, зміну кольору шкіри, болі, розлади травлення.
Епідеміологія - розділ медицини, що займається вивченням причин різних інфекцій, а також методів їхнього лікування і попередження. Епідеміологи намагаються розібратися з кожним захворюванням, знайти проти кожної інфекції діючі засоби. (Важко уявити, що ще на початку XX століття людина в дитинстві переносила по кілька інфекційних захворювань, деякі з яких були дуже серйозними.) Завдяки епідеміології виявилася ще одна спільна властивість інфекцій. Один раз перехворівши інфекційним захворюванням, людина стає, як правило, несприйнятливою до неї. Ця несприйнятливість до інфекції отримала назву імунітет. Саме завдяки здатності організму набувати імунітет, стало можливе попередження інфекцій за допомогою щеплень.
Одні люди, зіштовхнувшись зі збудником хвороби, занедужують. Інші, що мають імунітет до цього захворювання, начебто і не помічають його. Але є ще і треті. Вони впускають збудника інфекції у свій організм, самі не хворіють, але щедро діляться інфекцією з оточенням. Таких людей називають носіями інфекції.
Отже, наявність збудника, інкубаційного періоду, можливість вироблення імунітету, а також можливість перенесення - ось ті ознаки, що відрізняють інфекції від інших захворювань і роблять їх схожими між собою.
Кір Краснуха
Це так звані дитячі хвороби. Правда, хворіти ними можуть і дорослі, але рідко. Дорослі хворіють звичайно важче, і в них частіше бувають ускладнення.
І кір, і краснуха викликаються вірусом. Для них характерна висипка, і хоча батьки часто плутають ці два захворювання, між ними немає більше нічого спільного.
Після контакту з хворим кір проявляється швидше. І починається він як сильна застуда: болить голова, з носа тече, болить горло, очі червоні, температура дуже висока. Краснуха "розгойдується" довше - 2-3 тижні. І поводиться як несерйозна застуда: ледь-ледь нежить, ледь-ледь підвищена температура. Тому перше, що зауважують при краснусі, - висипання. Воно з'являється майже відразу при прояві хвороби і за кілька годин "охоплює" все тіло, особливо яскравим може бути на животі й внутрішньому боці рук. Висип - маленькі червоні пухирці, наповнені рідиною. Побачивши таку висипку, лікарі звичайно починають обмацувати в хворого область внизу потилиці. "Ага, лімфатичні вузли збільшені. Краснуха". Висип, як правило, спостерігається протягом 3-5 днів (а іноді тільки одну ніч) і зникає.
Кір набирає силу поступово, довгий час "прикидаючись" застудою. У хворих навіть сильний кашель з'являється. А з внутрішнього боку щік, на слизовій, начебто манна каша чи висівки приклеїлися. Це для лікаря безсумнівна ознака кору - "плями Філатова". Корева висипка-дуже "дисциплінована" -спочатку з'являється лише на обличчі та шиї, на 2-й день - на тулубі, руках і стегнах. На 3-й день обсипає гомілки і стопи, а на обличчі висип блідне.
Цяточки висипки можуть зливатися одна з одною, тоді на тілі з'являються складної форми фігури.
Кір хоча і вивчене захворювання, але дотепер підносить сюрпризи. Щорічно кором занедужує близько 3 млн чоловік. Особливо важко хворіють африканці, як правило, 5 % із усіх хворих помирає.
Проти кору існує вакцина. Іноді досить одного введення цієї вакцини, Щоб у дитини виробилася несприйнятливість до кору. Для того, щоб це перевірити, у дітей беруть кров і визначають наявність спеціальних тілець, відповідальних за імунітет (несприйнятливість). Якщо телець мало - щеплення повторюють.
Від краснухи щеплень не роблять. Хвороба вважається не дуже небезпечною. По-справжньому вона загрожує тільки вагітним жінкам. Якщо в кров матері потрапить збудник хвороби, то ненароджена дитина одержує (через кров же) цей вірус. Надалі в дитини виникають різні каліцтва. Тому вагітним жінкам потрібно уникати контакту з хворими на краснуху.
Епідемічний паротит
Ось ця хвороба має дуже влучну народну назву - свинка! Хоча, якщо бути чесним, у неї цілих три назви. По-перше, найбільш звичне - свинка. По-друге, старе, "бабусине" - завушниця. І, нарешті, найрозумніше, медичне - паротит. Це захворювання викликає вірус, і від нього також можна убезпечити себе щепленням.
Епідемічний паротит-запалення привушних слинних залоз. Вірус поширюється зі слиною хворого при кашлі, чханні чи поцілунку. Після зараження

 
 

Цікаве

Загрузка...