WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаМедицина → Туберкульоз очей, шкіри, надниркових залоз,.перикарда. Туберкульозний мезаденіт - Реферат

Туберкульоз очей, шкіри, надниркових залоз,.перикарда. Туберкульозний мезаденіт - Реферат

заочеревинного простору. Симптоми: біль у черевній порожнині, частіше в ділянці пупка, наявність інтоксикаційного синдрому (субфебрильна температура тіла, пітливість, слабість, втрата апетиту), розлад з боку травної системи. У разі гострого перитоніту - гострий перебіг хвороби з постійним "розлитим" болем у животі, ознаки вираженої інтоксикації, інколи збіль-шення живота внаслідок накопичення рідини, у разі туберкульозукишечнику живіт рівномірно здутий і болючий у нижній ділянці праворуч.
Діагностика. Копрограма, реакція Грегерсена (аналіз калу на приховану кров, проба Коха з 20 ТО, оглядова рентгенографія органів грудної, клітки і живота, УЗД органів травлення і живота, де можуть бути виявлені кальциновані лімфовузли, фіброколоноскопія, рентгеноскопія кишечнику, лапароскопія з біопсією, бактеріоскопічне і бактеріологічне до-слідження калу. У разі хірургічних втручань на органах черевної порожнини операційний матеріал направляють на патоморфологічне і бактеріологічне дослідження.
Диференційна діагностика. У разі гострих форм черевного туберкульозу необхідно проводити диференційну діагностику з гострим неспецифічним мезаденітом, апендицитом, гострим холециститом, гострим панкреатитом, гострою кишковою непрохідністю, хворобою Крона, гострим аднекситом. У разі хронічних форм черевний туберкульоз диференціюють із хронічним неспецифічним мезаденітом, виразковою хворобою шлунка і дванадцятипалої кишки, пухлинами, хронічними гінекологічними захворюваннями.
ТУБЕРКУЛЬОЗ ПЕРИКАРДА
Симптомами туберкульозу перикарда можуть бути біль за грудниною, задишка, кашель, слабість, набряки ніг, гепатомегалія, асцит. Під час огляду зизначають тахікардію, низький артеріальний тиск, парадоксальний пульс, ознаки правошлуночкової недостатності. Рентгенологічно спостерігається збільшення розмірів серця й ознаки локального медіастиніту. На ЕКГ виявляють тахікардію, зміну хвилі STI Т, низьковольтажний комплекс QRS: на ехокардіографії - фіброзні зміни перикарда, відкладання фібрину, солей вапна або рідини в перикардіальному просторі.
Діагностика. Проводять пункцію перикарда з метою отримання ексудату з наступним дослідженням на МБТ мікроскопічним і мікробіологічним методами. Доцільна біопсія перикарда з наступним гістологічним дослідженням. Диференційну діагностику проводять із бакте-ріальним і вірусним перикардитом, злоякісними новоутвореннями, гіпотиреоїдними станами, серцевою недостатністю.
ТУБЕРКУЛЬОЗ НАДНИРКОВИХ ЗАЛОЗ
Поява клінічних ознак недостатності надниркових залоз у хворих на туберкульоз можлива лише у разі руйнування більш як 90% тканини надни-ркових залоз. Такими ознаками можуть бути слабість, втома, посилена пігментація шкіри, особливо в складках біля суглобів, зниження артеріаль-ного тиску, дистрофія міокарда, дистрофія травного тракту, запори, гіпоглікемічний стан, підвищена потреба в солі, артралгії.
Діагностика. Діагноз встановлюють шляхом визначення рівня кортизолу в крові радіоімунним методом. УЗД і КТ надниркових залоз дає можливість виявити інфільтрати і вогнища ураження від 6 мм і більші. Ди-ференційну діагностику проводять з дифузною атрофією, амілоїдозом та іншими захворюваннями надниркових залоз, які зумовлюють їх гіпофункцію.
Для лікування туберкульозу надниркових залоз застосовують стандартну хіміотерапію, враховуючи категорію хворих на туберкульоз.
ЛІКУВАННЯ ТУБЕРКУЛЬОЗУ
Лікування хворого на ПЛТ в активній формі протягом перших 2-3 місяців здійснюють у стаціонарі протитуберкульозного закладу.
Кожний режим лікування складається із двох фаз - інтенсивної та фази продовження. Під час інтенсивної фази 4 препарати (або 5 у тому разі, якщо пацієнт із позитивним мазком лікувався раніше) застосовують одночасно. Інтенсивна фаза щонайменше триває 2 місяці (60 доз) для нових пацієнта та щонайменше 3 місяці для пацієнта із позитивним мазком, які раніше лікувалися.
Під час фази продовження 2 препарати (або 3 у разі, якщо пацієнт із позитивним мазком раніше лікувався) застосовують одночасно. Фаза про-довження триває щонайменше 4 місяці для нових пацієнтів і щонайменше 5 місяців для пацієнтів із позитивним мазком, які раніше лікувалися.
Пацієнти з хронічним туберкульозом (ХТБ) та мультирезистентним туберкульозом (МР-ТБ) потребують іншого лікування. Випадок МР-ТБ визначають як випадок туберкульозу
3 резистентністю як до ізоніазиду, так і до рифампіцину з або без додаткової резистентності до інших протитуберкульозних препаратів.
Хірургічне лікування ПЛТ. Поряд із хіміотерапією може виникнути потреба хірургічного втручання, яке виконують в умовах центрів або стаціонарів з діагностики і лікування ПЛТ. За наявності показань до хіру-ргічного лікування у разі туберкульозу кісток, суглобів і хребта, лімфатичних вузлів, органів сечостатевої системи вогнище розпаду тканин видаляють, поліпшуючи можливість для проникнення антимікобактеріальних препаратів в уражену тканину.
Увесь післяопераційний матеріал підлягає ретельному ба-ктеріологічному і гістологічному обстеженню з метою верифікації діагнозу.
Патогенетична терапія ПЛТ. Поряд із протитуберкульозними препаратами в Україні застосовують патогенетичні методи лікування. Показанням до застосування глюкокортикоїдів є туберкульоз мозкових оболонок і туберкульоз перикарда.
Препарати, які застосовують для хіміотерапії ПЛТ.
Препарати основного ряду - ізоніазид (Н), рифампіцин (R), піразинамід (Z), стрептоміцин (S), етамбутол (Е).
Препарати резервного ряду - канаміцин (К), амікацин (А),(Е1) протіонамід (Зt), фтохінолони (Fq) (офлоксацин, ципрофлоксацин та ін.), рифабу-тин (Rb), циклосерин (Cs), ПАСК (PAS).
Категорії хворих та режими лікування.
У плані лікування виділяють чотири категорії хворих. І категорія - хворі з уперше виявленим ПЛТ тяжких форм. II категорія - хворі з перервою лікування більш як 2 місяці; хворі з рецидивом; хворі з невдалим попереднім лікуванням (з категорії І, III). Ill категорія - хворі з уперше виявленим ПЛТ менш тяжких форм. IV категорія - хворі ПЛТ з невдачею контрольованого лікування з категорії II; хворі з резистентністю до багатьох лікарських препаратів із категорії І, II, ІІІ.
ЛІКУВАЛЬНІ РЕЖИМИ В ОКРЕМИХ СИТУАЦІЯХ
Вагітність. Більшість протитуберкульозних препаратів безпечні для прийому під час вагітності. Винятком є стрептоміцин, який може спричинити ото-токсичний ефект на плід, і тому його не слід приймати вагітним.
Годування груддю. Жінка, хвора на туберкульоз, яка годує груддю, повинна пройти повний курс лікування. Вчасна і належним чином застосова-на хіміотерапія є

 
 

Цікаве

Загрузка...