WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаМедицина → Організація виписування та виготовлення лікарських засобів для лікувально-профілактичних закладів - Реферат

Організація виписування та виготовлення лікарських засобів для лікувально-профілактичних закладів - Реферат

лікарських форм характерний для лікарняних і міжлікарняних аптек. Він ґрунтується на
розрахунку середньої суми витрат, яка приходиться на один виготовлений лікарський засіб за даними відповідного звітного періоду (табл. 7.1). При цьому визначення вартості одиниці серійно виготовленого лікарського засобу включає:
- визначення вартості пропису, виходячи з вартості інгредієнтів за оптовимицінами (за винятком води очищеної чи води для ін'єкцій);
- визначення вартості посуду з гумовим корком та алюмінієвим ковпачком в оптових цінах;
- визначення вартості пропису та посуду;
- визначення середньої суми витрат аптеки на один виготовлений лікарський засіб за місяць (постійне для будь-якого пропису);
- визначення вартості пропису, посуду і витрат на один виготовле-ний лікарський засіб;
- визначення суми торгової націнки як добутку рентабельності (30 %) на різницю між вартістю пропису, посуду і витрат на один виготовлєний лікарський засіб та виплатами до позабюджетних фондів, що припадають на один виготовлений лікарський засіб;
Таблиця 1
Приклад таксування серійно виготовлених лікарських форм у лікарняних
і міжлікарняних аптек
- визначення відпускної вартості виготовленої лікарської форми як підсумок вартості пропису, посуду і витрат на один виготовлений лікарський засіб та суми торгової націнки. І
5. Вимоги санітарного режиму до виготовлення ліків
в асептичних умовах
Розчини для внутрішнього застосування для немовлят готуються на стерильній воді очищеній або воді для ін'єкцій в асептичних умовах без додавання стабілізаторів та консервантів.
Виготовлення стерильних лікарських засобів повинно здійснюватися в чистих зонах (приміщеннях) в асептичних умовах. Під чистим приміщенням (зоною) розуміють приміщення (зону), у якому контролюється концентрація завислих у повітрі часток і яке побудоване і використовується таким чином, щоб звести до мінімуму надходження, утворення і втримання цих часток всередині приміщення.
Для виготовлення стерильних ліків в аптеках обладнується асептичний блок, який складається із шлюзу, асептичної асистентської, приміщення для отримання води для ін'єкцій, фасування, закупорювання та стерилізації ліків. Можливе суміщення асистентської та фасувальної кімнати. Для аптек, які виготовляють в асептичних умовах лише очні краплі, наявність у складі асептичного блоку окремих приміщень для стерилізації, контрольного маркування і герметичного закупорювання виготовлених лікарських засобів є не обов'язковою. Приміщення асептичного блоку повинні бути максимально ізольовані від інших приміщень аптеки, раціонально взаємопов'язані між собою для забезпечення прямопоточних робочих процесів і скорочення потоку руху ліків у процесі їх виробництва (виготовлення); обладнані шлюзами, які захищають ззовні повітря асептичної кімнати від контамінації. Вікна в асептичній асистентській повинні бути герметично зачинені. Асептичний блок обладнується припливно-витяжною вентиляцією з перевагою припливу повітря перед витяганням, яка забезпечує не менше ніж десятикратний обмін повітря за годину. Система вентиляції повітря повинна враховувати розмір
приміщення, обладнання і чисельність персоналу, який у ньому перебу-ває, і мати відповідні фільтри.
Відповідальними за належну організацію роботи асептичних блоків і приготування стерильних лікарських засобів є завідувачі аптек, які про-водять щорічний інструктаж та перевірку знань працівників асептичних блоків щодо правил приготування лікарських засобів.
В аптеках концентровані розчини, напівфабрикати, внутрішньоаптечні заготовки, лікарські форми для офтальмології та ін'єкцій, обробки ран, для немовлят та з антибіотиками готують в асептичних умовах.
Для знезаражування скляних та металевих трубопроводів, великих скляних балонів в аптеці використовують обробку гострою парою протягом ЗО хв.
Миття та дезінфекція трубопроводу проводиться перед його скла-данням, а в процесі експлуатації - не рідше одного разу в 14 днів, а також при незадовільних результатах бактеріологічних досліджень води.
Для очищення від пірогенних речовин скляні трубки обробляють гаря-чим підкисленим 1 % розчином калію перманганату протягом 25-30 хв.
Для стерилізації трубопроводів з полімерних матеріалів і скла вико-ристовують обробку розчином " Дезоксону-1" або розчином пероксиду водню 6 %.
Прибирання асептичного блоку проводиться не рідше одного разу за зміну в кінці роботи вологим способом із застосуванням дезінфікуючих засобів.
Перед входом до асептичного блоку повинні бути гумові килимки, які один раз за зміну обробляють дезінфікуючими засобами.
Генеральне прибирання асептичної кімнати здійснюють один раз на тиждень у послідовності, зазначеній на схемі 7.3.
Термін зберігання стерильного аптечного посуду і скляних балонів великих ємностей - 24 год., допоміжного матеріалу і технологічного одягу в закритих біксах не більше трьох діб.
Особи, які беруть участь у виготовленні ліків в асептичних умовах, при вході до шлюзу повинні взути спеціальне взуття, помити руки, надіти стерильний халат, марлеву пов'язку у чотири шари, яку міняють кожні чотири години, а також шапочку та бахіли. Після вдягання стерильного технологічного одягу персонал повинен ополоснути руки водою для ін'єкцій та обробити їх дезінфікуючими засобами.
Схема 2. Послідовність генерального прибирання асептичної кімнати
На попередньо оброблені руки персоналу, зайнятого на ділянці виго-товлення, фасування та закупорювання розчинів, що не підлягають термічній стерилізації, необхідно надягнути стерильні хірургічні гумові рукавички.
Вхід зі шлюзу до приміщення, в якому виготовляють і фасують ліки в асептичних умовах, в нестерильному технологічному одязі забороняється. Забороняється також виходити за межі асептичного блоку в стерильному технологічному одязі. При необхідності вийти із асептичного блоку персонал повинен пройти через шлюз, знявши технологічний одяг. Після повернення персонал знову повинен пройти повну обробку.
Аптечні працівники, зайняті в асептичному блоці, повинні не менше одного разу на рік проходити інструктаж за вимогами, що пред'являються до них при роботі в зазначених приміщеннях.
Персоналу, який не працює в асептичному блоці, вхід у ці приміщення категорично забороняється.
При роботі в асептичному блоці для записів використовують попе-редньо нарізані аркуші кальки або рослинного пергаменту. Писати можна тільки кульковою ручкою, яку один раз на зміну слід протирати спиртом етиловим 70 % або спиртоефірною сумішшю (1:1).
Список використаної літератури
1. Громовик Б. П. Організація роботи аптек. Видання друге, виправлене і доповнене. - Вінниця, 2005. - 272 с.

 
 

Цікаве

Загрузка...