WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаМедицина → Організація постачання аптечних установ лікарськими засобами та виробами медичного призначення - Реферат

Організація постачання аптечних установ лікарськими засобами та виробами медичного призначення - Реферат

що виданий лабораторією, яка підпорядкована або уповноважена територіальною інспекцією.
4. Групова тара, зовнішня (вторинна) та внутрішня (первинна) упаковки, маркування, листок-вкладка, зовнішній вигляд без розкриття упаковки перевіряються на цілісність, однорідність, наявність пошкоджень, якість пакувальних матеріалів. При потребі, якщо виникла підозра щодо якості, лікарські засоби перевіряються з розкриттям упаковок стосовно розмірів, форми, кольору, однорідності, кількості одиниць в упаковці, наявності забруднень.
5. При позитивному результаті вхідного контролю уповноважена особа передає одержані серії лікарських засобів в реалізацію.
6. При негативному результаті вповноважена особа складає акт про виявлені дефекти, який є підставою для повернення партії постачальнику. Копія акта подається у територіальну інспекцію, яка після проведення додаткової перевірки та вибіркового лабораторного аналізу вживає заходів щодо інформування інших аптек про виявлені неякісні або фальсифіковані лікарські засоби та контролює дії постачальника щодо їх знищення, утилізації або повернення (у разі неякісних серій) виробнику.
7. У разі виникнення сумніву щодо якості лікарських засобів при виконанні візуального контролю вповноважена особа відбирає зразки сумнівних лікарських засобів та направляє їх у територіальну інспекцію для проходження лабораторних досліджень. На час проведення таких досліджень, до остаточного вирішення питання про їх якість, серія сумнівних лікарських засобів перебуває у карантині, ізольовано від інших лікарських засобів, з позначенням "Торгівля заборонена до окремого розпорядження".
Лікарські засоби, що надійшли в аптеку, оприбутковуються в день надходження за їх фактичною кількістю.
Перелік ліків, які підлягають обов'язковій лабораторній перевірці:
- субстанції, що використовуються в аптеках для виготовлення па-рентеральних лікарських форм і ліків, що застосовуються в очній практиці (за всіма параметрами аналітико-нормативної документації-АНД);
- наркотичні засоби, психотропні речовини і прекурсори, які підлягають спеціальному контролю згідно з чинним законодавством;
- лікарські засоби, що використовуються для наркозу, зокрема, інга-ляційного (за винятком кисню і закису азоту);
- рентгенконтрастні засоби, у т. ч. барію сульфат;
- протитуберкульозні препарати (зокрема, комбіновані), що містять римфаміцин, ізоніазид, етамбутол, піразинамід.
8. Особливості приймання наркотичних засобів,
психотропних речовин і прекурсорів списку № 1
Обов'язковою умовою для відпуску з аптечних складів наркотичних і психотропних лікарських засобів, прекурсорів списку № 1 повинна бути наявність у аптеки службового автотранспорту. Номер машини повинен бути вписаний у вимогу-замовлення і в рахунки-фактури. При транспортуванні, крім водія, повинна бути супроводжуюча особа. В межах міста, району транспортування дозволяється без супроводу міліції. При відсутності в аптеки службового транспорту наркотичні, психотропні лікарські засоби та прекурсори списку № 1 доставляються транспортом аптечного складу.
Для приймання наркотичних, психотропних лікарських засобів та пре-курсорів списку № 1 наказом завідувача аптеки створюється постійна комісія (в складі не менше трьох осіб) під головуванням заступника завідувача. При відсутності останнього - комісію очолює завідувач аптеки. Комісія повинна здійснювати суцільні перевірки найменувань, кількості, ваги тощо всіх наркотичних і психотропних лікарських засобів та прекурсорів списку № 1, що надійшли в аптеку, на відповідність даним, вказаним у рахунках-фактурах.
Аптечні фахівці, які отримують зазначені засоби з аптечних складів, повинні розписатися на всіх примірниках рахунків-фактур для засвідчення факту отримання таких засобів. Під копірку розписуватися не дозволяється.
При прийманні наркотичних і психотропних лікарських засобів, пре-курсорів списку № 1 у вигляді порошків, таблеток чи драже (ангро) члени комісії повинні мати на увазі, що ці препарати повинні відпускатися лише в опечатаному вигляді. На кожній упаковці має бути етикетка із зазначенням назви аптечного складу, найменування лікарського засобу, номера і дати аналізу, номера і дати фасування та підпису особи, яка фасувала даний препарат. Відпуск вказаних засобів, упакованих безпосередньо в папір чи целофан, категорично забороняється.
Результати цих перевірок оформляються письмовими актами відповідної форми, незалежно від наявності чи відсутності розходжень. Акт повинні підписати усі члени комісії і він повинен зберігатися разом з ра-хунком-фактурою.
При наявності розходжень у вазі наркотичних і психотропних лікарських засобів та прекурсорів списку № 1 в масі "ангро" аптека повідомляє про це у день отримання або не пізніше наступного дня телефоном, факсом, телетайпом чи телеграмою.
Претензії на бій ампул, брак (недостатнє наповнення, нечітка маркіровка і т. ін.), термін придатності чи нестачу кількостей тощо повинні бути заявлені в момент отримання вказаних засобів.
Як вже було сказано вище, усі лікарські засоби, що поступили в аптеку, обліковуються уповноваженою особою в "Реєстрі лікарських засобів, які надійшли до суб'єкта господарської діяльності", де вказується:
- номер запису;
- найменування постачальника та номер ліцензії на право здійснювати оптову реалізацію;
- номер і дата накладної;
- назва лікарського засобу, його лікарська форма, дата реєстрації та номер реєстраційного посвідчення;
- найменування виробника;
- номер серії, номер і дата сертифіката якості виробника;
- кількість одержаних упаковок;
- термін придатності лікарського засобу;
- результат контролю уповноваженої особи.
Найчастіше фахівці аптек виставляють до постачальників такі претензії:
-інструкції про застосування лише на іноземній мові;
- незадовільний асортимент;
- незадовільна ціна;
- відсутність сертифікатів якості;
- несвоєчасність і зриви поставок;
- підробки сертифікатів якості;
- великий обсяг мінімальної партії;
- малий залишковий термін придатності лікарських засобів.
Список використаної літератури
1. Закон України "Про лікарські засоби" від 4 квітня 1996р. № 123/ 96 ВР (зі змінами, внесеними згідно з Законом № 70/97 від 14.02.1997) // Юридичні аспекти фармації: Збірник нормативно-правових актів станом на 10 лютого 2001 р. - Харків: Мегаполіс, 2001. - С. 32-35.
2. Закон України від 8 липня 1999 p. № 863-XIV "Про внесення змін до Закону "Про обіг в Україні наркотичних засобів, психотропних речовин, їх аналогів і прекурсорів" // Юридичні аспекти фармації: Збірник нормативно-правових актів станом на 10 лютого 2001 р. -Харків: Мегаполіс, 2001.-С. 576-579.
3. Наказ МОЗ України від 16 березня 1993 р. № 44 "Про організацію зберігання в аптечних установах різних груп лікарських засобів та виробів медичного призначення" // Юридичні аспекти фармації: Збірник нормативно-правових актів станом на 10 лютого 2001р.- Харків: Мегаполіс, 2001,-С. 408-418.
4. Перелік ліків обов'язкового асортименту для аптечної мережі, затверджений Наказом МОЗ України від 18 серпня 1995 р. № 153 // Юридичні аспекти фармації: Збірник нормативно-правових актів станом на 10 лютого 2001 р. - Харків: Мегаполіс, 2001. - С. 369-571.
5. Громовик Б., Гасюк Г., Мороз Л., Чухрай Н. Фармацевтичний маркетинг. Навч. посібник. - Львів: Наутілус, 2000. - С. 76.
6. Украинский фармацевтический рейтинг // Еженедельник "Аптека", 2002. - № 8. - С. 3-6; № 9. - С. 4-5.

 
 

Цікаве

Загрузка...