WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаМедицина → Утилізація та знищення неякісних лікарських засобів - Реферат

Утилізація та знищення неякісних лікарських засобів - Реферат

охорони здоров'я України.
Якщо проведення знищення своїми силами в установі неможливе, то замовник подає заяву разом з протоколом аналізу якості лікарського засобу до спеціалізованої установи Міністерства охорони навколишнього природного середовища та ядерної безпеки України, що має дозвіл на поводження з небезпечними речовинами та токсичними відходами, у тому числі з неякісними лікарськими засобами, до складу яких входять наркотичні засоби, психотропні речовини та прекурсори. Спеціалізована установа в місячний термін повідомляє замовника про термін та умови проведення знищення неякісного лікарського засобу.
Установа, в якій має бути проведено знищення неякісних лікарських засобів,
Для знищення неякісних лікарських засобів застосовують такі методи:
інкапсуляція;
інертизація;
високотемпературне спалення;
розведення водою та злив до комунального колектора.
Для знищення неякісних лікарських засобів у вигляді твердих продуктів, порошків (таблетки, капсули, гранули, порошки для ін'єкцій тощо), напівтвердих лікарських засобів (креми, лосьйони, гелі, супозиторії тощо) застосовуються методи інкапсуляції, інертизації або високотемпературного спалення.
Для знищення неякісних лікарських засобів у вигляді рідин (розчини, суспензії, сиропи тощо) використовується метод розведення водою та злив до комунального колектора.
Технологія знищення за окремими методами
Методінкапсуляції
Метод інкапсуляції - це процес перетворення в моноліт неякісних лікарських засобів у замкнутому об'ємі за допомогою в'яжучих речовин, що включає наступні стадії:
розміщення неякісних лікарських засобів у пластмасовому або сталевому барабані в кількості, яка займає до 90 % внутрішнього об'єму барабана;
заповнення вільного об'єму розчином цементу, вапна та води у пропорції за масою відповідно 15:15:5;
перемішування розчину, закриття кришкою барабана та герметизація;
витримка 7-28 діб до повного застигання маси;
доставка барабана до сховища поховання побутових відходів та покриття його твердими побутовими відходами.
Метод інертизації
Метод інертизації - це процес перетворення в моноліт неякісних лікарських засобів за допомогою в'яжучих речовин з наступним подрібненням та розосередженням, включає наступні стадії:
зняття пакувального матеріалу з неякісних лікарських засобів;
подрібнення неякісних лікарських засобів до фракції з розміром окремих частинок не більше 2 міліметрів;
змішування подрібненої лікарської форми з водою, цементом та вапном у відношенні за масою відповідно 65:15:15:5 до отримання однорідної пасти;
транспортування пасти машиною-бетонозмішувачем до місця побутових відходів;
розсіювання (після застигання) подрібнених шматків пасти серед побутових твердих відходів.
Високотемпературне спалення
Високотемпературне спалення провадиться з використанням печей промислових підприємств для виготовлення цементу, вугільних теплоелектростанцій та ливарних цехів. Печі, температура в яких сягає 1200-2000 град.C, придатні для знищення лікарських засобів. Час знищення лікарських засобів при такій високій температурі становить кілька секунд. За таких умов всі органічні компоненти відходів руйнуються, а деякі потенційно небезпечні чи токсичні продукти горіння стають абсорбованим шлаковим продуктом, або їх видаляють за допомогою теплообмінного обладнання.
Розведення водою та злив до комунального колектора
Знищення неякісних лікарських засобів, які мають лікарську форму у вигляді розчинів та сиропів, провадять розведенням їх водою у відношенні 1 до 200 та поступовим зливом у комунальний колектор.
Ампули з розчинами неякісних лікарських засобів спочатку подрібнюються на твердій поверхні або в металевому барабані із застосуванням дерев'яного молотка, відокремлюється рідина, розводиться водою у відношенні 1 до 200 та зливається у комунальний колектор зі швидкістю, не більшою як 1 літр за секунду. Подрібнене скло збирається у контейнер для гострих предметів та відправляється до місця побутових відходів. Робітник, який виконує цю роботу, повинен мати захисний одяг, захисні окуляри, захисні рукавиці, респіратор або марлеву пов'язку.
Вимоги безпеки та охорони навколишнього середовища
Відповідальність за охорону праці та техніку безпеки при утилізації або знищенні неякісних лікарських засобів покладається на керівника тієї установи, яка провадить утилізацію (знищення).
Установа - виконавиця робіт з утилізації (знищення) неякісних лікарських засобів повинна ознайомити осіб, залучених до цієї роботи, з особливостями впливу лікарських засобів на організм людини, застережними заходами, правилами виробничої та особистої гігієни, провести інструктаж з техніки безпеки і правил пожежної безпеки, ознайомити з правилами подання першої медичної допомоги, з засвідченням у журналі з Техніки безпеки та протипожежної безпеки, переконатися в тому, що особи усвідомили цю інформацію, та забезпечити працівників засобами індивідуального захисту (респіратор або марлева пов'язка, медичні рукавички, захисні окуляри, одяг).
Список використаної літератури
1. Правила проведення утилізації та знищення неякісних лікарських засобів, до складу яких входять наркотичні засоби, психотропні речовини і прекурсори
2. Тольцман Т.И., Сбоева С.Г. и др. Организация е єкономика фармации. - М., 1984. - 336 с.
3. Якименко В.І. Законодавчо-правова база щодо правил утилізації та знищення неякісних лікарських засобів. - К., 2006.

 
 

Цікаве

Загрузка...