WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаМедицина → Організація постачання лікарськими засобами аптечних установ - Реферат

Організація постачання лікарськими засобами аптечних установ - Реферат

І психотропних лікарських засобів, прекурсорів списку № 1 можуть здійснювати лише державні та комунальні заклади охорони здоров'я, де обладнані спеціальні кімнати для зберігання цих препаратів Перелік таких закладів затверджується керівниками управлінь охорони здоров'я або аптечних управлінь місцевих держадміністрацій чи ДКП "Фармація"
5. Організація приймання товару в аптеці
Приймання товару від постачальника в аптеці здійснює комісія або відповідальна особа (уповноважена особа), що призначена наказом завідувача аптеки.
Організація проведення вхідного контролю якості лікарських засобів в аптеках регламентується наказом МОЗ України № 436 від 30.10.2001 р.
Вхідний контроль якості лікарських засобів в аптеках здійснює уповнова-жена особа, яка повинна мати вищу або, як виключення для сільської місцевості, середню фармацевтичну освіту. ЇЇ прізвище, контактний телефон та форму зв'язку (телефон, факс, електронна пошта) слід повідомляти обласній (міській) державній інспекції з контролю якості лікарських засобів (далі - територіальній інспекції). До компетенції уповноваженої особи належить підготовка та оформлення висновку щодо результатів вхідного контролю якості серій лікарських засобів з відміткою про передачу їх до реалізації.
Головними обов'язками уповноваженої особи є:
- перевірка лікарських засобів, які надходять в аптеку, і супровідних до-кументів - накладних (з обов 'язковим зазначенням назви, дозування, лікарської форми, номера серії, кількості, найменування виробника), висновків якості виробників, даних про реєстраційний статус лікарського засобу;
- оформлення висновку вхідного контролю якості лікарських засобів;
- ведення реєстру лікарських засобів, які надійшли до суб'єкта гос-подарської діяльності;
- перевірка наявності в аптеці неякісних та фальсифікованих серій лікарських засобів згідно з інформацією територіальної інспекції;
-надання територіальній інспекції повідомлень про виявлені неякісні та фальсифіковані лікарські засоби або про які є підозра щодо їх якості. Призупинення торгівлі такими лікарськими засобами;
- погодження внутрішнього порядку обігу лікарських засобів.
Вхідний контроль якості лікарських засобів, які надходять в аптеку, полягає в тому, що:
1. Закуповувати і одержувати лікарські засоби слід тільки в суб'єктів, які мають діючі ліцензії на право оптової торгівлі. Копії таких ліцензій додаються до угод про постачання і зберігаються у завідувача аптеки чи уповноваженої особи з усім комплектом документів.
2. Одержані аптекою лікарські засоби повинні пройти візуальний контроль уповноваженою особою, позитивний письмовий висновок якої є дозволом на реалізацію цих лікарських засобів.
3. Уповноважена особа перевіряє відповідність одержаних лікарських засобів супровідним документам щодо кількості, дозування, номерів серій, термінів придатності, реєстраційного статусу, назви, лікарської форми, ви-робника. Кожна серія лікарських засобів повинна супроводжуватися сер-тифікатом якості, що видається виробником, завіреним печаткою останнього постачальника. Лікарські засоби, перелічені нижче, повинні додатково супроводжуватися сертифікатом аналізу, що виданий лабораторією, яка підпорядкована або уповноважена територіальною інспекцією.
4. Групова тара, зовнішня (вторинна) та внутрішня (первинна) упаковки, маркування, листок-вкладка, зовнішній вигляд без розкриття упаковки перевіряються на цілісність, однорідність, наявність пошкоджень, якість пакувальних матеріалів. При потребі, якщо виникла підозра щодо якості, лікарські засоби перевіряються з розкриттям упаковок стосовно розмірів, форми, кольору, однорідності, кількості одиниць в упаковці, наявності забруднень.
5. При позитивному результаті вхідного контролю уповноважена особа передає одержані серії лікарських засобів в реалізацію.
6. При негативному результаті вповноважена особа складає акт про виявлені дефекти, який є підставою для повернення партії постачальнику. Копія акта подається у територіальну інспекцію, яка після проведення додаткової перевірки та вибіркового лабораторного аналізу вживає заходів щодо інформування інших аптек про виявлені неякісні або фальсифіковані лікарські засоби та контролює дії постачальника щодо їх знищення, утилізації або повернення (у разі неякісних серій) виробнику.
7. У разі виникнення сумніву щодо якості лікарських засобів при виконанні візуального контролю вповноважена особа відбирає зразки сумнівних лікарських засобів та направляє їх у територіальну інспекцію для проходження лабораторних досліджень. На час проведення таких досліджень, до остаточного вирішення питання про їх якість, серія сумнівних лікарських засобів перебуває у карантині, ізольовано від інших лікарських засобів, з позначенням "Торгівля заборонена до окремого розпорядження".
Лікарські засоби, що надійшли в аптеку, оприбутковуються в день надходження за їх фактичною кількістю.
Перелік ліків, які підлягають обов'язковій лабораторній перевірці:
- субстанції, що використовуються в аптеках для виготовлення па-рентеральних лікарських форм і ліків, що застосовуються в очній практиці (за всіма параметрами аналітико-нормативної документації-АНД);
- наркотичні засоби, психотропні речовини і прекурсори, які підлягають спеціальному контролю згідно з чинним законодавством;
- лікарські засоби, що використовуються для наркозу, зокрема, інга-ляційного (за винятком кисню і закису азоту);
- рентгенконтрастні засоби, у т. ч. барію сульфат;
- протитуберкульозні препарати (зокрема, комбіновані), що містять римфаміцин, ізоніазид, етамбутол, піразинамід.
Список використаної літератури
1. Закон України "Про лікарські засоби" від 4 квітня 1996р. № 123/ 96 ВР (зі змінами, внесеними згідно з Законом № 70/97 від 14.02.1997) // Юридичні аспекти фармації: Збірник нормативно-правових актів станом на 10 лютого 2001 р. - Харків: Мегаполіс, 2001. - С. 32-35.
2. Закон України від 8 липня 1999 p. № 863-XIV "Про внесення змін до Закону "Про обіг в Україні наркотичних засобів, психотропних речовин, їх аналогів і прекурсорів" // Юридичні аспекти фармації: Збірник нормативно-правових актів станом на 10 лютого 2001 р. -Харків: Мегаполіс, 2001.-С. 576-579.
3. Наказ МОЗ України від 16 березня 1993 р. № 44 "Про організацію зберігання в аптечних установах різних груп лікарських засобів та виробів медичного призначення" // Юридичні аспекти фармації: Збірник нормативно-правових актів станом на 10 лютого 2001р.- Харків: Мегаполіс, 2001,-С. 408-418.
4. Перелік ліків обов'язкового асортименту для аптечної мережі, затверджений Наказом МОЗ України від 18 серпня 1995 р. № 153 // Юридичні аспекти фармації: Збірник нормативно-правових актів станом на 10 лютого 2001 р. - Харків: Мегаполіс, 2001. - С. 369-571.
5. Громовик Б., Гасюк Г., Мороз Л., Чухрай Н. Фармацевтичний маркетинг. Навч. посібник. - Львів: Наутілус,2000. - С. 76.
6. Украинский фармацевтический рейтинг // Еженедельник "Аптека", 2002. - № 8. - С. 3-6; № 9. - С. 4-5.

 
 

Цікаве

Загрузка...