WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаМедицина → Державна система контролю якості лікарських засобів. Лабораторії з аналізу якості лікарських засобів при обласних інспекціях, їх завдання, функції, ст - Реферат

Державна система контролю якості лікарських засобів. Лабораторії з аналізу якості лікарських засобів при обласних інспекціях, їх завдання, функції, ст - Реферат

бактеріологічних аналізів (у найбільш великих лабораторіях);
6) приміщення для миття посуду, бюреток, піпеток і т.д. ;
7) кабінет завідувача лабораторією, у якому розміщаються також картотека анотацій лікарських засобів і шафи з довідкою-літературою;
8) методичний кабінет (у великих лабораторіях при наявності понад 10000 аналізів у рік);.
9) кімната для персоналу лабораторії;
10) підвальне приміщення чи надвірна будівля для збереження вогненебезпечних речовин і запасів кислот.
Контрольно-аналітична лабораторія забезпечується необхідними приладами, апаратами, хімічним посудом, господарськими приналежностями, реактивами, допоміжними матеріалами і т.п..
3. Задачі лабораторій
Контрольно-аналітичні лабораторії виконують ряд виробничих і організаційно-методичних функцій. Виробнича діяльність лабораторії полягає в перевірці якості лік, виготовлених госпрозрахунковими аптеками й аптеками при лікувальних установах, а також контроль якості продукції фармацевтичних фабрик, аптекоуправлінь і медикаментів, що надходять на аптечні склади.
За завданням Держінспекції по контролю за якістю лікарських засобів контрольно-аналітичні лабораторії можуть вилучати на аналіз продукцію підприємств медичної промисловості, розташованих в одній місцевості з лабораторією.
У госпрозрахункових аптеках, де по штаті немає хіміків-аналітиків, лабораторії повинні перевіряти не менш 0,3% приготовлених ліків по рецептах і внутріаптечних заготівлях. З аптек, де є хімік-аналітик, на перевірку в лабораторію вилучається 0,1% приготовлених лівд внутріаптечних заготівель.
З аптек закритого типу (при лікувальних установах) рекомендується щомісяця брати на аналіз у контрольно-аналітичну лабораторію наступнекількість лікарських форм: з аптек І категорії o 20 аналізів, II категорії-15
аналізів, III категорії - 5 аналізів. В аптеках закритого типу IV-VI категорії повинне вилучатися не менш 5 лік у квартал.
Перевірка якості ліків і внутріаптечних заготівель може здійснюватися хіміком-аналітиком лабораторії безпосередньо при відвідуванні госпрозрахункових чи лікарняних аптек, а також шляхом доставки вилучених для аналізу лік у контрольно-аналітичну лабораторію.
4. Шляхи удосконалення роботи контрольно-аналітичних лабораторій
У сучасних умовах особливого значення набуває удосконалювання роботи контрольно-аналітичних лабораторій, вишукування нових, більш ефективних методів аналізу, упровадження раціональних форм роботи і НОП.
Для впровадження НОП у роботу лабораторій рекомендується створювати з числа співробітників лабораторії ініціативну групу, що складається з 3-5 хіміків-аналітиків і завідувача лабораторією. У своїй роботі ця група повинна керуватися основними положеннями й інструкціями з наукової організації праці. Група НОП контрольно-аналітичної лабораторії проводить наступну роботу:
1) за допомогою фотографій робочого дня і хронометражу окремих операцій вивчає раціональність використання робочого часу працівників лабораторії і розробляє заходу щодо усунення непродуктивних утрат робочого часу;
2) детально аналізує організацію й оснащення робочих місць хіміків-аналітиків з метою подальшого удосконалювання робочих місць і підвищення продуктивності праці хіміків-аналітиків;
3) виявляє найбільш раціональні прийоми і методи праці, проводить обмін досвідом по їх широкому впровадженню в практику лабораторії, організує підвищення кваліфікації хіміків-аналітиків, підводить підсумки соціалістичного змагання, розробляє експрес-методики якісного і кількісного аналізу багатокомпонентних часто зустрічаються сумішей, складає і веде картотеки: алфавітну (на всі препарати і лікарську рослинну сировину), технологічну (на скрутні випадки виготовлення лік і на несумісності), фармакологічну (на нові препарати);
4) вивчає вплив умов праці (висвітлення, опалення і т.д. ) і виробничої естетики на продуктивність праці співробітників лабораторій;
5) удосконалює обліково-звітну документацію і діловодство лабораторії, розробляє більш спрощену документацію по обліку роботи хіміків-аналітиків.
3 метою поліпшення якості виготовлених в аптеках лік рекомендується проводити обстеження стану фармацевтичного порядку і технологічного рівня у всіх аптеках чи району міста шляхом раптових маршрутних виїздів бригад, що складаються з хіміків-аналітиків і фармацевтичних інспекторів. У деяких союзних республіках практикується створення бригад суспільного контролю, до складу яких входять хіміки-аналітики і рецептарі-контролери госпрозрахункових аптек і аптек лікувальних установ.
Крім аптек, хіміки-аналітики контрольно-аналітичних лабораторій перевіряють підвідомчі міжрайонні лабораторії, фармацевтичні виробниче підприємства й аптечні склади.
Важливим розділом організаційно-методичної роботи лабораторії є різні заходи, спрямовані на підвищення кваліфікації аптечних працівників. Працівники контрольно-аналітичних лабораторій беруть активну участь у роботі наукового фармацевтичного суспільства, проводять наукові дослідження з удосконалюванню методів аналізу, розробці більш зроблених методик якісної і кількісної перевірки лік, аналізують рецепти, що надходять в аптеки, з метою виявлення часто повторюваних прописів, керують роботою фармацевтичних кружків, організують семінарські заняття по методах стерилізації, біофармації, сумісності препаратів, фізико-хімічним методам аналізу й інших питань.
У великих лабораторіях для керівництва і проведення методичної і консультативної роботи організуються спеціальні методичні відділи.
Контрольно-аналітичні лабораторії проводять обласні і районні наради і конференції по контролі якості аптечної продукції, видають інформаційні листи, методичні матеріали, накази, спрямовані на удосконалювання внутріаптечного контролю й усунення причин, що заважають поліпшенню якості лік.
Список використаної літератури
1. Криков В. Організація і економіка фармації. - М., 2002.
2. Громовик В.П. Організація роботи аптек. - М., 2000.

 
 

Цікаве

Загрузка...