WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаМедицина → Оформлення документів та одержання товарно-матеріальних цінностей з аптеки - Реферат

Оформлення документів та одержання товарно-матеріальних цінностей з аптеки - Реферат

їхнім відділенням лікарень. В інших випадках відпустка товарів з аптеки у відділення лікарень виробляється тільки тому медичному працівнику, прізвище якого зазначена у вимозі і дорученні на право одержання товарів. Як правило, таким обличчям є старша чи чергова сестра відділення. В одержанні вона розписується на екземплярі вимоги, що залишається в аптеці, а другий екземпляр передається їй при відпустці медикаментів. Медичний працівник, одержуючи ліки і медичні вироби з аптеки, перевіряє відповідність їх виписаним у вимозі, наявність чітка заповненої етикетки, якості упакування. Провізор аптеки, що відпустив ліків для відділення, також розписується на вимозі. Увеликих медичних установах доцільно організувати централізований підвіз лік безпосередньо у відділення лікарні, кабінети, лабораторії. Упакування й оформлення етикеток на відпускаються аптекою ліків повинні відповідати усім установленим вимогам. Відпуск лікувально-профілактичним установам з аптеки ліків повинні мати точне і ясне позначення на чи сигнатурі етикетці: "Внутрішнє", "Зовнішнє", "Для ін'єкцій", "Очні краплі" і т.п., а також найменування відділення (кабінету), цілком склад ліків, що відповідає пропису, зазначеної у вимозі, дату готування і підпис особи, яка приготувала, яка перевірила й відпустила ліки з аптеки.
Особливо ретельно стежать за упакуванням лікарських засобів, що містять отрутні і наркотичні, а також сильнодіючі препарати, тому що відпустка їх для медичних установ виробляється у великих кількостях, ніж по амбулаторному рецепту одному хворому.
Лікувально-профілактичні установи одержують отрутні, наркотичні і сильнодіючі засоби тільки у виді готових лік, наготовлених чи промисловістю аптекою. На етикетках лік, що містять отрутні лікарські засоби, ставиться штамп чорною тушшю "А", а на етикетках лік із сильнодіючими засобами - штамп червоною тушшю "Б".
При відсутності на упакуваннях лік перерахованих позначень збереження і застосування лік у медичних установах не дозволяються. Розфасовка, розсипка, розважування, переливання і перекладання лік в інше упакування безпосередньо в чи відділенні кабінеті, а також заміна етикеток не допускаються.
Лікувально-профілактичні установи охорони здоров'я зобов'язані здійснювати суворий контроль за повним і по призначенню використанням бюджетних асигнувань, виділюваних на медикаменти і перев'язні засоби.
Відпуск лікарських засобів виробляється завідувачем чи аптекою його заступником по накладних, підписаною завідувач відділенням і затвердженим керівником чи установи обличчям, на те уповноваженим, медичному працівнику, прізвище якого зазначена в накладної (див. нижче). В одержанні цінностей з аптеки одержувач розписується на екземплярі в накладній, що залишається в аптеці. Накладні виписуються в двох екземплярах і заповнюються чорнилом чи кульковою ручкою. Перший екземпляр накладної залишається в аптеці, а другий повертається у відділення (кабінет) при відпустці медикаментів та інших цінностей. У накладних обов'язково вказуються повне найменування медикаментів, перев'язних засобів і інших цінностей, їхні розміри, фасовка, лікарська форма, дозування, упакування і кількість, необхідні для визначення роздрібної ціни і вартості цінностей.
У тих випадках, коли в накладній не зазначені повні дані на виписані лікарські засоби, завідувач аптекою зобов'язаний при виконанні замовлення дописати в обох екземплярах необхідні чи дані внести відповідні виправлення.
Виправлення кількості, фасовки і дозування лікарських засобів і інших цінностей убік збільшення категорично забороняється.
На одержання з аптеки цінностей, що складаються на предметно-кількісному обліку, виписується окрема накладна, що затверджується керівником установи. Накладні (вимоги) на отрутні і наркотичні лікарські засоби виписуються латинською мовою.
У накладних на одержання з аптеки отрутних, наркотичних, гостродефіцитних і дорогих і лікарських засобів, радіоактивних ізотопів і препаратів для клінічних іспитів і досліджень указуються номфа історій хвороби, прізвище, ім'я, по батькові хворих, для яких виписані лікарські засоби.
Медикаменти, що містять отрутні, наркотичні і сильнодіючі лікарські засоби, етиловий спирт, а також гостродефіцитні і дорогі медикаменти, по яких ведеться предметно-кількісний облік, відпускаються відділенням установи в розмірах, що не перевищують п'ятиденну потребу в них.
Список використаної літератури
1. Основи законодавства України про охорону здоров'я.
2. Закон України "Про забезпечення санітарного та епідемічного благополуччя населення" // Фармацевтичний журнал - 1995 - №2 - с.109-126
3. Закон України "Про лікарські засоби" від 04.04.96.
4. Постанова КМ України від 17.11.97 №1570 "Про затвердження Правил торгівлі лікарськими засобами в аптечних закладах"
5. Постанова КМ України від 19.01.98 №40 "Про затвердження нормативів мінімального забезпечення населення державними та комунальними заставами охорони здоров'я, що здійснюють реалізацію лікарських засобів".
6. Постанова КМ України №1303 "Про упорядкування безкоштовного і пільгового відпуску лікарських засобів по рецептах лікарів у випадку амбулаторного лікування окремих груп населення й окремих категорій захворювань"
7. Постанова КМ України від 05.09.96 №1071 "Про порядок закупівлі лікарських засобів установами й організаціями охорони здоров'я, що фінансуються з бюджету".
8. Постанова КМ України від 03.01.96 № 72 "Про положення про Комітет з контролю за наркотиками при Міністерстві охорони здоров'я"
9. Постанова КМ України № 770 від 06.05.2000 "Про затвердження переліку наркотичних засобів, психотропних речовин і прекурсорів".
10. Постанова Державного комітету України з питань регуляторної політики і підприємництва, Міністерства охорони здоров'я України від 12.01.2001 №3/8 "Ліцензійні умови здійснення господарської діяльності по виробництву лікарських засобів, оптової, роздрібної торгівлі лікарськими засобами"
11. Постанова КМ України від 02.06.2003 № 789 "Про утворення Державної служби лікарських засобів і виробів медичного призначення".
12. Громовик Б.П. Організація роботи аптек // Навчальний посібник для студентів вищих навчальних закладів фарм. профілю Ш-ІУ рівнів акредитації /Вид. "Нова книга", 2003.

 
 

Цікаве

Загрузка...