WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаМедицина → Особливості дитячого харчування - Реферат

Особливості дитячого харчування - Реферат

потребу в дієтичному і лікувально-профілактичному харчуванні. Дефіцит споживання вітамінів та мікроелементів спостерігався у 27-92% обстежених.
В структурі дитячої смертності (діти до 1 року) харчові отруєння та кишкові інфекції займають сьоме місце, та цей показник має тенденцію до зростання. За статистичними даними МОЗ України, тільки половина новонароджених вигодовується материнським молоком до 3 місяців життя, двоє з трьох немовлят - до півроку. За даними НДІ ПАГ АМН України, серед дітей, що знаходяться на штучному вигодовуванні, до 25% харчуються сучасними високо адаптованими молочними сумішами закордонного виробництва, 30-35% - частково адаптованими сумішами вітчизняного виробництва, інші - 35-40% (переважно діти сільскої місцевості) вигодовуються розведеним коров"ячим молоком, склад якого не задовольняє потреби організму дітини, що росте, в цілому ряді важливих харчових компонентів. Це призводить до ряду захворювань, особливе місце серед яких у дітей займають дизбактеріози кишок.
Експертиза продуктів дитячого харчування в Інституті екогігієни та токсикології ім. Л.І.Медведя проводиться згідно вимог "Кодексу харчування" Комісії покодексу харчування Єдиної програми по харчовим стандартам, розробленого ВООЗ і Комітетом по харчовій і сільськогосподарській продукції при ООН (Рим, 1994), діючих Директив ЄС по дитячому харчуванню, МБВ і СН № 5061-89 (1989 р.).
Постала необхідність розробки та впровадження нормативних документів по гігієні дитячого харчування з урахуванням європейських вимог замість нормативів СРСР. Розроблено проект Закону України "Про якість та безпеку харчових продуктів і товарів для дітей", проект переліку "Харчових добавок, що дозволені в харчових продуктах для дітей", проект "Гігієнічних нормативів якості та безпеки продуктів дитячого харчування", впровадження яких дозволить узгодити міжнародні та національні нормативи якості та безпеки продуктів дитячого харчування для більш вільного товарообміну. Пряме адаптоване впровадження європейських стандартів через національну систему якості продуктів дитячого харчування дозволить не лише споживати якісні продукти дитячого харчування, а й вийти на європейський ринок з вітчизняними товарами.
Виробництво вітчизняних продуктів дитячого харчування ще не досягло достатнього рівня. Зовсім не виробляються продукти лікувального харчування для дітей із спадковими захворюваннями (ферментопатіями, порушеннями амінокислотного, вуглеводного обмінів, алергіями тощо).
Ще однією серйозною проблемою на сьогодні залишається проблема забезпечення виробництв по виготовленню продуктів дитячого харчування високоякісною сировиною.
В Україні, як і у світовій практиці, до продуктів харчування для дітей ставляться підвищені вимоги відносно їх безпеки, харчової та біологічної цінності, яка повинна задовольняти потреби дитячого організму в поживних речовинах та енергії, а також до екологічної сировини, з якої виробляють ці продукти.
Українське законодавство у відношенні харчових домішок обмежує використання синтетичних сполук для дитячого харчування. Дітям більш старшого віку (від 3-х років) також з гігієнічних позицій бажано обмежувати вживання синтетичних речовин.
Проблема забрудненості продуктів харчування радіонуклідами також залишається актуальною. Науково-дослідні заклади Міністерства охорони здоров'я активно працюють над розробкою нових технологій виробництва лікувально-профілактичного харчування радіопротекторної дії. Проблема виведення сторонніх речовин із організму вирішується за рахунок створення харчових продуктів і добавок, спроможних вибірково зв'язувати радіонукліди та інші токсичні речовини на рівні шлунково-кишкового тракту, виявляти антиоксидантну дію, мати загальностимулюючу дію на організм. Залишається актуальною проблема забезпечення немовлят безпечним та доброякісним харчуванням через мережу дитячих молочних кухонь.
Єдиними функціональними продуктами, що містять пробіотики, на ринку України в даний час є суміші NAN Кисломолочний з народження і NAN з 6 місяців з біфідобактеріями. Ці продукти містять запатентований фірмою Nestle комплекс BL, що є єдиним пробіотичним комплексом, дозволеним міжнародними організаціями для застосування в дитячому харчуванні. Комплекс BL містить живі біфідобактерії, ідентичні тим що утримуються в кишечнику дітей на грудному вигодовуванні, життєздатність і здійснення якими захисних функцій в організмі доведені експериментальними і клінічними дослідженнями. Надходячи в кишечник дитини і виявляючи там свої властивості, біфідобактерії здійснюють наступні функції:
" роблять антитоксичну дію
" придушують ріст хвороботворних мікроорганізмів
" поліпшують іммуннітет дитини за рахунок посилення продукції імуноглобулінів, інтерферону
" підвищують ступінь сорбції і виведення важких металів
" впливають на мікробіологічний склад кишечнику
" стимулюють синтез амінокислот
" стимулюють синтез вітамінів групи В, вітаміну К і фолієвої кислоти.
У виготовленні суміші NAN Кисломолочний застосований унікальний процес біологічної ферментації, завдяки якому поліпшується перетравлення і засвоєння білка, прискорюється випорожнення шлунку, знижується частота твердого випорожнення і запору, поліпшується мінералізація кісток за рахунок більш повноцінного усмоктування кальцію, а також придушується можливість розмноження хвороботворних бактерій як у пляшці, так і обсеменіння суміші з зовнішнього середовища.
Суміші NAN Кисломолочний і NAN з 6 місяців з біфідобактеріями рекомендовані як здоровим дітям так і дітям, що страждають від дисбактеріозу, кишкових розладів, інфекційних діарей, при ротовірусній інфекції.
Список використаної літератури
Продукти харчування і з доров'я дітей // Журнал "Лікар-інфо". - 11 квітня 2003.

 
 

Цікаве

Загрузка...