WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаМедицина → Санітарно-освітня робота (з прикладами санітарних бюлетнів) - Реферат

Санітарно-освітня робота (з прикладами санітарних бюлетнів) - Реферат

харчування;
- часті гнійні і запальні ураження слизової рота, шкіри, статевих органів;
- тривалий розлад випорожнення (понад 1 місяць);
- підвищена температура, що тримається більш як місяць без будь-якої причини.
ЗАПАМ'ЯТАЙТЕ: СШД НЕ ПЕРЕДАЄТЬСЯ:
- через рукостискання;
- через поцілунок;
- через їжу;
- через предмети домашнього вжитку;
- при купанні в басейні, душі;
- через спортивні предмети;
- через спілкування з домашніми тваринами;
- через укуси комах;
- при догляді за хворими.
Вірус імунодефіциту людини не проникає в організм при побутових контактах.
?
?
‰ Збудник хвороби (дифтерійна паличка). Знаходиться на слизових оболонках зіву, носа, носоглотки хворого або бактеріоносія.
Бактріоносієм звичайно стає перехворівши дифтерією, але досить часто носійство виявляється і в тих, хто не хворів дифтерією, але страждає хронічним тонзилітом, або має будь-яке інше вогнище хронічної інфекції.
Разом з краплями слини і слизу дифтерійний збудник потрапляє повітря і осівши на різних речах вони інколи зберігають свою життєдіяльність багато днів. Тому дифтерія може передаватися через іграшки та інші речі, якими користувався хворий.
‰ Якщо організм виявився сприйнятливим до інфекції, то через 2-7 дн. Розвивається захворювання. Хворіють переважно діти у віці від 1 до 12 років, але в останній час реєструються випадки захворювань у підлітків і дорослих.
‰ Першими ознаками захворювання є млявість, біль при ковтанні, підвищення температури. Ці симптоми нагадують ангіну, але ховатися за ними може дифтерія. І тільки лікар може виявити ознаки, які характерні для дифтерії. Пізнє звернення за медичною допомогою може привести до задухи і загиблі хворого.
‰ Лікування хворого проводиться тільки в лікарні. Після госпіталізації дитини квартиру дезінфікують, а за тими, хто спілкувався з ним, встановлюють медичний нагляд.
‰ Для попередження дифтерії, як і будь-якого заразного захворювання, велике значення має загальне укріплення здоров'я дитини.
Широке використання свіжого повітря, правильне харчування і догляд підвищують опірність дитячого організму до заразних захворювань.
‰ Але самим дійовим засобом попередження дифтерії є протидифтерійні щеплення, так як вони сприяють виробленню в організмі дитини захисних речовин, які і захищають його від захворювання.
‰ Перше щеплення роблять дітям з 3-х місячного віку, триразово з інтервалом в 3 одн. Несприятливість до дифтерії зберігається на протязі 3-х років, тому необхідно проводити повторні щеплення в 6-, 9-, і 14-рчному віці. Як правило дитина переносить щеплення легко.
?
Туберкульоз - це тяжке інфекційне захворювання. Збудником його являється туберкульозна палочка. Зараження відбувається в основному від хворих людей, рідше через молоко від хворих тварин. Основним джерелом зараження є мокрота хворого, в якій знаходяться туберкульозні палочки. Потрапляючи на землю та на інші предмети, мокротиння висихає, а палочки піднімаючись у повітря разом з частинками пилу проникають у легені людини.
Чому одні хворіють, а інші ні?
Так, зараження дійсно н завжди викликає захворювання. Це залежить від загального стану організму. Якщо організм людини ослаблений, виснажений, то туберкульозні палочки можуть викликати хворобу. Якщо ж організм здоровий, міцний, опірність його до хвороби добра - палочки в ньому, як правило, не розмножуються. На стійкість до туберкульозного захворювання має певний вплив і вік людини, матеріально-побутові умови життя людини, її харчування, умови праці та відпочинку.
Чи передається туберкульоз по спадковості?
Туберкульоз по спадковості не передається. Є багато прикладів коли діти у батьків хворих на туберкульоз на протязі всього життя залишаються здоровими. Дуже рідко спостерігається зараження туберкульозом плода від хворої матері під час вагітності або роді. Туберкульозні палочки тоді проникають в організм плода через дитяче місце. В таких випадках у дітей може бути природжений туберкульоз або розвитися у перші місяці життя.
Туберкульоз протікає здебільшого скрито. До моменту виявлення туберкульозу людина не почуває себе хворою. Ось чому раннє виявлення захворювання і його своєчасне лікування має надзвичайне значення. На туберкульоз хворіють люди різного віку. Отже, для того щоб не захворіти на туберкульоз необхідно насамперед зміцнювати свій організм, підвищувати його стійкість до захворювань. Виконувати правила особистої гігієни праці, відпочинку, харчування. Відмовитися від шкідливих для організму звичок - вживання алкоголю, куріння.
Довго тривалість життя алкоголіків хворих на туберкульоз значно менша, ніж у хворих що не п'ють.
Флюорографія - найбільш надійний метод виявлення скрито протікаючого туберкульозу і інших захворювань легень. Кожна свідома людина повинна розцінювати флюорографічне обстеження, своєчасне і повноцінне лікування - як свій громадський обов'язок.
Обов'язковим є метод специфічної профілактики туберкульозу - вакцинація. Вакцинація проти туберкульозу проводиться в родильних будинках. Ревакцинацію проводять школярам у віці 7 років і 14 років. Ревакцинації підлягають діти, які негативно реагують на туберкулінові проби, тобто у яких р.Манту від'ємна. Щороку проводиться р.Манту весною дошкільнятам, а осінню школярам. Специфічна профілактика туберкульоз має велике значення у боротьбі з туберкульозом у дітей.
?
Епідемічний паротит являє собою гостре інфекційне захворювання, що спричиняється фільтрівним вірусом і характеризується ураженням слинних залоз.
Вірус епідемічного паротит знаходиться в слині в кінці інкубації і протягом 3-5 днів хвороби.
Найбільш сприятливіші діти у віці від 5 до 15 років. Імунітет після перенесеного епідемічного паротиту дуже стійки ізберігається на все життя. Інкубаційний період у середньому триває 18 днів, строки можуть коливатися від 11 до 23 днів.
Захворювання часто починається із продромальних явищ: загальне нездужання, головний біль, підвищення температури. Швидко збільшується привушна залоза, заповнюючи заглибину між гілкою нижньої щелепи і соскоподібним відростком.
?
Припухання привушної залози супроводжується скаргами хворого на біль при жуванні і відкриванні рота. Шкіра над збільшеною і щільною залозою напружена, колір її без змін. Ущільнена і болюча залоза в центрі, по периферії чутливість до надавлювання зменшується. Запальний набряк клітковини, що оточує залозу, призводить до поширення опуху на щоку і шию. Часто буває двохстороннє ураження привушних залоз, у таких випадках обличчя набуває своєрідної форми, через що хворобу назвали "свинкою". Протягом 4-5 днів на фоні підвищеної температури припухання підщелепних слинних залоз наростає, потім процес переходить у стадію зворотного розвитку: температура поступово знижується, зменшується опух і на 8-10 день настає одужання.
Клінічний перебіг епідемічного паротиту відзначається великою різноманітністю, тому, що вірус цього захворювання може уражати будь-яку залозу і нервову систему.
Лікування - симптоматичне. Постільний режим до повного одужання. Щоб полегшити жування дають рідку і напіврідку їжу. Рот повинен бути чистим, а тому призначають полоскання фізіологічним розчином, або 2% розчином борної кислоти. Сухе тепло на підпухлу залозу (грілка або суха пов'язка з товстим шаром вати).
Профілактика. Хворий має бути ізольований вдома. Строк скорочено тепер до 9 днів, якщо зникне припухлість.

 
 

Цікаве

Загрузка...