WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаМедицина → Захворювання периферичної нервової системи - Реферат

Захворювання периферичної нервової системи - Реферат

мієлопатію - стиснення судин спинного мозку. Можливе поєднання ураження корінців і спинного мозку - мієлорадикулопатія.
Клінічна картина остеохондрозу шийного відділу хребта зумовлюється не грижовими випинаннями а змінами кісткових структур (остеофіти) і дисковергебральним артрозом. Дегенеративно-дистрофічним змінам найбільш підвладні нижньошийні сегменти, що відзначаються найбільшою рухливістю. Має також значения і те, що поблизу кістково-суглобового апарату знаходяться хребтові артерії та межовий симпатичний стовбур. У задньобокових відділах тіл хребців знаходяться витягнуті доверху півмісяцеві або гачкоподібні відростки. Вони спікаються з тілами хребців і утворюють гак звані унковертебральиі суглоби. Збоку біля них знаходиться хребтова артерія, а попереду вони обмежують міжхребцеві отвори.
Цервіалгія - це гострий або підгострим біль у шийній ділянці, постійний або у вигляді нападу (нервікаго - простріл). Біль частіше тупого, ниючого, розпирального характеру. Нерідко він поширюється у потиличну ділянку та надпліччя. Біль посилюється під час рухів головою або поворотів голови та інших рухів, після сну, під час кашлю, зміни погоди.
Під час огляду шийної ділянки рухи хребта бувають різко обмеженими у разі нахилів. Під час глибокої пальпації визначається болісність окремих остистих відростків. Характерним є виникнення м'язово-тонічного синдрому. Рефлекторно-тонічні реакції насамперед поширюються на передній драбинчастий м'яз. Виникнення цервікалгії зумовлено остеохондрозом СІV - СV і СV - СVІ хребців?
Цервікокраніалгія, або синдром хребтової артерії, або задній шийний симпатичний синдром (синдром Барре - Льєу) - це вазомоторні, дистрофічні та інші порушення, зумовлені подразненням симпатичних сплетень хребтової артерії. Дегенеративно-дистрофічні зміни локалізуються у нижньошийній ділянці хребта на рівні СV - СVІ - СVІ - СVІІ - Th1, хребців. Вони викликають подразнення симпатичних сплетень та інших рецепторів хребта, що зумовлює розвиток дистонічних порушень у басейні хребтової артерії.
Клінічна картина характеризується наявністю зорових і слухових порушень. Частою скаргою буває майже постійний головний біль. Нерідко біль поширюється на тім'яну та скроневі ділянки, очні яблука.
Цервікобрахіалгія - це рефлекторний синдром, за наявності якого у процес втягуються не тільки м'язи шиї, але й рук і який характеризується розвитком м'язово тонічних, нейродистрофічних і нейросудинних синдромів верхніх кінцівок. Основні прояви цервікобрахіалгії зумовлені патологією шийного відділу хребта на рівні СV - СVІ - СVІ - СVІІ - Th1, хребців. Основним симптомом є постійний біль у ділянці шиї та проксимальних відділах руки, плечового пояса, грудної клітки. Біль виникає також у ділянці сухожилково-навколосуглобових тканин плечового та ліктьового суглобів. Напад болю посилюється під час рухів голови. Якщо уражений корінець CVІІ, біль поширюється від шиї, лопатки та іррадіює у руку по зовнішній поверхні плеча і тильній поверхні передпліччя на II та III пальні. У разі цервікобрахіалгії спостерігаються м'язово-тонічні, вазомоторні та нейродистрофічні синдроми, які необхідно диференціювати. Найчастіше зустрічаються плечолопатковий періартроз, синдром плече кисть, епікондильоз плеча.
Плечолонатковий иеріартроа це м'язово-тонічні та нейродистрофічні порушення тканин, що оточують плечовий суглоб. Джерелом патологічної імпульсації є патологічне змінений шийний хребцевий сегмент. Рефлекторний генез цих порушень підтверджується тим, що введення розчину новокаїну в уражений шийний диск призводить до тимчасового зникнення м'язово-тонічних розладів?
Синдром плече-кисть Стейнброкера характеризується клінічною картиною плечолопаткового періартрозу в поєднанні з вегетативно-судинними і трофічними змінами в ділянці кисті та променевозап'ясткового суглоба. Спостерігається набряк кисті, змінюється колір шкіри і температура у цій ділянці. Ліктьовий суглоб до процесу не залучається.
Синдром епікондильозу плеча спостерігається не тільки в разі патології шийного відділу хребта, але й за умови дегенеративно-дистрофічних уражень фіброзних і м'язових тканин, що прикріплюються до зовнішнього і, внутрішнього надвиростка плеча.
Вищезазначені синдроми, незважаючи па значні відмінності клінічних проявів, різну локалізацію ураження дисків, мають багато загальних ознак: 1. біль у разі нейродистрофічних синдромів характеризується дифузністю і не відповідає зоні іннервації периферичного нерва; 2. наявна болісність тканин під час надавлювання, особливо у місцях прикріплення м'язів і зв'язок; у м'язах визначають болісні вузлики з чіткими краями (вузлики Корнеліуса); 3. малорухомість у суглобах; 4. трофічні порушення: набряки, місцеве зниження температури тіла, остеопороз, гіпертрихоз.
Шийна радикулопатія (радикуліт). Основним симптомом хвороби є біль, що виникає раптово у вигляді прострілу після невправного руху або фізичного навантаження. Біль посилюється Бід час рухів голови^ іррадіює у надпліччя, руку, надлопаткову ділянку. [Положення голови буває вимушеним, голова дещо рахилена в бік ураженого корінця. Насамперед страждають корінці СVІ - СVІІ .За такої умови у ділянці іннервації уражених корінців виявляються гінестезія або анестезія, гіпотонія м'язів руки, надпліччя. Можуть знижуватися сухожилкові та періостальні рефлекси. Можливі вегетативно-судинні розлади.
Із рефлекторних синдромів па рівні грудного відділу хребта виділяється торакалгія. Проявом її є постійний біль у грудній клітці. Іноді він носить оперізувальний характер і посилюється під час різких рухів, кашлю, глибокого вдиху. Торакалгія спостерігається порівняно рідко. Біль у грудній клітці у разі дегенеративно-дистрофічних змін хребта частіше зумовлений ураженням хребцево-реберних і попереково-реберних суглобів та їх капсул.
Грудна радикулопатія (радикуліт) спостерігається порівняно рідко. Неврологічна симптоматика звичайно виявляється в ділянці іннервації ураженого корінця. Постійним симптомом є біль. Чутливі розлади виявляються виникненням ділянки анестезії або гінестезії.
Джерелом патологічної імпульсації є подразнення рецепторів фіброзних кілець, задньої поздовжньої, міжостистої та інших зв'язок, а також капсул суглобів.
Люмбаго - це гострий, гину прострілу, поперековий біль, що виникаєраптово під час фізичного навантаження або будь-якого руху, часто незначного.
Цей біль дуже різкий сковуючий. Люмбаго триває кілька днів і стихає.
Люмбалгія - підгострий або хронічний поперековий білі, що виникає поступово, після фізичного навантаження, тривалого перебування у незручній позі, охолодження. Біль у поперекових м'язах має ниючий, тупий характер і посилюється під час зміни положення. Чутливість не порушується. Змін у рефлекторній сфері не спостерігається.
Люмбоішіалгія - не біль у поперековій ділянці, що поширюється на сідницю, ногу, інколи на обидві ноги. Біль ніколи не опускається на ступню і не досягає пальців ноги, що патогномонічно для корінцевих уражень. Часто біль у попереку посилюється за умови найменшого руху тулуба, під час чхання, кашлю. Рухи хребта у поперековій ділянці бувають різко обмеженими під час нахилів, відзначається напруження м'язів, зміна конфігурації хребта. У разі дискогенної люмбоішіалгії можливе поєднання рефлекторно-тонічних, вегетативно-судинних і пейродистрофічних порушень. Однак за такої умови не визначається чітких ознак випадання функції нервових корінців.
До них належать корінцеві та корінцево-судинні синдроми. |їі Корінцеві прояви це дискогенна попереково-крижова радикулопатія (радикуліт). Ураження корінців цього ріння клінічна щроявляються чутливими, руховими розладами, змінами

 
 

Цікаве

Загрузка...