WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаМедицина → Історія хвороби: Гострий аліментарний дистрофічний панкреатит - Реферат

Історія хвороби: Гострий аліментарний дистрофічний панкреатит - Реферат

- стінка артерії звичайна, еластична. Пульс на перерахованих артеріях задовільний.
АТ 110/70 мм.рт.ст. Пульсовий тиск 40 мм.рт.ст. Артеріальний тиск однаковий на нижніх і верхніх кінцівках.
Перкусія:
Межі відносної серцевої тупості:
" права - 0,5 см назовні від правого краю грудини в IV міжребір'ї,
" ліва - 0,5 см досередини від лівої середньоключичної лінії в V міжребір'ї,
" верхня - на рівні ІІІ ребра по нижньому краю.
Межі абсолютної серцевої тупості:
" права - на рівні правого краю грудини в IV міжребір'ї,
" ліва - на 0,5 см медіальніше від лівої середньоключичної лінії в V міжребір'ї,
" верхня - на рівні верхнього краю IV ребра.
Ширина судинного пучка - не виходить за межі грудини.
Аускультація: тони серця звучні, чисті, ритмічні, з частотою 70 за одну хвилину, патологічні шуми не вислуховуються.
1 точка (мітральний клапан) - в ділянці локалізації верхівкового поштовху.
2 точка (аортальний клапан) - в другому міжребір'ї справа від грудини.
3 точка ( клапан легеневого стовбуру) - в другому міжребірї зліва від грудини.
4 точка (тристулковий клапан) - на основі мечевидного відростка.
5 точка (аортальний клапан) точка Боткіна-Ерба - в третьому міжребір'ї зліва від грудини. При аускультації артерій патологічних шумів не виявлено.
Шлунково-кишковий тракт (місце хвороби):
Скарги: на постійний, інтенсивний, тупий, стискаючий біль у верхньому відділі живота, що носить інколи оперізуючий характер з іррадіацією в спину; нудоту, що виникає після прийому їжі та, інколи, супроводжується блювотою, яка, в свою чергу, не приносить полегшення; загальну слабість, зниження апетиту та втрату маси тіла (приблизно на 15 кг за останні 3 тижні); стійке та тривале підвищення температури тіла до 38 С.
Огляд:
- порожнина рота: акт ковтання не порушений, відкривання рота вільне, запах з рота звичайний, слизова волога, блідо-рожевого кольору без патологічних змін, язик не збільшений, вологий, обкладений білим налетом, відхилення відсутнє; ясна бліді не кровоточать. Патологічних змін слизової рота, зубів не виявлено. Задня стінка глотки блідо-рожева, чиста; мигдалики звичайної форми, не виступають за піднебінні дужки, без патологічних змін.
- живота: овальної форми, не збільшений, права і ліва частини живота симетричні, пупок втягнутий. Шкіра без висипань, пігментації, поширених вен, рубців, кил - не виявлено. Перистальтика ослаблена.
При перкусії живота визначається тупий звук. Симптом флюктуації негативний.
Пальпація живота: при поверхневій пальпації передня черевна стінка чутлива, резистентність в ділянці епігастрія і лівому підребір`ї. Перистальтичні шуми послаблені. Позитивний симптом Воскресенського, Мейо-Робсона. В епігастрії пальпується інфільтрат - розмірами 15#10 см. При флюктуації вільна рідина в черевній порожнині не визначається.
При глибокій ковзній методичній проникаючій пальпації по методу Образцова - Стражеско:
Сигмовидна кишка промацується у лівій здухвинній ямці у вигляді гладкого, еластичного циліндра, безболісна, товщиною 3 см, помірно щільної консистенції, має гладеньку поверхню, рухома, не бурчить.
Сліпа кишка промацується в правій здухвинній ділянці як гладкий дещо рухомий (1 - 2 см) циліндр з невеликим розширенням донизу (відчувається бурчання), товщиною 4 см, еластична, болючість при пальпації відсутня.
Кінцева частина клубової кишки не пальпується, червоподібний відросток не пальпується, болючіст в точці Ланца і Мак-Бурнея відсутня.
Висхідна частина ободової кишки пропальповуються у вигляді тяжа середньої щільності діаметром близько 4 см у правому фланку, поверхня гладка, еластична, не бурчить, не болюча, ущільнення відсутні.
Поперечна ободова кишка пальпується у вигляді рухомого, дещо прогнутого посередині еластичного циліндра товщиною 3,5 см помірно щільної консистенції, при пальпації безболісна, не бурчить.
Низхідна кишки пропальповуються у вигляді тяжа середньої щільності діаметром близько 4 см у лівому фланку, поверхня гладка, еластична, не бурчить, не болюча, ущільнення відсутні.
Шлунок: при орієнтовній пальпації ділянка над шлунком м'яка, не дає м'язового захисту. Велику кривизну шлунка не вдалося пропальпувати. Воротар пальпується як короткий тяж діаметром 2 см, який змінює свою форму і консистенцію. Нижня межа шлунку, визначена при перкусії, перкуторній аускультації, розташовується вздовж середньої лінії на 2 сантиметри вище від пупка.
Пряма кишка: при огляді змін не виявлено, при пальцевому дослідженні сфінктер в задовільному тонусі, слизова гладка, на рукавичці кал незмінений.
Нижній край печінки при пальпації загострений, ущільнений, рівний, безболісний; не виходить з-під краю правої реберної дуги.
Розміри печінки по Курлову:
- правий середньо ключичний 10 см;
- серединний 8 см;
- лівий косий (по лівій реберній дузі) 7 см.
Жовчевий міхур не пальпується. Симптоми Ортнера, Василенко, Захар'їна, Мерфі, Георгієвського - Мюссі, Кера, Курвуаз'є - негативні.
Підшлункова залоза: пальпується, присутня болючість в зоні Шофара, Губергріца-Скульского, точці Дежардена і Мейо-Робсона. Симптоми Мейо-Робсона та Воскресенського позитивні. Симптоми Мондора, Лагермфа, Холстеда, Грея-Турнера, Куллена, Керте, Роздольського - негативні.
Аускультація: вислуховуються ритмічні кишкові шуми з частотою 3/хв.в ділянці правого і лівого згинів ободової кишки, над пупком.
Селезінка не пальпується. Перкуторні розміри: довжина 7 см, ширина 4 см.
Стілець: регулярний.
Сечовидільна система:
Скарги: відсутні.
Огляд ділянки нирок і сечового міхура: набряклості і гіперемії не виявлено. Нирки та сечовий міхур не пальпуються . Симптом Пастернацького негативний з обох сторін. Сечопуск 3-4 рази на добу, неболючий, сеча звичайного кольору в кількості 1,5 за добу.
Статеві органи розвинені задовільно, оволосіння по чоловічому типу.
Нервова система:
У розвитку від однолітків не відставав. Обсяг активних рухів повний. Обсяг пасивних рухів повний. Темп гарний. Сила 5 балів.
Вища нервова діяльність:
Свідомість ясна, орієнтування в часі місці та у власній особі не порушено. Увага концентрує без зусиль. Асоціативні процеси не порушені. Поведінка, настрій, критика - адекватні обстановці.
Ендокринна система:
Скарги: відсутні. При огляді і об'єктивному дослідженні патології гіпоталамуса, гіпофіза, статевих і наднирникових залоз не виявлено. Щитовидна залоза не пальпується
ПОПЕРЕДНІЙ ДІАГНОЗ
На основі скарг хворого, анамнезу захворювання, анамнезу життя і даних об'єктивного обстеження можемо поставити попередній діагноз "Гострий аліментарний дистрофічний панкреатит. Псевдокистапідшлункової залози (клінічно)"
ДОДАТКОВІ ОБСТЕЖЕННЯ
План обстеження
1. загальний аналіз крові
2. загальний аналіз сечі
3. кал на яйця гельмінтів
4. РМП з кардіоліпіновим антигеном
5. флюрографія
6. група крові та резус-фактор
7. біохімія крові (заг. білок, амілаза, білірубін, сечовина, креатинін)
8. цукор крові
9. коагулограма
10. копрограма
11. УЗД органів черевної порожнини
12. оглядова та

 
 

Цікаве

Загрузка...