WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаМедицина → Історія хвороби: Гострий аліментарний дистрофічний панкреатит - Реферат

Історія хвороби: Гострий аліментарний дистрофічний панкреатит - Реферат


Реферат на тему:
Історія хвороби: Гострий аліментарний дистрофічний панкреатит
?
ІСТОРІЯ ХВОРОБИ
Хворого Іванова Петра Степановича
Заключний діагноз: Гострий аліментарний дистрофічний панкреатит, набрякові форма з вогнищевим некротичним ураженням тіла підшлункової залози, абортивний перебіг, період дегенеративних та гнійних ускладнень. Псевдокиста підшлункової залози ІІ стадія. Еритиматозно-гіпертрофічний гастрит
ПАСПОРТНА ЧАСТИНА
1. Прізвище, ім'я, по-батькові: Іванов Петро Степанович
2. Вік: 51 рік (4.09.1952)
3. Професія, місце роботи: слюсар, ЗАТ "Лукор"
4. Адреса: м. Калуш, просп. Л. Українки 15а/173
5. Ким направлений, діагноз при направленні, в екстреному чи в плановому порядку: районною поліклінікою з діагнозом - "Хронічний панкреатит в стадії загострення" в плановому порядку
6. Діагноз при поступленні (попередній): Гострий аліментарний дистрофічний панкреатит. Псевдокиста підшлункової залози (клінічно)
7. Клінічний діагноз: Гострий аліментарний дистрофічний панкреатит. Псевдокиста підшлункової залози. Еритиматозно-гіпертрофічний гастрит
8. Заключний діагноз (основний, ускладнення, супутній):Гострий аліментарний дистрофічний панкреатит, набрякові форма з вогнищевим некротичним ураженням тіла підшлункової залози, абортивний перебіг, період дегенеративних та гнійних ускладнень. Псевдокиста підшлункової залози ІІ стадія. Еритиматозно-гіпертрофічний гастрит
СКАРГИ ХВОРОГО
Скарги на постійний, інтенсивний, тупий, стискаючий біль у верхньому відділі живота, що носить інколи оперізуючий характер з іррадіацією в спину; нудоту, що виникає після прийому їжі та, інколи, супроводжується блювотою, яка, в свою чергу, не приносить полегшення; загальну слабість, зниження апетиту та втрату маси тіла (приблизно на 15 кг за останні 3 тижні); стійке та тривале підвищення температури тіла до 38 С.
АНАМНЕЗ ХВОРОБИ
Вважає себе хворим з 12.02.2005 року, коли вперше з'явилися стискаючі болі в животі, які іррадіювали в спину, згодом появилась нудота, блювота. Близько 2-ох тижнів нікуди не звертався, свій стан пов'язував із отруєнням харчовими продуктами. Потім приєднались субфибрилітет, втрата маси тіла, що й викликало у хворого занепокоєння й він звернувся до дільничного терапевта у районну поліклініку. Там йому з діагностичною метою було проведено УЗД ОЧП, діагностовано: "Хронічний панкреатит в стадії загострення", госпіталізований у Калушську ЦРЛ, де проводилась інтенсивна терапія, але ніякого ефекту не було. У важкому стані 15.03.2005 був госпіталізований у відділення абдомінальної хірургії ОКЛ.
АНАМНЕЗ ЖИТТЯ
Народився у місті Калуш у сім'ї робітників. В дитячому й шкільному віці розвивався без відхилень. Після закінчення школи, служив у армії, далі поступив і закінчив профтехучилище. Одружений, має двох дітей. Проживає в задовільних матеріально-побутових умовах .Туберкульоз, венеричні захворювання, вірусний гепатит, психічні захворювання у себе та у родичів заперечує. Шкідливі звички - палить, алкоголем не зловживає. Часто порушує харчовий режим - зранку не їсть, віддає перевагу жирній та гострій їжі. Спадковий та алергологічний анамнез не обтяжений.
ДАНІ ОБЄКТИВНОГО ОБСТЕЖЕННЯ
Загальний стан середньої важкості, свідомість ясна, постава пряма, хода рівна, вираз обличчя звичайний, лице відповідає віку. Ріст 184 см, вага тіла 75 кг. Будова тіла правильна, пропорційна, астенічної конституції, зниженого відживлення.
Шкірні покриви бліді, чисті, без патологічних змін. Шкіра суха, еластичність і тургор знижений. Видимі слизові блідо-рожеві, вологі. Підшкірна жирова клітковина розвинена слабо, але рівномірно. Набряки відсутні. Лімфатичні вузли не пальпуються. Мускулатура розвинена задовільно. Тонус м'язів збережений. При пальпації м'язи без особливостей. Волосяний покрив розвинений за чоловічим типом.
Голова: пропорційна, волосся рідке, сиве. Вушні раковини без особливостей, виділення відсутні. Очі звичайні, розташовані правильно, ширина очних щілин однакова, ністагм і екзофтальм відсутній. Брови і повіки без особливостей, склери білі. Кон'юнктива без особливостей. Зіниці округлої форми, середньої величини, реакція на світло і конвергенція збережена. Обличчя без особливостей, риси дещо загострені. Ніс і шия без особливостей, пульсації на шиї артеріальних і венозних судин в нормі. Нижні кінцівки без особливостей. Верхні кінцівки без особливостей. Кістковий скелет розвинений нормально, відповідні частини його симетричні; деформації хребта, грудної клітки, кінцівок відсутні. При пальпації та навантаженні по осі біль відсутня. Зміна конфігурації суглобів відсутня, вони не болючі; рухи активні і пасивні у всіх збережені, не болючі, в повному об'ємі. Температура тіла 37,7°С.
Дихальна система:
Скарги: відсутні
При огляді: Форма грудної клітки правильна, астенічна, циліндрична, симетрична, лопатки дещо відстають від грудної клітки. Над- і підключичні ділянки виражені, міжреберні проміжки широкі. Дихання через ніс - вільне, ритмічне, з частотою 17 за хв; тип дихання змішаний. Обидві половини грудної клітки рівноцінно приймають участь в акті дихання; епігастральний кут гострий, кут Людовика слабо-виражений. Хребет у грудному відділі без викривлень.
Пальпація: грудна клітка задовільної резистентності, не болюча, еластичність знижена. Голосове тремтіння над симетричними ділянками однакової інтенсивності, однакове на всьому протязі над легенями.
Порівняльна перкусія: ясний легеневий звук на всьому протязі над легенями.
Топографічна перкусія:
Висота стояння верхівок спереду: справа - 2,5см, зліва - 2,5см;
Висота стояння верхівок ззаду: верхівки обох легень знаходяться на рівні остистого відростка VІІ шийного хребця;
Ширина поля Креніга: справа і зліва по 5см;
Нижні межі легень:
Місце перкусії Права легеня Ліва легеня
l. parasternalis Нижній край V ребра -
l. medioclavicularis VI ребро -
l. axilaris anterior VII ребро VII ребро
l. axilaris media Нижній край VIII ребра VIII ребро
l. axilaris posterior IX ребро IX ребро
l. scapularis Х ребро Х ребро
l. paravertebralis Остистий відросток XI грудного хребця Остистий відросток XI грудного хребця
Рухомість нижнього краю легень збережена (по лопатковій лінії: справа - 6 см, зліва - 6 см).
Аускультація: на всьому протязі легень вислуховується везикулярне дихання, побічні дихальні шуми відсутні. Бронхофонія над симетричними ділянками легень однакова, середньої інтенсивності.
Органи кровообігу:
Скарги: відсутні.
Огляд: лице без змін, губи рожеві, при огляді ділянки серця серцевого поштовху не виявлено, пульсації артеріальних і венозних судин не виявлено.
Пальпація: верхівковий поштовх локалізується в п'ятому міжребір'ї на 1 см досередини від лівої середньоключичної лінії, обмежений, резистентний, середньої сили і висоти.
Пульс на променевих артеріях, вискових та сонних: симетричний,ритмічний, задовільного наповнення і напруження, частотою 70 уд/хв. Дефіцит пульсу відсутній. При пальпації артерій нижніх кінцівок: стегнової, підколінної, тилу стопи та задньої великогомілкової, а також скроневої артерії

 
 

Цікаве

Загрузка...