WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаМедицина → Утилізація неякісних лікарських засобів - Реферат

Утилізація неякісних лікарських засобів - Реферат

обласних, Київській та Севастопольській міськ-держадміністраціях. За поданням зазначених комісій рішення про вивезення за межі України або знищення цих медикаментів гуманітарної допомоги приймає Комісія з питань гуманітар-ної допомоги при Кабінеті Міністрів України (далі - Комісія).
Неякісні або не придатні до споживання лікарські засоби до прийняття рішення Комісії повинні зберігатися у спеціально обладнаних складських приміщеннях з дотриманням вимог законодавства щодо товарів, які перебувають під митним контролем на території України. Якщо Комісія прийняла рішення про вивезення за межі України лікарських засобів гуманітарної допомоги, донар або її отримувач зобов'язаний вивезти їх у місячний термін з дня отримання рішення. У разі прийняття Комісією рішення про знищення неякісних або не придатних до споживання препаратів воно має бути виконане з дотриманням вимог природо-охоронного законодавства України.
Знищення неякісних або не придатних до споживання лікарських засобів гуманітарної до-помоги здійснюється під контролем комісії, яка утворюється з представників Держмитслуж-би, Державної податкової адміністрації, Державної інспекції з контролю якості лікарських засобів МОЗ України, органів міністерства екології та природних ресурсів, МВС, державної ветеринарної медицини, карантинної служби та місцевих органів виконавчої влади.
Для отримання дозволу на знищення неякісних або не придатних до споживання лікарсь-ких засобів отримувач цієї допомоги подає до територіальних органів Міністерства екології та природних ресурсів відповідну заяву. До заяви додається рішення Комісії про знищення препаратів. Знищення неякісних або непридатних до споживання ліків здійснюється на підприємствах та установах, що мають на це відповідний дозвіл.
За фактом знищення неякісних або непридатних споживання медикаментів складається відповідний акт, який підписується керівником підприємства (установи), на якому вони зни-щені, представниками Держмитслужби, Державної податкової адміністрації, Державної інспекції з контролю якості лікарських засобів МОЗ України, Міністерства екології та при-родних ресурсів, МВС, державної ветеринарної медицини, карантинної служби, місцевих органів виконавчої влади та засвідчується печаткою митного органу.
Фінансування витрат, пов'язаних з вивезенням за межі України або знищення неякісних або непридатних споживання лікарських засобів гуманітарної допомоги, здійснюються донорами або отримувачами гуманітарної допомоги.
Комісії з питань гуманітарної допомоги при Раді міністрів Автономної Республіки Крим, обласних, Київській та Севастопольській міськдержадміністраціях допомагають отримувачам гуманітарної допомоги у вивезенні за межі України або переміщенні до місця знищення неякісних або непридатних споживання ліків гуманітарної допомоги.
Особливості утилізації та знищення відходів лікарських засобів, до складу яких входять наркотичні засоби, психотропні речовини і прекурсори.
Установа, в якій має бути проведена утилізація неякісних лікарських засобів, повідомляє про це місцевий орган Міністерства внутрішніх справ України, присутність представника якого обов'язкова при проведенні утилізації, та Комітет з контролю за наркотиками, представник якого при утилізації у кількості понад 500 кг неякісних лікарських засобів, до складу яких входять наркотичні засоби, психотропні речовини та прекурсори, має бути присутній при проведенні.
Після проведення утилізації установа-виконавець складає у трьох примірниках акт про утилізацію неякісного лікарського засобу, за підписом керівника установи та представника місце місцевого органу МВС. В акті про утилізацію зазначається кількість отриманих при утилізації інгредієнтів, які мають бути використані як сировина. Перший примірник акта залишається в установі, другий-надається місцевому органу МВС, третій-в місячн6ий термін з дня проведення утилізації-до Комітету.
Неякісні лікарські засоби, включаючи ті, термін придатності яких закінчився, і ті, які не можуть бути утилізовані, підлягають знищенню. Для цього установа подає до Комітету заяву на отримання дозволу на знищення. До заяви додається протокол аналізу якості лікарського засобу. При знищенні неякісних лікарських засобів установа повідомляє Комітет про наявність обладнання, потрібного для його проведення своїми силами, або про залучення для проведення знищення спеціалізованих установ міністерства охорони навколишнього природного середовища та ядерної безпеки України, що мають дозвіл на поводження з небезпечними речовинами та токсичними відходами, у тому числі з неякісними лікарськими засобами, до складу яких входять наркотичні засоби, психотропні речовини та прекурсори, список яких погоджений з Міністерством охорони здоров'я України.
Комітет в місячний термін розглядає подані документи на проведення знищення неякісних лікарських засобів та повідомляє замовника про його доцільність і погоджує метод знищення та обов'язковість присутності представника Комітету при проведенні знищення у кількості понад 500 кг неякісних лікарських засобів.
Якщо проведення знищення своїми силами в установі неможливе, то замовник подає заяву разом з протоколом аналізу якості лікарського засобу до спеціалізованої установи Міністерства охорони навколишнього природного середовища та ядерної безпеки України, що має дозвіл на поводження з небезпечними речовинами та токсичними відходами. Спеціалізована установа в місячний термін повідомляє замовника про термін та умови проведення знищення неякісного лікарського засобу.
Установа, в якій має бути проведено знищення неякісних лікарських засобів, повідомляє про це місцевий орган МВС, присутність представників якого обов'язкова при проведенні знищення. Після проведення знищення установа-виконавець складає в чотирьох примірниках відповідний акт за підписами керівника установи - виконавиці знищення, засвідчений печаткою установи, керівника установи - замовника, засвідчений печаткою установи, та представника місцевого органу МВС. Перший примірник акта залишається в установі-виконавці, другий - надається установі-замовнику, третій - місцевому органу МВС, четвертий - протягом місяця надсилається до Комітету.
Для знищення неякісних лікарських засобів, до складу яких входять наркотичні засоби, психотропні речовини і прекурсори застосовують такі методи:
- інкапсуляція;
- інертизація;
- високотемпературне спалення;
- розведення водою та злив до комунального колектора.
Для знищення неякісних лікарських засобів у вигляді твердих продуктів, порошків (таблетки, капсули, гранули, порошки для ін'єкцій тощо), напівтвердих лікарських засобів (креми, лосьйони, гелі, супозиторії тощо) застосовуються методи інкапсуляції, інертизації, або високотемпературного спалення.
Для знищення неякісних лікарських засобів у вигляді рідин (розчини, суспензії, сиропи тощо) використовуєтьсяметод розведення водою та злив до комунального колектора.
Використана література: Б.П. Громовик "Організація роботи аптек" (видання друге) ст.101 - 107

 
 

Цікаве

Загрузка...