WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаМедицина → Техніка накладення масок - Реферат

Техніка накладення масок - Реферат

гіпсоподібна.
Саме при накладанні масок цього виду слід додатково обмежувати площу накладання косметичними серветками.
Ці маски протипоказані, якщо клієнт боїться замкнутого простору (клаустрофобія).
Парафінові маски. Використання парафіну в косметології пов'язано з йогоспецифічними властивостями: поганою теплопровідністю і вираженою теплоємністю. Парафін поступово віддає тепло тканинам, що сприяє поліпшенню мікроциркуляції, посиленню процесів обміну речовин у тканинах і секреції потових і сальних залоз. При цьому пори відкриваються, сальні пробки розм'якшуються, застарілі запальні інфільтрати розсмоктуються, підвищується тонус м'язів і пружність шкіри. Завдяки здатності парафіну зменшуватись в обсязі при охолодженні, ніби стискува-тися, щільно охоплюючи тканини, проявляються лімфодренажні, протинабрякові властивості парафінової маски, ефект ліфтингу.
Парафін являє собою тверду, трохи жирну речовину білого кольору - суміш природних вуглеводнів з температурою плавлення 40-60°С.
Показання для призначення парафінових масок: суха і в'януча шкіра, постакне.
Протипоказання:
- гноячкові ураження шкіри у стадії загострення;
- купероз;
- гіпертрихоз;
- множинні пігментні новоутворення на шкірі обличчя;
- серцево-судинні захворювання;
- бронхіальна астма;
- клаустрофобія;
- гіпертонічна хвороба.
Перелік аксесуарів, необхідних для виконання парафінової маски:
- засіб для очищення шкіри;
- тонік;
- ватні тампони чи косметичні диски;
- парафін;
- нагрівач для парафіну;
- пензель для парафіну;
- марлеві серветки;
- косметичні серветки;
- махровий рушник;
- спеціальна маска;
- крем.
Техніка проведення процедури. Парафін розігрівається в спе-ціальному нагрівачі, що зберігає задану температуру; на паровій бані; в однокамерному воскоплаві. Пам'ятайте, якщо до парафіну потрапить вода, ви можете сильно обпекти обличчя клієнта.
Клієнт знаходиться в положенні лежачи з трохи піднятим узголів'ям. Волосся ретельно прибрано під хустинку чи пов'язку, оголену ділянку шиї і декольте.
Шкіру очищають відповідним у даному випадку засобом, потім обробляють шкіру тоніком і насухо (!) промокають косметичною серветкою. Повіки закривають косметичними дисками, просоченими спеціальним розчином, відварами лікарських трав або чаєм.
Перед нанесенням на шкіру обов'язково перевіряють температуру парафіну на внутрішньому боці передпліччя руки косметика. Після цієї проби розплавлений парафін наносять на шкіру клієнта широким пензлем методом нашаровування, починаючи з ділянки декольте і піднімаючись угору за масажними лініями. Для нанесення перших двох шарів використовують парафін комфортної для клієнта температури; наступні шари можуть бути гарячішими. Загальна товщина парафінових шарів приблизно становить 0,5 см.
В особливо чутливих до підвищеної температури клієнтів можна застосовувати такий метод: після нанесення перших двох, порівняно комфортних, шарів парафіну заздалегідь приготовлену марлеву серветку накладають на шкіру обличчя, шиї та декольте, і після цього наносять гарячий парафін. Коли нанесення парафіну завершене, поверх нього накладають махровий рушник.
Оскільки під час цієї процедури клієнт дихає тільки носом, простежте за тим, щоб він міг робити це вільно.
Через 20-25 хв. рушник знімають і протягом наступних 10 хв парафін остаточно застигає, охолоджується, стискуючи тканини. Потім, натискаючи на маску і розгойдуючи її з боків, поступово піднімають парафін і знімають маску одним блоком. Обличчя промокають косметичною серветкою, протирають тоніком. Шкіра стає рожевою й ніби дихає. У цей час дуже ефективним є нанесення активних концентратів, сироваток, ампульних препаратів, що відповідають конкретному типу шкіри.
На курс лікування призначається до 12 сеансів з інтервалом через день. Парафінові маски можна поєднувати з масажем, апаратними методиками. Якщо курс лікування проводиться в холодну пору року, плануйте візит таким чином, щоб після процедури клієнт залишався в салоні протягом 20-30 хв., тому що різкий перепад температур може зашкодити його шкірі.
Маски-плівки. Останніми роками арсенал косметика збагатився масками-плівками. Різні фірми-виробники поставляють їх на ринок заздалегідь упакованими, вирізаними за розміром обличчя з отворами для очей і носа; до їх складу входять колаген морського походження і різні добавки. Ці маски можуть бути сухими, і тоді до них додається активатор - рідина, що наноситься на маску для її зволоження; вони можуть бути вологими, тоді кожна маска герметичне упакована і розкривається безпосередньо перед уживанням.
Під маску, як правило, наносяться активні сироватки, концентрати, ампульні препарати. Маска накладається на обличчя знизу вгору, від під-боріддя, ретельно розправляється і притискається до шкіри, щоб під нею не залишилося пухирців повітря. Час експозиції такої маски - 15-20 хв., потім вона знімається як плівка.
Протипоказаннями для такої маски є тільки наявність гноячкових висипів на шкірі.
Маски цього виду дуже популярні, подобаються клієнтам, нескладні у виконанні для косметика і дають наочний ефект зволоження, тонізації шкіри.
СПИСОК ЛІТЕРАТУРИ
1. Владимиров В., Зудин Б. Кожньїе й венерические болезни: Атлас. - М.: Медицина, 1980. - 288 с.
2. Дугін О. М., Слєпцов В. Б., Галайчук А. А. Збірник законодавчих та нормативних документів, що регламентують діяльність підприємств внутрішньої торгівлі. - К., 2004. - 304 с.
3. Калантаєвська К. А. Морфологія та фізіологія шкіри людини. - К.: Здоров'я, 1965. - 304 с.
4. Кольгуненко Й. Й. ОсновьІ геронтокосметологии. - М.: Медицина, 1974. - 224 с.
5. Косметический пилинг: теоретические й практические ас-пектьі. - М.: Косметика й медицина, 2003. - 224 с.
6. Новикова Л. В. МетодьІ физиотерапии в косметологии. - М., 2001. - 176 с.
7. Новая косметология. - М.: Косметика й медицина, 2002.
8. Озерская О. С. Косметология. - СПб.: Искусство России, 2002. - 416 с.
9. Практическое пособие для косметолога-зстетиста. Ч. 1,2/ Под редакцией Л. В. Новиковой. - М., 1999-2000.
10. Справочник по косметике / Под общей редакцией проф. М. А. Розентула: - М.: Медицина, 1964. - 336 с.
11. Фицпатрик Т., Джонсон P., Вулар К. й dp. Дерматология: Атлас-справочник. 3-є издание. - М.: Практика, 1999. - 1088 с.
12. Фержтпек О., Фержтекова В., Шрамек Д. й dp. Косметология: Теория й практика. - Прага: MAKSDORF, 2002.
13. "Les Nouvelles Esthetiques". - М.: Космопресс, 2000-2004.
14. Rassner G. und Steinert U. Dermatologie. Lehrbuch imd Atlas. - Urban&Shwarzenberg, 1992. - 384 s.

 
 

Цікаве

Загрузка...