WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаМедицина → Рожеві вугри. Демодекоз - Реферат

Рожеві вугри. Демодекоз - Реферат

різноманітні. Вони можуть бути у вигляді еритематозно-сквамозної форми - більш-менш виражених червоних плям з різним ступенем лущення на поверхні, чи папуло-везикульозної форми - висипання гноячків і вузликів яскраво-червоного кольору на фоні вогнищ почервоніння і злущування. Найтяжча форма прояву демодекозу - розацеаподібна, коли всі р ? 14 перелічені вище прояви розвиваються на тлі
Клінічні ознаки застійної гіперемії - набряку шкіри. Через те, демодекозу що одна форма може переходити в іншу, не завжди просто поставити правильний діагноз. Це повинен зробити лікар-дерматовенеролог, який після лабораторного дослідження і підтвердження діагнозу призначає відповідне лікування.
Косметолог-практик має знати все про демодекоз і не починати місцевого лікування без попередньої консультації клієнта злікарем-дерматологом.
Лікування. Специфічне лікування демодекозу проводиться лікарем-дерматологом і складається з призначення спеціальних препаратів, які регулюють виділення секрету сальних залоз, його хімічний склад, нормалізують процеси травлення (призначає гастроентеролог); призначення антипаразитарних препаратів усередину і для зовнішнього застосування. Косметолог підключається на завершальному етапі лікування, коли лабораторне підтверджено відсутність збудника захворювання. Призначають курс масажів за Жаке, які цілеспрямовано впливають на сальні залози. Доцільним є проведення хімічних та ензимних пілінгів, що видаляють уражений роговий шар; накладення спеціальних масок для регу-лювання саловиділення та регенерації шкіри, її зволоження й збагачення вітамінами та біологічно-активними речовинами. Цілком виправдано призначення апаратних методик: дарсонвалізації - для активізації поверхневого кровообігу і дезінфекції поверхні шкіри, гальванізації - для впливу на периферичний кровообіг і нервові закінчення, електрофорезу - для введення в глибокі шари шкіри лікарських речовин. Ультрафіолетове опромінення може викликати загострення шкірного процесу, тому не рекомендується. Слід наголосити, що косметик повинен виконувати всі процедури в одноразових масках, рукавичках та ретельно дезінфікувати обладнання.
Облисіння
Займаючись корекцією косметичних недоліків шкіри обличчя, косметик так чи інакше звертає увагу і на стан волосся - брів, вій, волосистої частини голови. Косметик першим може побачити початкові стадії змін, що свідчать про розвиток якоїсь хвороби, і дуже допомогти клієнту, направивши його на консультацію до лікаря.
Облисіння (алопеція) буває вогнищевим, тотальним і дифузним .
Вогнищеве (гніздове, кругоподібне) випадання волосся зустрічається досить часто і проявляється раптовим виникненням вогнищ випадання волосся діаметром до декількох сантиметрів. Шкіра на місці випадання волосся не змінена, легко береться в складку, вогнища можуть збільшуватися до значних розмірів, аж до повного облисіння. Таке облисіння називається тотальним.
Зустрічається в будь-якому віці, як у чоловіків, так і в жінок. Причини виникнення облисіння різноманітні, але можна виділити основні:
1. Гострий і хронічний стрес;
2. Порушення функції залоз внутрішньої секреції;
3. Вогнища хронічної інфекції, а також перенесені тяжкі інфекційні захворювання;
4. Хронічна інтоксикація (робота в умовах шкідливого виробництва);
5. Генетична схильність;
6. Порушення імунітету - аутоімунні стани, коли в організмі з невідомої причини виробляються антитіла проти власних клітин волосяних сосочків.
Дифузне облисіння зустрічається досить часто і характеризується підвищеним випаданням волосся без якоїсь переважної локалізації. Може бути гострим і хронічним.
Гостре дифузне облисіння спричинюють деякі інфекційні захворювання, психічні травми, пологи, а також операції під загальним наркозом.
Хронічне облисіння діагностується у людей, які перенесли психічні травми, тривалий час приймали протизаплідні засоби з підвищеним вмістом прогестерону, при порушенні харчування та обміну речовин (безбілкові дієти, недолік вітамінів у їжі), а також при вікових (старечих) змінах в організмі.
Окремо можна виділити андрогенне чи андрогенетичне облисіння - специфічний вид облисіння, пов'язаний з підвищеним вмістом тестостерону - чоловічого статевого гормону - у сироватці крові. В основному страждають чоловіки, коли вже після 20 років з'являється помітне порідіння волосся в лобній і тім'яній ділянках. Це спадковий стан. У жінок андрогенна алопеція може розвиватися на фоні полікістозу яєчників, але волосся рідшає переважно на тім'ї та маківці. У жінок похилого віку даний вид порідіння волосся може розвиватися на фоні зниження рівня статевих гормонів у сироватці крові.
СПИСОК ЛІТЕРАТУРИ
1. Владимиров В., Зудин Б. Кожньїе й венерические болезни: Атлас. - М.: Медицина, 1980. - 288 с.
2. Дугін О. М., Слєпцов В. Б., Галайчук А. А. Збірник законодавчих та нормативних документів, що регламентують діяльність підприємств внутрішньої торгівлі. - К., 2004. - 304 с.
3. Калантаєвська К. А. Морфологія та фізіологія шкіри людини. - К.: Здоров'я, 1965. - 304 с.
4. Кольгуненко Й. Й. ОсновьІ геронтокосметологии. - М.: Медицина, 1974. - 224 с.
5. Косметический пилинг: теоретические й практические ас-пектьі. - М.: Косметика й медицина, 2003. - 224 с.
6. Новикова Л. В. МетодьІ физиотерапии в косметологии. - М., 2001. - 176 с.
7. Новая косметология. - М.: Косметика й медицина, 2002.
8. Озерская О. С. Косметология. - СПб.: Искусство России, 2002. - 416 с.
9. Практическое пособие для косметолога-зстетиста. Ч. 1,2/ Под редакцией Л. В. Новиковой. - М., 1999-2000.
10. Справочник по косметике / Под общей редакцией проф. М. А. Розентула: - М.: Медицина, 1964. - 336 с.
11. Фицпатрик Т., Джонсон P., Вулар К. й dp. Дерматология: Атлас-справочник. 3-є издание. - М.: Практика, 1999. - 1088 с.
12. Фержтпек О., Фержтекова В., Шрамек Д. й dp. Косметология: Теория й практика. - Прага: MAKSDORF, 2002.
13. "Les Nouvelles Esthetiques". - М.: Космопресс, 2000-2004.
14. Rassner G. und Steinert U. Dermatologie. Lehrbuch imd Atlas. - Urban&Shwarzenberg, 1992. - 384 s.

 
 

Цікаве

Загрузка...