WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаМедицина → Псоріаз. Себорея. Вугрева хвороба - Реферат

Псоріаз. Себорея. Вугрева хвороба - Реферат

загоєння на цьому місці залишаються нерівні рубці з перемичками. Такі вугри частіше локалізуються на шкірі спини, рідше - на грудях і обличчі.
Існує багато способів профілактики вугрової хвороби і реабілітації хворих клієнтів. Фахівці салонів краси знають, що ця проблема має певні особливості. Прерогатива зовнішнього лікування, звичайно ж, залишається за косметологами. Це профілактичні очищення шкіри, масажі, маски, які розсмоктують вогнища запалень, і зовнішні засоби, що заспокоюють чутливу шкіру та мають протизапальну, антибактеріальну дію. Останнім часом з'явилося багато цікавих професійних ліній, за допомогою яких можна швидко вирішити проблему. Дуже важливо комбінувати процедури в салоні з правильно підібраним домашнім доглядом. Якщо для пацієнтів з легкою формою захворювання досить місцевого лікування вугрів, то при задавнених формах лікарі призначають гормональні препарати та антибіотики. У Західній Європі переважно використовують програми лікування вугрової хвороби саме антибіотиками (в основному це малі дози тетрацикліну протягом тривалого часу). Вітчизняні лікарі не поділяють цих поглядів.
Варто враховувати, що при лікуванні кератолітиками (бензоїл-пероксид та ін.) протягом перших двох тижнів лікування настає період уявного погіршення, про який слід попередити пацієнта. У цей час важливо не подразнювати шкіру. Необхідно також уникати впливу сонячного світла після нанесення препаратів, використання гарячої води безпосередньо перед їхнім застосуванням, надлишкового нанесення препарату. Не рекомендується застосовувати йштучне ультрафіолетове опромінення, яке раніше при-значалося для лікування вугрів. Тепер вважається, що з цим пов'язаний ризик стимуляції процесу старіння шкіри, виникнення новоутворень і вугрової висипки. Протипоказаний також широкий хірургічний розтин кістозних порожнин, оскільки він призводить до утворення стійких рубців.
Вугрова хвороба може спричинювати розвиток нервових розладів (наприклад, дисморфофобії). Це порушення дуже характерне для підлітків. У таких випадках юнакам можуть допомогти психоневрологи. При вдалому лікуванні дерматозу поведінка пацієнта швидко приходить у норму. Словом, діагностуючи вугрову хворобу, варто враховувати, що перебіг цього захворювання залежить від визначеного фонового стану макроорганізму.
Лікування вугрової хвороби повинне проводитися з урахуванням причин її розвитку і ступеня тяжкості перебігу. Пацієнту слід пояснити, що вугрову хворобу не завжди вдається повністю вилікувати. У 40% жінок спалахи акне трапляються час від часу протягом усього життя. Однак існує визначена схема лікування вугрової хвороби, яка ґрунтується на розумінні механізмів її розвитку.
Спеціаліст-косметик може допомогти клієнту, який має схильність до розвитку вугрової хвороби у вигляді надмірного саловиділення, клієнту з початковими проявами вугрової хвороби у вигляді комедонів, а також клієнтам, які пройшли курс лікування вугрової хвороби в лікаря дерматолога, але мають потребу в підтриманні нормального стану шкіри.
Типовий протокол процедури:
1. Очищення із застосуванням рН-нейтральних гелів чи м'яких скрабів;
2. Тонізація;
3. Вапоризація або - у випадку явищ куперозу - нанесення засобів, які розм'якшують роговий шар шкіри без розпарювання;
4. Гігієнічне очищення;
5. Обробка шкіри обличчя розчином мірамістину для профілактики вторинної інфекції;
6. Масаж за Жаке. Можливе введення елементів пластичного масажу;
7. Накладення масок, що звужують пори, а також адсорбуючих і тонізуючих;
8. Накладення захисного крему, що містить SPF не нижче 15. Кількість і частота подібних процедур визначаються косметиком індивідуально, але не рідше 2 разів на місяць. У ході подібних процедур косметик визначає індивідуальні особливості шкіри в кожного конкретного клієнта і може рекомендувати засоби для домашнього догляду.
Пояснення правил домашнього догляду за шкірою обличчя з аргументацією кожного етапу є обов'язковою частиною роботи косметика.
У сучасній косметології сформувалася стандартна схема домашнього догляду за шкірою обличчя.
1. Вранці:
- очищення;
- тонізація;
- нанесення захисного крему, що містить SPF;
- нанесення декоративної косметики (за бажанням).
2. Ввечері:
- очищення;
- тонізація;
- нанесення спеціальних масок (1-2 рази на тиждень);
- нанесення нічного крему.
Цю схему можна доповнювати тими чи іншими засобами, залежно від віку клієнта, конкретних патологічних змін шкіри, а можливо, й матеріальних умов. Наприклад, під захисний крем можна наносити активні концентрати, використовувати спеціальні засоби для нанесення на шкіру навколо очей, на зону шиї і декольте.
СПИСОК ЛІТЕРАТУРИ
1. Владимиров В., Зудин Б. Кожньїе й венерические болезни: Атлас. - М.: Медицина, 1980. - 288 с.
2. Дугін О. М., Слєпцов В. Б., Галайчук А. А. Збірник законодавчих та нормативних документів, що регламентують діяльність підприємств внутрішньої торгівлі. - К., 2004. - 304 с.
3. Калантаєвська К. А. Морфологія та фізіологія шкіри людини. - К.: Здоров'я, 1965. - 304 с.
4. Кольгуненко Й. Й. ОсновьІ геронтокосметологии. - М.: Медицина, 1974. - 224 с.
5. Косметический пилинг: теоретические й практические ас-пектьі. - М.: Косметика й медицина, 2003. - 224 с.
6. Новикова Л. В. МетодьІ физиотерапии в косметологии. - М., 2001. - 176 с.
7. Новая косметология. - М.: Косметика й медицина, 2002.
8. Озерская О. С. Косметология. - СПб.: Искусство России, 2002. - 416 с.
9. Практическое пособие для косметолога-зстетиста. Ч. 1,2/ Под редакцией Л. В. Новиковой. - М., 1999-2000.
10. Справочник по косметике / Под общей редакцией проф. М. А. Розентула: - М.: Медицина, 1964. - 336 с.
11. Фицпатрик Т., Джонсон P., Вулар К. й dp. Дерматология: Атлас-справочник. 3-є издание. - М.: Практика, 1999. - 1088 с.
12. Фержтпек О., Фержтекова В., Шрамек Д. й dp. Косметология: Теория й практика. - Прага: MAKSDORF, 2002.
13. "Les Nouvelles Esthetiques". - М.: Космопресс, 2000-2004.
14. Rassner G. und Steinert U. Dermatologie. Lehrbuch imd Atlas. - Urban&Shwarzenberg, 1992. - 384 s.

 
 

Цікаве

Загрузка...