WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаМедицина → Псоріаз. Себорея. Вугрева хвороба - Реферат

Псоріаз. Себорея. Вугрева хвороба - Реферат

гладенькій шкірі застосовують мазь, крем чи розчин протигрибкового препарату 1-2 рази на день протягом 2-4 тижнів. При ураженні волосистої частини голови призначають спеціальні шампуні, до складу яких входять кетоконазол, цинк і дьоготь; їх застосовують 2 рази на тиждень.
Рис. 2.6.
Схема будови комедонів:
а - закритий; б - відкритий
В умовах косметичного салону хворим клієнтам варто проводити гігієнічну чистку обличчя раз на тиждень, процедури поверхневого пілінгу ферментами чи фруктовими кислотами. Обов'язковим елементом косметичного догляду є масаж за Жаке. Це спеціальна техніка, що дає змогу евакуювати вміст сальних залоз, а також нормалізувати їхній тонус. Дуже корисні маски різних видів з домішкою глини.
ВУГРОВА ХВОРОБА
Вугровахвороба, чи акне - хронічне запалення сальних залоз, що виникає в результаті їхньої закупорки підвищеним виділенням секрету .
Раніше ця хвороба вважалася винятково захворюванням підлітків. Проте протягом останніх років встановлено, що вугрова хвороба виникає і в дорослих людей. Зараз від неї страждають люди різного віку. І з кожним роком таких клієнтів стає дедалі більше, що пов'язано, насамперед, із забрудненням довкілля і психоемоційними перевантаженнями. В одних вугри з'являються тільки на чолі, в інших - на підборідді, спині. Річ у тім, що в розвитку запального процесу беруть участь різні органи, "збій" одного з яких і призводить до вугрової висипки. Наприклад, вугри навколо рота і на підборідді в жінок нерідко вказують на полікістоз яєчників. Якщо в жінок вугрова хвороба не піддається лікуванню, то, очевидно, є пухлини надниркової залози чи яєчників. Основна причина появи вугрів у чоловіків - зміна співвідношення різних андрогенів. Вугри бувають і в спортсменів, які приймають анаболіки. Ось чому при лікуванні пацієнтів з вугровою хворобою дерматологи нерідко підключають лікарів інших спеціальностей - гінекологів, ендокринологів, урологів, терапевтів.
Що ж відбувається в шкірі під дією андрогенів? Крім підвищення виділення секрету сальних залоз, виникають й інші зміни. Сальна залоза збільшується в розмірах, що призводить до появи неестетичних розширених пор на обличчі, а в усті її протоки товщає шар рогових лусочок, які злущуються швидше, ніж звичайно. Невдовзі лусочки забивають протоку, "засмічують" її. Не знаходячи виходу, секрет розтягує сальну залозу, накопичуючись усе більше й більше. У закупорених сальних залозах починає розмножуватися Propionobacterium acne. Ця бактерія - нормальний представник мікрофлори сальних залоз, але коли вона розмножується занадто інтенсивно, імунна система шкіри починає з нею боротьбу, що проявляється запаленням. Бактерія Propionobacterium acne живиться гліцерином секрету сальних залоз і залишає після своєї "трапези" неабияку кількість вільних жирних кислот. Ці жирні кислоти у свою чергу порушують процес утворення рогових лусочок в усті сальної залози, і акне проявляється ще в більшій мірі.
Сальна залоза, закупорена і наповнена шкірним салом, називається комедоном. Якщо комедон не має виходу на поверхню шкіри, то шкірне сало залишається білим. Такий комедон називається закритим. Якщо комедон виходить на поверхню, то шкірне сало частково окислюється, до нього домішуються меланін та інші пігменти. При цьому головка комедона набуває чорного забарвлення (рис. 2.8 а). Отже, боротьба з вуграми має включати регуляцію секреції шкірного сала, нормалізацію процесів кератинізації в сальній залозі, створення умов для вільного відтоку секрету сальної залози з проток, боротьбу з Propionobacterium acne. Відновлення бар'єрної функції шкіри дає змогу запобігти розмноженню бактерій в сальній залозі.
Зустрічаються також екзогенні вугри. Вони розвиваються, як правило, в уражених себореєю осіб при потраплянні на шкіру речовин, що викликають закупорку сальних залоз: різні олії і мастила, препарати, що містять дьоготь, з якими людина може контактувати на виробництві. Нерідко вугрова висипка виникає за надмірного використання косметики, що містить жири (жирні креми, пудри, рум'яна, тіні та ін.). Деякі дослідники виділяють особливу форму вугрової висипки - acne mallorca. Цей різновид був виявлений у молодих людей, що відпочивали на Мальорці і застосовували для засмаги олію з комедогенною дією. Клієнтам із себореєю не рекомендується застосовувати жирні креми чи мазі, які містять жири (ланолін, вазелін) та олії, а з косметичних засобів варто вибирати ті, котрі мають маркування "поп comedogenic". Різновидом екзогенних вугрів можна вважати і механічне акне, що розвивається внаслідок тиску і тертя (звичайний дерматит).
Вугрова хвороба може мати різний перебіг. Виділяють такі різновиди вугрів: звичайні чи юнацькі, пустульозні, конглобатні.
Звичайні вугри є найбільш поширеною формою вугрової хвороби. Вони являють собою висипання напівкулястих вузликів рожевого кольору величиною від шпилькової головки до горошини. Вузлики виникають на шкірі обличчя, грудей, спини. У центрі вузлика може бути гноячок. Після розсмоктування і загоєння звичайних вугрів зазвичай залишається пігментація чи поверхневий рубчик. Такі вугри частіше зустрічаються при рідкій жирній себореї.
Пустульозні вугри розвиваються на фоні густої жирної себореї. Коли процес евакуації жиру із сальних залоз утруднений, виникає велика кількість комедонів, устя волосяних фолікулів розширюються і зяють (шкіра нагадує шкірку апельсина). Комедони утворюються не тільки на обличчі, а й на спині, у завушних складках, на грудях. Навколо комедонів наростає за-пальна реакція: напівкулясті вузлики більших розмірів, яскраво-червоного кольору, болісні, щільні. Через кілька тижнів ущільнення розм'якшуються, прориваються з утворенням порожнин, з яких виділяється тягуча гнійна рідина. Після загоєння залишаються глибокі рубці.
Конглобатні вугри - найтяжча форма вугрової висипки. Крім комедонів і кіст сальних залоз виникають великі запальні вузли розміром від горошини до вишні, що розміщуються глибоко в дермі і досягають верхньої частини підшкірно-жирової клітковини. Спочатку вузли щільні, застійно-червоного кольору, болісні, можуть зливатися в конгломерати, що, прориваючись, утворюють виразки, фістули (свищі), які довго не загоюються. Після

 
 

Цікаве

Загрузка...