WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаМедицина → Практична косметологія - Реферат

Практична косметологія - Реферат

накладають маску, що підсушує, а по овалу - зволожувальну маску з живильним ефектом.
Особливої уваги потребує чутлива шкіра. Власне чутливою може бути шкіра будь-якого типу, але найчастіше підвищена чутливість спостерігається при сухому типі шкіри (рис. 8.4). Стреси, дія прямих сонячних променів, сухе й гаряче або, навпаки, дуже холодне повітря, водопровідна вода - все це фактори, що спричинюють розвиток підвищеної чутливості шкіри. Люди, які страждають на сінну лихоманку, астму, екзему більшою мірою схильні до алергічних реакцій.
При догляді за чутливою шкірою нові препарати краще вводити поступово, з попередньою пробою. Для цього на внутрішню поверхню передпліччя (у місці ліктьового згину) нанесіть препарат, який збираєтеся ви-користовувати, й увітріть його у шкіру. Якщо
Рис. 8.3. Комбінована шкіра:
- великі пори;
- комедони;
- жирний блиск;
- лущення
Рис. 8.4. Чутлива шкіра:
- лущення;
- почервоніння;
- зморшки
наступного дня не буде алергічної реакції, обережно почніть з ним працювати.
Для догляду за чутливою шкірою краще використовувати спеціальні косметичні засоби.
Найважливішим фактором, що визначає можливість розвитку тих чи інших проблем зі шкірою, є вік. З огляду на вікові особливості, рекомендуються різні методики догляду в косметичному салоні.
У юнацькому віці та у період 18-25 років спостерігається підвищене саловиділення, наявність комедонів у ділянці Т-зони, можливі рубцеві зміни після акне. Візуально можна спостерігати лискучу Т-зону чи все обличчя, чорні точки, запальні елементи. У цьому випадку рекомендуються такі процедури:
- механічне очищення обличчя;
- дарсонвалізація;
- кріомасаж;
- іонофорез;
- дезінфікуючі підсушувальні маски.
У віці 25 30 років з'являються перші зморшки на чолі, у зовнішніх кутиках очей - так звані "гусячі лапки"; зменшується саловиділення. У цьому випадку необхідний домашній догляд за допомогою косметичних засобів, що не вирізняються вираженою активністю, і відвідування косметичного салону з метою проведення таких процедур:
- пілінг;
- живильні і зволожувальні маски;
- дезінкрустація;
- пластичний масаж;
- кріомасаж;
- дарсонвалізація.
У віці 30-35 років відбувається поглиблення шкірного рельєфу носогубних складок і зморшок, знижується еластичність шкіри, з'являються ознаки куперозу, набряклість обличчя у зв'язку з явищами застою лімфи. У цей період починає знижуватися рівень статевих гормонів у крові, що сповільнює процес утворення нових клітин у базальному шарі епідермісу, а процес кератиніза-ції практично не змінюється. Внаслідок цього товщає роговий шар епідермісу. Процедури, що рекомендуються у косметичному салоні:
- хімічний пілінг;
- бросаж;
- кріомасаж;
- іонофорез;
- мікрострумова терапія;
- косметичний масаж;
Рис. 8.5.
Шкіра, що вимагає посиленого догляду:
- почервоніння;
- зморшки
- парафінотерапія;
- лімфодренаж;
- живильні і колагенові маски;
- пластифікуючі маски.
Неодмінною умовою для підтримки естетичного стану шкіри стає регулярний догляд за шкірою в домашніх умовах. Косметичні засоби рекомендуються з урахуванням стану шкіри і пори року.
У 35 40 років вікові зміни прогресують. Змінюється овал обличчя, поглиблюються зморшки, з'являється друге підборіддя, мішки під очима, набряклість обличчя, провисання шкіри, погіршується тургор і еластичність шкіри, яка стає сухішою (рис. 8.5). Для уповільнення процесів старіння основною умовою є регулярність професійного косметичного догляду і висока активність косметичних препаратів.
Процедури, що рекомендуються:
- мезотерапія;
- локальне введення препаратів, до складу яких входить токсин ботулізму;
- пілінгові технології;
- хімічний пілінг;
- мікродермабразія;
- мікрострумова терапія;
- ультразвуковий фонорез;
- кріомасаж;
- лімфодренаж;
- косметичний масаж;
- парафінотерапія;
- живильні колагенові, моделюючі маски.
У 40-45 років починається гормональна перебудова організму. Залежно від стану шкіри показані процедури, спрямовані на активізацію клітинного метаболізму, тонізацію м'язів обличчя, регенерацію тканин, прискорення злущування верхніх шарів епідермісу. Якщо тургор шкіри поганий і клієнтка не практикувала регулярних відвідувань косметолога, краще почати з методик, які оберігають шкіру, пластичного масажу і, в міру поліпшення стану тканин, переходити до активніших впливів.
Якщо консервативні методики не задовольняють клієнтку, цілком виправдано рекомендувати візит до пластичного хірурга.
Якщо пацієнтка переступила 45-літній рубіж, потрібно пояснити їй, що клімактеричний період супроводжується перебудовою організму і зміною гормонального фону, а це, у свою чергу, відбивається на стані шкіри. На жаль, навіть найретельніший догляд і вдома, і в косметичному салоні може тільки сповільнити процеси старіння, тобто допомогти "старіти красиво".
Сприятливий ефект у цей період має замісна гормонотерапія, яку допоможе підібрати гінеколог-ендокринолог. Радикальну, але тимчасову допомогу може надати тільки пластичний хірург.
Сьогодні фахівець-косметолог має у своєму арсеналі найширший спектр різних методик і косметичних засобів для салонного догляду. Часто вони поєднуються з різними фізіотерапевтичними процедурами, які потребують спеціального устаткування і підготовки персоналу. Ефективність процедур і рівень цін різні, залишається тільки вибирати.
СПИСОК ЛІТЕРАТУРИ
1. Владимиров В., Зудин Б. Кожньїе й венерические болезни: Атлас. - М.: Медицина, 1980. - 288 с.
2. Дугін О. М., Слєпцов В. Б., Галайчук А. А. Збірник законодавчих та нормативних документів, що регламентують діяльність підприємств внутрішньої торгівлі. - К., 2004. - 304 с.
3. Калантаєвська К. А. Морфологія та фізіологія шкіри людини. - К.: Здоров'я, 1965. - 304 с.
4. Кольгуненко Й. Й. ОсновьІ геронтокосметологии. - М.: Медицина, 1974. - 224 с.
5. Косметический пилинг: теоретические й практические ас-пектьі. - М.: Косметика й медицина, 2003. - 224 с.
6. Новикова Л. В. МетодьІ физиотерапии в косметологии. - М., 2001. - 176 с.
7. Новая косметология. - М.: Косметика й медицина, 2002.
8. Озерская О. С. Косметология. - СПб.: Искусство России, 2002. - 416 с.
9. Практическое пособие для косметолога-зстетиста. Ч. 1,2/ Под редакцией Л. В. Новиковой. - М., 1999-2000.
10. Справочник по косметике / Под общей редакцией проф. М. А. Розентула: - М.: Медицина, 1964. - 336 с.
11. Фицпатрик Т., Джонсон P., Вулар К. й dp. Дерматология: Атлас-справочник. 3-є издание. - М.: Практика, 1999. - 1088 с.
12. Фержтпек О., Фержтекова В., Шрамек Д. й dp. Косметология: Теория йпрактика. - Прага: MAKSDORF, 2002.
13. "Les Nouvelles Esthetiques". - М.: Космопресс, 2000-2004.
14. Rassner G. und Steinert U. Dermatologie. Lehrbuch imd Atlas. - Urban&Shwarzenberg, 1992. - 384 s.

 
 

Цікаве

Загрузка...